Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (54)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Am inceput sa beau scarbosenia, nu e chiar asa rau cum credeam dar cum naiba sa beau 3 l in 3 ore, ca eu nu beau 2l nici intr-o zi? Sunt asa stresata de cum va fi ca simt ca fac pe mine numai la gandul ca asa va fi. Oricum nu pricep de ce au facut ei bauturica asa dulce lesinatoare, cred ca altfel era mai suportabila. In fine...macar am dormit la pranz, sa fiu odihnita.

Annisia, multam, sa stii ca o sa ma gandesc si sa apelez la tine, dar la Andrei am nevoie de toale de un an. Costumul de acum este 6-9 luni si nu mai intra. Insa ramane Alex...desi am vorbit cu Sabina si cauta ea prin costumele mici ale Sofiei. La Mall nu mai ajung, de cand cu examenele nu am mai iesit altundeva. Maine ieseam la dr si ma gandeam sa bag un ochi pe undeva. Daca nu rezolv nimic saptamana asta sa stii ca te sun sa ma ajuti, e timp pana pe 26. Multumesc mult mult de tot. La Carrefour nu ma gandisem...la asta ar fi sanse sa calc.

Andries, de luni sunt reduceri? Uraaaa. Eu credeam ca le-am ratat.





Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Annisia, super link. Nu pricep cum sunt marimile alea totusi, ca e interesanta oferta (ma refer la Aramis)

Ana, ce dulce e Vladut si ce ochi albastri frumosi are. Ia sa il pun si eu pe BB in puful Alexandrei sa vad daca ii place.

Mai fetelor, unde sunt chilotii aia de vorbiti voi? Eu cu gandul la scarboseniile mele iar am ratat.

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns devylla spune:

Ptiu ptiu pui de Ana ce scump esti asa cu plete blondute si ochii aia mari superbi albastri.


Gata va pup,am plecat si eu.E trecut de 12 noaptea,ai mei au adormit pe canapea unul langa altul.Ma duc sa-i adun,sa bag prin paturi...si eu poate trag singurica un aerobic,ca azi n-am apucat si-am zis ca vreau sa ma tin de treaba.

O zi faina in continuare va doresc!



Poze

www.desprecopii.com/info.asp?id=1269" target="_blank">Mogaldeata cu ochii migdalati
www.flickr.com/photos/54445410@N00/" target="_blank">Japonia prin ochii unui amator



Sabina Y. si Erika(31 august 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomasa spune:

Multumim frumos pt. aprecieri, sunteti f dragute toate! Offf, vad ca multe sunteti deprimate, ca sa nu mai zic de faptul ca va tot invinovatiti!!! Eu inca o data sunt de acord cu Piciulica mea draga, sunteti mult prea exigente cu propria persoana, nu e posibil sa fim perfecte ca mamicile din reclame, mereu cu zambetul pe buze... O imagine din asta, desi promovata peste tot in reviste si media, e pe cat de idilica, pe atat de falsa.
Hai fetelor, capul sus! Sunteti niste mame minunate, reale, iubitoare, chiar daca se intampla sa mai aveti slabiciuni si oboseli. Eu chiar cred ca si o cearta cu copilul poate fi benefica, e normal si nu traumatizeaza pe nimeni asa ceva. Mult mai daunatoare mi se pare o atmosfera de fals calm si aparenta seninatate, copiii simt cel mai bine lucrurile astea si simt si iubirea imensa pe care le-o poarta mama, indiferent daca mai ridica tonul.
Si mama mea a tipat uneori la mine si nu m-am traumatizat si nici indoit de faptul ca sunt iubita.

mama bradutzului Tudor (9 ian. 2005)
si a papanashei Maria (25 sept. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Piciulika spune:

Raportez o dupa-amiaza f.f.f agitata.
Tati e plecat pentru o saptamana, Michael papa la 2 ore (tot cate un san! faina treaba) si vrea atentzie big-time! Abia am apucat sa mananc de pranz, dupa mai multe incercari (recunosc, pana la urma l-am pus cu fatza spre TV: se uita captivat la ski, coborare barbatzi in Wengen - probabil stia ca acolo a schiat si el, cand avea mazarica mica 2 luni in burtica...)

Apoi - aviz amicelor noastre - am urcat una-alta pe situl lui: calendarul lui 2008 - deh, eu nu am avut Bobo de Bernix sa ne ajute, m-a inspirat insa ramonaiani - si alte cateva poze din lunutza a 4a (si completat luna 2a cu ratza Nelly, Clint Eastwood etc.).
Asaaa...

tot molfaie pumni si ce prinde. Zic: hai sa-i sterilizez un inel de ala de rontzait, cu cauciuc si plastic, si zornaior. Sa-l fierb 5 min ca e nou. Si l-am fiert!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
In sensul ca tocmai adormise la san piticotul si eu voiam sa trag plapuma peste amandoi si sa dorm; nu stiu ce ma ridica si ies din camera... un miros de plastic topit!!!! Am inchis iute camera lui. Oala, cu tot capacul, era deja furnal! Un fum la parter ca ma inecam! In fine, in 2-3 min a aparut si vecina, in papuci, disperata ca ardem! (va dati seama cum mirosea de la noi!) Pai nu ardeam, doar ne intoxicam cu fum...in cel mai bun caz! Doamne-fereste! M-am speriat rau de tot.

Nu mai fierb nimic din plastic, never-ever - ca doar de ce am sterilizator cu micro-unde?!!
Inca miroase in casa, in camera la Michael nu, e singura camera safe.
Am lasat TOT deschis o ora si am plecat la plimbare cu ursuletzul, dar tot miroase. Maraie Michael, ca altfel m-as duce jos sa dau jos perdelele, sa sterg cu detergent suprafetzele, sa mai iasa din miros, sa fac un dush ca si eu put - mai ales parul.

Acuma gata cu vaicaritul. Merci ca m-am descarcat, ca n-am cui, ca doar n-o sa-i spun lui Raducu, pe celalata fatza a Pamantului, ce tampenii fac si in ce pericol ne pun...

Piciulika, mami de Michael (8.10.2007) www.unserbaby.ch/geomo/content.html" target="_blank">
Situl lui Michael - parola o stim toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomasa spune:

Gabriela, sigur Sara nu a patit nimic, mai ales ca nu avea lovituri, semne, zgarieturi. Eu stiu ca primul semn ca totul este ok este sa planga copilul. Pe mine mereu ma intrebau daca a plans, era primul lucru. Sigur in cazul vostru a fost doar o sperietura... Imi dau seama insa ce sentiment ai avut cand ai vazut=o pe asfalt...offff! sa treaca repede remuscarile tale, ea sigur a uitat totul in urmatoarele 5 minute.
Pinacolada, multumesc de raspunsul cu privire la gradinita. Am auzit de "Vise" si numai de bine. Din pacate noi ne vom muta curand in capatul celalalt al orasului, asa ca nu pot aspira la ea.
Rox, tu parca o ai pe Alex la Smart Kids, nu? Am retinut bine? Ca tocmai ma uit acum pe site-ul lor. Oare in ce perioada se fac inscrierile la gradinitele astea perticulare?
Andries, ti-am vazut pozele si mi se par superbe! Induiosatoare!
Ana, ce copii frumosi ai si tu! Si are Vlad niste copanase dolofane si niste ochi albastri minunati!


mama bradutzului Tudor (9 ian. 2005)
si a papanashei Maria (25 sept. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomasa spune:

Piciule, stiu ca nu e o consolare, dar si asta imi suna cunoscut! Am ars nenumarate suzete si lingurite de plastic pe vreamea lui Tudor, imi e si acum atat de proaspat mirosul, de parca l-as avea inca in nari . Am intart pe site, frumooooos ursuletul si dulce foc . Iar parola am nimerit-o din prima .

mama bradutzului Tudor (9 ian. 2005)
si a papanashei Maria (25 sept. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slippers76 spune:

Plecaciuni si pupici de la Vladutz, care s-a rusinat de atatea aprecieri.

Rox, nu-i place in mod deosebit in puf. Fat e "la suprafata" e bine. Apoi se fatzaie si de adanceste in el si incepe sa se enerveze. Dar e haios!

Devylla, noapte buna!

Tomasa, tu ti-ai gresit cariera! Psiholog trebuia sa te faci! Ah! Uitam sa-ti spun ceva: e supeeeerba comoda aia vopsita cu floricele! Mobilierul l-ati facut la comanda? Ca si biblioteca aia rosie e frumoasa rau.

Picio, iese si mirosul ala. Am comis-o si eu. Vorba Tomasei: parca si acum mai am mirosul in nari. Vazut ursuletz pufos si haios. Pupam Michael.

Ana, mami de Miruna (16.05.2003) si Vlad (01.09.2007)
Pozele noastre le gasiti pe Flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonaiani spune:

Buna seara si de la noi. Am avut o zi plina, acum am ajuns acasa, si sunt franta.
Anul trecut, pe vreme asta (ma rog, la 6 dimineata) eu faceam testul de sarcina, si-mi ieseau 2 liniute.
De dimineata am adus pitica in patul nostru si am pus-o pe burta. Incerca sa inainteze precum omida, asa ca am luat repede camera video. Si bine am facut, pt ca in timp ce-o filmam, s-a rostogolit pt prima data de pe burtica pe spate. Am fost asa multumita de ea

Cred ca Danielle ma intreba DE CE e papanasha mea asa slaba (5750 g la 4 luni). Pai .. a iesit din mine cu 2900 si din spital cu 2700. Copilul mananca numai san, nu-i bolnav si nici n-a fost (dupa botez a avut nitel nasul infundat). Ce altceva sa mai cer de la el?? Asa este ea, asta este ritmul ei de dezvoltare. Dupa parerea mea nu trebuie sa bagi pe gat unui copil mancare, ca da in anorexie pe urma, si strici treaba mai rau. Statisticile arata ca o boala a secolului nostru este obezitatea. Nu se pune problema ca bb-ii sunt obezi, dar asa cum invata sa manance in prima parte a vietii, exista mare sansa sa mance tot asa si in continuare. Am mai zis eu odata de curbele de crestere din caietul copilului - atata vreme cat e pe curba, totul e perfect si nu ma stresez de loc.



Eliza (06.09.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AYUMI spune:

Nici nu stiti de cat timp zic ca va scriu.In sfarsit ma tin de cuvant.
Va multumesc tuturor pentru urarile la implinirea celor 6 luni de viata(si 3 corectate).Noi suntem bine sanatosi si cuminti.Naoki are 5306g(de la 3232 g la externare in noiembrie) iar Ryuji are 4860g (de la 2864 la externare)
Au inceput sa doarma noaptea.Ultima masa este pe la 12-1 noaptea,iar apoi pana dimineata la 7-8 nu mai am treaba cu ei.Doar ca,fiind singura cu ei innebunesc toata ziua singura .
Naoki a fost operat de hernie in luna noiembrie,a fost o operatie usoara de 30 minute.Pe 24 il opereaza din nou la buric ca il are cam scos.
Va pup pe toata si promit sa mai scriu.Acum plec sa sa citesc din urma.

Bianca
http://community.webshots.com/user/ayumi118


Mergi la inceput