Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (54)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ramonaiani spune:

quote:
Originally posted by danuta36

Ramonaiani pai tu scrisesesi ca are fetita ta 3,750 kg la 4 luni,cred ca de aia s-a mirat asa Danielle...era prea putin..



Ai dreptate. Scuze Danielle , am vazut acum c-am gresit cand am scris .

Eliza (06.09.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Ayumi, ma bucur ca baietii au crescu si sunt bine, sper sa treceti bine peste operatie si sa te bucuri de baietii tai.am vazut pozici si filmulete frumoase.

Giorgiana bine ai venit.

Noi suntem bine, am avut musafiri, adica ne-am facut de cap, chiar daca tati ne-a lasat singurei, e plecat pana marti.

Va multumesc pt incurajarile transmise prietenei mele, am vb cu ea la tel, era bine(in masura in care poti spune asta) adica se linistise, dormise un pic si acum o alinta pritenul ei, ii facuse papa bun(urma sa faca cununia pe 2 febr.).

Am vazut poze cu copilasi frumosi din urma, nu nominalizez, nu vreau sa uit pe cineva, adevarul ca in gasca noastra sunt numai copii frumosi.

Gata ma cheama datoria



Cecilia si bebe Cristian Matei(07.09.2007)
poze de revelion
http://good-times.webshots.com/album/561966588wHHbHq

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Violeta, fac pentru ca oricum sunt in plin proces de tratament hemoroizi si ei verifica daca problema nu e de mai sus pe colon. In plus am avut cancer de colon in familie si vreau sa imi iau o grija.

Tomasa, beau ca sa ma golesc pentru maine. Numai ca am abandonat acum, am trecut la pastilute. A zis nea dr sa beau macar 2 l si daca nu mai pot iau Dulcolax. Cum simt ca nu mai pot, mai era putin si faceam 2 l, am luat pastilele si gata. Problema e ca teoretic bautura trebuia sa isi faca efectul si nimic pana acum.
Legat de gradi sa stii ca prin iunie ar trebui sa il inscrii ca e cam aglomerat la ei. Ma rog, merge si dupa, dar unora le-au mai facut figuri.

Cecilia, nu o sa ajute prea mult sa ii vorbesti de copii. Si nici sa ii spui ca face altul. Va fi greu sa o sustii si sa fii diplomata in acelasi timp. Stiu eu ce stiu.



Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bikmaria spune:

buna seara dragi mamici
carpatina ma bucur ca ai sosit cu bine
georgiana bun venit
anapt frumosul vladutsi pt frumoasa miruna
piciulelasa draguta ,nu fi suparata ,putine sunt mamicile cu bebei carora nu li-se intampla asta cel putin o data
gabi doar un ,sper ca te-au linistit incurajarile primite pana acum de la ,hai fruntea sus se poate intampla oricui ,cat de atenta ar fi
tomasapai te-ai purtat ca o duamna mai ,trebuia sa-i spui respectivei sa-i puna botnita
roxana te asteptam cu vesti bune ,chinuiete sa bei tot ca sa poti face analiza si sa scapi de stres ,hai curaj ,stim ca poti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bikmaria spune:

si acum sa va spun 2 vorbe despre noi :
AM INCEPUT MAREA DIVERSIFICARE!!!!!!
cred ca i-a placut Teodorei,lingurita ,gustul de mar ,i-am dat 2 lingurite de suc de mar ,maine ii voi da 4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Roxana, stiu ca am patit-o si eu, jumatate de an plangeam pe ascuns cand
vedeam copii, chiar si la TV.
Bafta maine.

Cecilia si bebe Cristian Matei(07.09.2007)
poze de revelion
http://good-times.webshots.com/album/561966588wHHbHq

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

quote:
Originally posted by tomasa

Rox, mie mi-a scapat ce faci tu acolo cu bautura ciudata, dar presupun.... Cand faci colonoscopia? Maine? Iti tin pumnii stransi si ma gandesc la tine sa treci cat mai usor peste asta.
Multumesc pt. info in legatura cu gradinita. Eu l-as da din septembrie, ca sa faca asta mica 1 an. Stiu din auzite ca primul an in colectivitate e oribil dpv al racelilor de tot felul si nu vreau sa risc acum.

mama bradutzului Tudor (9 ian. 2005)
si a papanashei Maria (25 sept. 2007)




wrong wrong...sept e o luna nu prea fericita
da-l in mai-iunie, cald, frumos, raceli putine, se obisnuieste mai usor, haine mai subtiri, se dezbraca, imbraca mai usor, schimburi mai putine in ghiozdan, astfel in sept va avea ceva "vechime".

Andries

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomasa spune:

Rox, la tine cu Alex e clar dragoste cu nabadai. Dar e dragoste si inca mare, asta conteaza pt. copil. Eu am o prietena care imi spune cu niciodata nu ridica tonul, nu se cearta cu sotul in fata copilului, etc si daca au ceva sa-si spuna isi dau intalnire inafara casei. Ei bine, mie de ex. o asemenea atitudine mi se pare falsa, nu ca as fi pt. certuri in fata copilului, dar nici nu m-as putea certa cu cineva la rece, la ora stabilita, in locul stabilit...
Bikmaria, am fost inmarmurita. Ala de fapt a fost primul meu incident mai serios cu Tudor in colectivitate si instinctul m-a facut sa imi calmez in primul rand copilul care urla din toti rarunchii. Si asa nu suporta el durerea si plangea din orice, dar atunci! Iar tipa era atat de senina, incat nimic din ce i-as fi spus nu o putea zdruncina in convingerea ca educatia copilului se incepe dupa o anumita varsta.

mama bradutzului Tudor (9 ian. 2005)
si a papanashei Maria (25 sept. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomasa spune:

Andries, multumesc mult! nu ma gandisem la asta. Atunci poate va fi mai-iunie 2009, ca acum n-am curaj... Cica n-ar fi tarziu nici la 4 ani, Culcer zicea ca ea chiar recomanda sa se intample cat mai tarziu socializarea asta. Am noroc cu voi ca imi povestiti din experientele cu gradinita.

mama bradutzului Tudor (9 ian. 2005)
si a papanashei Maria (25 sept. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns urmychance spune:

Piciulika eu cred ca ma bag la bb 2 in vara anului 2009. As vrea o fetita pe care sa o nasc in primavara ca sa fie cald si sa pot iesi afara mai repede. Pe de alta parte, daca ar fi sa ma iau dupa zodii, as vrea un capricorn-varsator. Si pe Tudor tot asa l-am vrut, dar a iesit fecioara.

Annisia - multumesc pt sugestii cu coafuri, ma uit imediat cum pot.
Azi a stat sotul toata ziua pe pc, are jocurile lui care il captiveaza. Joaca unul Mafia si Hunting 2008 unlimited. A mai jucat GTA San Andreas. Asta pt fetele interesate. Eu nu inteleg cum va jucati voi. EU nu ma pricep neam. Singurele jocuri pe care le-as putea juca eu : sa imbrac o papusa sau sa impusc o rata dar si alea nu mai mult de 10 min. In schimb am o rabdare mareeee sa ma uit la poze de 15 ori si sa le prelucrez.

Nu mai stiu cine zicea (cumva slippers) ca vrea un program pt prelucrare alb-negru. Eu iti recomand Picasa.

De la 1 februarie ma apuc si eu de cura. Mi-a spus cineva de o cura si a slabit 17 kg in 2 luni. Pe baza de gratar si salate. Daca o vreti o sa vi-o scriu. Nu e deosebita, sigur o stiti. Si de cand da caldura, ma plimb la greu.

Mai citesc din urma.

Mergi la inceput