Fulguleti de nov-dec 2006 (139)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

Ktrinel si noi cred ca vom stii odata cu voi, cum ne cheama.
dar pana atunci aprofundam: tipurile de robineti, de scule, si alte chestii de inginer.

Andrei (16.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saryta spune:

Donia - sa stii ca dis de dimineata am fost la cumparat chilotei ... da cu pisici nu am gasit si am luat cu printese ... a fost cat de cat multumita ... tot tre sa-i caut cu pisici pina gasesc.
Lavinia - ce ma bucur ca ti-ai mai revenit ... noi suntem alaturi de tine .
m_monique -
Adevarul este ca sunteti minunate.

Mariana - mamicuta de 3 - ANDRA('99), SARA('05) si ANTONIA(21.11.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianocica spune:

duamna mami n d
1,subsemnata je deschid capitol cu mnd numai cand estem timp. dar de cele mai multe ori nu e. daca-i bai, nu mai deschidem decat cand e timp.
2. pai parca nu s-a hotarat nimic cu curatenia. o sa inru acum sa mai sterg cate ceva din inutile, oricum totul ramane in capitolele vechi asa ca nu vad motiv de discutii pe tema
3. cum ramane cu titulatura? eu o sa scot si voturile de pe prima pagina ca stau degeaba acolo. cand ne hotaram prestam.




diana si david 03.12.06



Alaptatul Help-line. Pentru un copil fericit si increzator www.euro.who.int/document/WS_115_2000FE.pdf?language=english" target="_blank">OMS recomanda

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianocica spune:

donia ma gandeam sa o bagi pe roxana la inaintare. sa ii arate ea care o faza cu laptele in cana...puterea exemplului? ma gandesc..



diana si david 03.12.06



Alaptatul Help-line. Pentru un copil fericit si increzator www.euro.who.int/document/WS_115_2000FE.pdf?language=english" target="_blank">OMS recomanda

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daphna spune:

LAVINIA,asa mami ,asa te vrem ,si noi si Mihaita!!!!!
KTRINEL,capul e bine(sper),12kg......super bine.m-ai prins,farma studiai intens....si Elisa stiti ce ales de pe tava,nu??o cutie de nurofen!
Azi fata e in weekend la bunici.Mi-am propus ,pe langa cura de mg b6 necesara,o seara pe sapt.sa o las la socrii mei,sa ies in oras si eu si sa dormmmmm o noapte ca lumea.pai nu mai pot....!!!!ea sta agatata numai de pantalonii mei,sa fie parent attachement ul sau ce????putem vorbi de alintat la varsta asta????


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danutz spune:

Lavinia, o sa fie totul bine, ai sa vezi, este o problema perfect rezolvabila prin operatie care se face cu succes inclusiv la noi in tara, in mai toate centrele universitare.Noi suntem alaturi de voi si te rugam sa nu eziti sa ne ceri ajutorul! Ti-l oferim din inima!
Draga Donia, ma gandeam la voi, ca tu ziceai ca ai un berbec in familie (banuiesc ca sotul), Christinel e sagetator, Roxana tauroaica (pai tauroaicele sunt cele mai feminine femei din zodiac)...tu?
Cu laptele eu chiar nu stiu ce sa-ti zic, intarcatul de la sine eu cred ca e cea mai buna solutie!
Dayanara, bine ca mi-ai amintit ca si eu tre sa repet analizele la tiroida si sa ma programez pt o noua eco. Tre sa-mi fac musi timp si pentru asta! La mine in sarcina a fost hiper...eram slaba rau de tot...acum analizele in toamna erau bune...eram ok cu kg.
Multumesc fetelor de gandurile bune, mama nu vrea sa vina in Bucuresti fiindca ma inebuneste ca ea nu poate suporta drumul lung. Plus ca poate merge la alt centru de tratament numai daca se constata ca cel la care este ea arondata nu o poate ajuta. ea face dializa prin perineu, acasa, de 4 ori/zi. Nu face dializa de sange, cel putin nu inca. Pana acum nu a fost atat de rau incat sa necesite un tratament mai elaborat. Anul trecut, la fel, a facut o infectie, intr-o noapte a facut 40 grade si a ajuns cu salvarea in spitalui de la Barlad (a zis ca nu ar fi suportat un drum mai lung). Infectia a cedat dupa 2 saptamani de spitalizare...poate acum nu va fi la fel. Sa vedem cum e pana maine, daca face febra , cheama salvarea si se interneaza.
A-deju...pe unde umbli? Hai la inaintare cu slova-ti caracteristica sa ne mai descretesti fruntile!!!
Noapte fara evenimente neplacute va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flore26 spune:

Am plecat la o cafea...printesuca doarme...sotul la TM la lucru...eu imi fac de cap prin statiune ...

DONIA folosim pai normal, lung, cu acordeon spre capat ca sa se intoarca...priceput ceva?...ii place la nebunie cu paiul, si trebuie sa recunosc ca asta a invatat/o tata ...si eu o mai alaptez dimineata si seara dupa baita...e asa de dragalasa, dupa baita tati o creia o pauzaste, masaj, 2 picaturi ( adica vigantol ), o imbraca, si apoi se pune pe perina si striga tzitzi, rade si se dezmiarda, se rostogoleste prin tot patul pana ajung eu cu tzitzilii din dotare la ea ...sa povestesti ce si cum faci, pas cu pas, sa fur si eu metoda...
Minunatelor va tzuc si va citesc de maine...asta seara ma rasfat...

Flore Alessia Liane (16-12-2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deeaA spune:

'FLORE ANCADER multumesc mult(am luat 6 ...avand in vedere ca nu am inv. decat 4 zile cate o ora...)si da ,ANCADER sunt la SPIRU HARET ,finante banci ,id,tu?Poate ne facem colege,sau?
DIANARUS sanatate !
DIANOCICA sanatate la toti 3,cum mai e d. mic?
M_MONIQUE sanatate!
FLORE si ANCADER asa de mult imi place cand pove despre puiutii vostrii ce stiu sa faca
Nb la toate mamicile si o noapte cat mai linistita!
LAVINIA curaj mami,dc se poate ceva ajutor,cere-l,de asta suntem aici atatea,nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_deju spune:

hai salut!! sunt si eu pe-aici, citesc zilnic, dar sincer..nu mai fac fata... de fiecare data cand vreau sa si zic cate ceva..se rupe firul.. la propriu-adica smulge cablu' de net, sau ala de la incarcator, da cu mouseu' de pereti... dimineata am zis sa incerc sa scriu ceva cu el in brate... si cand a inceput o data sa zboare cu taste in jurul meu..m-a luat cu lesin.. petrecut ulterior cam douaj' de minute cu recuperatu' de pe sub frigider si dulapuri, si inca 4-5 ore sa incerc le potrivesc pe fiecare la locu' ei, normal ca nu mi-a iesit, mi-am reamintit ca urasc cu inversunare orice forma de puzzle si, cu o expresie faciala identica si la fel cu a vitelului in fata portii noi (sau a matzei in fata calendarului, if u will :) ), am constatat ca nu foloseste la nimic faptul ca poti sa tastezi fara sa te uiti la taste, cand te trezesti cu butoanele langa si tastatura stirba :)) am chemat mihaiul acasa cu laptopu' de munca legat de gat, am reusit sa infaptuiesc minunea, si iacata-ma-s, in plina glorie.. aaaa..si o alta mareata relaizare a zilei: am strans bradu'!!! pan' la anu' nu-mi mai trebe' si zilele trecute mi-am gasit si telefonu' dosit bine sub un fotoliu, unde mai zaceau bine mersi si alte nush cate maimutarii prafuite (sorry chris, m-am uitat atent, carnetul tau de vaccinari nu era... si daca ajuta la ceva, nici pe al nostru nu-l mai gasesc :))))) )
in rest, ce sa zic..copilu'-i bine, mananca cand isi aduce aminte, dar ce mai conteaza cand toata ziua e o fericire generala, nimeni si nimic nu-i sta in calea largirii de orizonturi... chiar daca asta mai presupune si sacrificii de ordin ceramic, textil sau electro-casnic :)) pe plan familial am inregistrat un maaaare succes: mihaiul a cautat canada pe harta, ba chiar a dat si-un google image search la o provincie anume (nu zic care, sa nu leasine de emotie viitorii posibili concitadini :)) sau, mai stii, sa se-apuce de facut bagaje :)))))))) ).. stiu ca pt restul omenirii normale e un pas mic si maruntel, dar in realitate e un ultra-super-giant leap pt specimenul cu care-am facut schimb de verighete :))) oricum, de-aici si pan'-acolo, oricare ar fi acest acolo, e drum taaaare lung si anevoios, care necesita taman ce nu ma caracterizeaza: rabdare si munca de convingere :) om trai si...om trai :)))
gata, ca m-am intins ca de obieci fara sa zic nimic la obiect... multa sanatate bolnaviorilor, la multi ani celor care s-au sarbatorit si pe care i-am ratat, o noapte buna si un rest de week-end minunat, in caz ca n-oi mai apuca iar sa intru :) nu in ultimul rand, sunt alaturi de orice se hotaraste si trimit si (inca) un maaaare pup pt lavinia si mihaita!!!

Deea, mami de www.onetruemedia.com/shared?p=414b2893332a6a41d7c2a4&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Eric(15.12.2006)

www.helpsonia.com/" target="_blank">pentru sosonica


"outside of a dog, a book is a man's best friend (..'coz inside of a dog it's too damn dark to read..)" Groucho Marx

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doradora spune:

lavinia hai sa iti povestesc: cand a fost socrul meu bolnav, dr nu si-au dat seama ca s-a declansat un diabet pe fond de stres, asa ca au bagat la greu perfuzii cu glucoza, drept care l-au adus intr-un hal de nu stiau ce e cu el si ce sa ii mai faca. cand s-au prins intr-un final care e treaba si ca ei l-au bagat in coma diabetica, hai la un spital de specialitate. il consulta dr, profesor, seful sectiei, si primul lucru pe care i l-a comunicat soacrei mele, cu noi de fata, deci sigur nu e minciuna, a fost textual ,,cucoana, creierul lui e varza". daca eu am primit diagnosticul asa, da-ti seama cum i-a fost soacrei mele, care, in paranteza fie spus, chiar e o doamna si nu merita nici pe departe apelativul ,,cucoana"! ideea e ca, dincolo de socul asta si de lipsa evidenta de maniere, l-a facut bine pe socrul meu, intre timp a mai scos omul niste carti, si pastram legatura si ii suntem recunoscatori acestui dr. un alt caz, ginecologul, herghelegiu, caruia multe paciente, inclusiv sotii ale prietenilor/colegilor, ii reproseaza lipsa de comunicare. am constatat-o si eu, dar in fond si la urma urmei a contat mai mult pt mine faptul ca si-a stiut meseria si ca si-a facut bine treaba, fata de faptul ca nu a comentat impreuna cu mine cat de urata a fost vremea in ziua respeectiva sau cat de cald e afara.
daca omul e bun si ai incredere in el, nu lasa astfel de comportamente sa te amarasca, scopul final e acela care conteaza, si anume sa ai un copil sanatos. nu merita sa iti bati capul cu manierele lui. poate si acasa e un antisocial, voi oricum aveti alta treaba cu el.

chris + alexandra

bebeii nostri

Mergi la inceput