Fulguleti de nov-dec 2006 (139)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

se pare ca virusii se raspandesc si virtual.
m-a luat o raceala, cu tuse si dureri de cap.
ma simt ingrozitor. noroc ca e sotul acasa, ca se ocupe de andrei (ca doar copilul e pe numele lui).

Andrei (16.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

donia e posibil sa vrea sa-si scoata mesele de supt de peste zi. eu te sfatuiesc sa-l lasi sa suga dimineata si seara, iar peste zi sa incerci lapte praf. eu as zice sa incerci sa il dai in recepientul cu care bea apa.
deasemenea e posibil sa se pregateasca de intarcare.
danutz imi pare rau ca e bolnava mama ta. poate reusesti sa vb cu vreun medic urolog si sa o aduci aici.

Andrei (16.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

Buna dimineata, minunatele!

Lavinia, n-ai decat sa ma obligi sa nu ma mai gandesc la voi! Hai sa te vad cum o s-o faci? Vii si ma bati? Da' vezi ca eu am si doi frati mai mari... si fostul vecin de sus e frate cu un campion olimpic de lupte greco-romane!
E aiurea cu profesorul ala, cum iti lucreaza el moralul... pe de o parte e normal sa spuna ca orice operatie e serioasa, dar partea a doua, pe care nu stie ca trebuie sa ti-o spuna, dar care e reala, e ca ei vor face tot posibilul ca totul sa fie bine! De asta sa fii convinsa!
Sa nu cumva sa dispari in ceata si sa nu ne mai povestesti despre voi.. ca ti-am spus ca am doi frati mai mari, da?
Pup pe Mihaita, partea foarte buna e ca el nu se resimte, deci vezi ca Dumnezeu are grija de el.

ziggy, multumesc de incurajari! chiar ca imi trebuie rabdare si perseverenta, bine ai zis.
Vai, ce vrednica ai fost de cu dimineata, distractie placuta la prieteni!

dianarus, eliptica m-a costat pe mine 250 de dolari (fara TVA), am vazut apoi si modele la vreo 200... deci eu cred ca la 6 milioane e bine... asta inseamna 600 lei noi, nu?
Lapte muls n-am incercat, ci la un moment dat i-am dat ceva formula pe care o primisem gratuit in spital, ca imi intrase piticul ca nu suge destul... pentru ca a refuzat biberonul s-a vindecat si piticul...
Sanatate multa! Saracul Marc, ce enervante sunt bolile astea!

danutz "Roxana ta e tauroaica? Aoleo...ce domisorica o sa se faca?!!!" de ce? M-ai facut curioasa... spune mai multe.
Of, ce greu e cu mama ta cu dializa! Chiar nu se poate in Bucuresti? Ca am impresia ca atata lume se trateaza in Bucuresti...

adinazot, eu stiam ca in hipotiroidie te ingrasi si in hiper slabesti. Pentru ca hormonii toridieni regleaza metabolismul si daca sunt mai putini atunci si arderile sunt mai lente si vitzeversa. oricum, o sa-ti gaseasca leacul. Si eu astept rezultate de la analize.

ancader, e dragut nazdravanul tau si fii sigura ca ne place sa citim despre el, nu e fulgulet de-al nostru? Asa ca nu ne umpli capul niciodata daca ne povestesti cat mai multe il si vad pe varfuri deschizand usa stai cu aparatul pe langa el, sa il vedem si in actiune




Copiii se nasc perfecti - rolul parintelui e sa nu strice ceea ce Dumnezeu sau natura a creat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

mami_n-d, cred ca fetele au fost tare pe fuga cand au deschis capitole noi in ultimul timp. Pai curatenia de primavara... mai la primavara, nu? Ca mie mi-e o lene...
Uite ca bine zice dianarus, sa scoatem linkurile inutile de acum.

flore, tare dulce si printesuca ta... si vorbareata! multe mai zice!
Da, tineam minte ca nici ea nu se omoara cu bautul laptelui... vedem, te tin in priza Ma gandesc cum sa incerc cu paiul... Roxana avea peste 2,5 ani cand i-am dat pai, era mult mai usor sa ii explic. Paiul e lung, scurt, cum?

ruxandra, pup iu! La multi ani sotului, sa te faca fericita si tu pe el si distractie placuta cu musafirii de seama! Mai las-o pe Catinca sa respire!

dianocica, a supt dimineata, eram curioasa daca vrea... o sa-l las sa suga, ca mai am si eu nevoie...
El nu bea nimic din nimic biberon nu, nici pentru apa, nici pentru lapte, canuta cu cioc nu pentru apa (adica bea cateva guri pe zi, adica mai nimic) sau suc de portocale... bea doar suc de portocale daca ii dau cu lingurita... a baut cu mare ardoare apa cand a avut laringita, asa cum povesteai si tu despre David, dar atat.
O sa vedem, diseara incerc sa ii dau lapte cu canuta cu cioc... cred ca inainte de cereale, nu? Habar n-am cum sa fac. La biberon nu m-as mai intoarce.

desiree, mi-au placut info despre olita, foarte bine explicat ce si cum.

saryta, ce noapte grea! Bine ca ti-ai revenit. si spor la cumparat chilotei, sa nu mai aveti probleme si diseara

monique, sanatate si tie, bine ca ai ajutor.
Da, probabil se intarca... seara nu mai vrea sa suga, de aia cred ca o sa-i dau lapte diseara... si ai dreptate, ii voi da in canuta cu cioc din care bea cateva guri de apa... macar de acolo va bea o gura si sper sa ii placa ce o sa vin...

Ma duc sa bag si eu niste eliptica, sa mai ard vreo cateva calorii.








Copiii se nasc perfecti - rolul parintelui e sa nu strice ceea ce Dumnezeu sau natura a creat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lizzy spune:


donia, ai calculat corect! poate la salarul din feb (a lu' alin, evident!) ma cadorisesc!





Marc (17.12.06) si Ianis (14.09.04)

Pozele noastre / www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52587" target="_blank">Nasterea lui Ianis


www.helpsonia.com/" target="_blank">Pentru Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ktrinel spune:

ma simt mai bine, asta e important..in rest, cred ca maine bag o curatenie generala...ca e f murdar in casa...de 2 luni jumate de cand am lasat bucataria 100% pe maini straine, nu s-a spalat pe jos decat o singura data...imi vine sa mor! nu am putut sa o fac eu , pt ca mi se lua totul din mana si se interpreta ca nu sunt multumita de servicii....
gata, m-am mai racorit

of ,diana, ati batut recordul fara boli...acum vreti sa recuperati? vad ca multa lume e virusata...

Doniain afara de cereale nu ii dai deloc lapte in completare?

flore ce frumos povestesti...Julia ff greu se lasa invatata ceva...nu are rabdare deloc...doar ce prinde din zbor..in rest , autodidacta...o fi bine, o fi rau...

ziggy succes la gradi!

adinazot, dayanarasanatate multa! ingrijiti-va!

chinico...cam laconic, mai da-ne si tu amanunte...povesti..ne-ai lasat in plop cu turca aia ...

ralumat tot in deplasari? mai da-ne de veste!

daphna ai studiat farmacia, medicina, ce? cum iti e capul?




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ktrinel spune:

ne-am cantarit azi: 12kg. de masurat, o masor cand se trezeste
eu:52,5kg...exact la greutatea dinainte...am simtit eu ca iar curg toate pe mine ...

Donia, acum am citit ca nu prea beti nimic..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lavinia_P spune:


Hai ca-s gata sa ies din butoi...stau ai pe margine.
Am fost afara..aerul mi-a facut bine..
Mihaitza e vesel,vorbaret si plin de energie
Apropo,Dia, cand il intreb cum il cheama zice numai A-I.Si cu cariocile alea.... doamne, ca purcelul se face..

Dianarus,
eram datoare cu torrentul.
se da jos si se instaeaza si dai search.se deschide browserul cu lista de filme si tre sa alegi pe cel cu mai multe "seeds".
Ii dai open with torrent.si vezi ca nu toate sunt avi.

Teutz,
Reign over me. L-ai vazut?

minunea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lavinia_P spune:



Cum sa uit sa spun ca datorita voua ma simt mai bine... ca in viata mea nu am primit atatea ganduri frumoase...si atatea maini intinse..
pt toate minunatele!

minunea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ktrinel spune:

wowww...tot mai multi fulguleti invata cum ii cheama...minunat! noi cred ca pe la anul.....

alexandra_25 voi? ...hai , mai scrie-ne, chiar si cand nu aveti probleme ...povesteste-ne cum evolueaza Marc.


Mergi la inceput