Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (53)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Am revenit si eu de la servici, am fost la sedinta. Daca tot m-am dus spre Unirii, am fost si in magazin si am luat o pereche de ghetute cu blanita. Nu aveam nimic gros de incaltat pt Stefan, botosii nu ii mai vin demult, din cate l-am masurat eu poarta 20, i-am luat ghetute 22.

Sabina, asa ma gandeam si eu, sa ii fac un piure mai subtirel, zeama nu ii dau.

Rox, de ce nu te duci tu la Medlife sa iti faci niste gauri pt cercei ca lumea? Ca nu doare si iti iei si tu de o grija.

Sim, mami de Stefan (25.08.2007)
Povestioare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

quote:
Originally posted by myral

Hi,hi,hi pai a mea nu avea 6kg nici la 4 luni.



Myral, mami de Elisa(30.08.2007) si Isabela(9.08.1997)



da myral?yote ca nu am fost atenta la cat de grei sunt toti bebelushii,mi-am luat o piatra de pe inima




pozici
Ebonee(02/10/`07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Andreea, am descarcat aseara jocul, azi il instalez. Multam.

Dany, poti steriliza linistita la microunde, nu e intampla nimic.

Ma apuc sa imi sterg laptopul, abia la firma am vazut ce praf are pe el

Sim, mami de Stefan (25.08.2007)
Povestioare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

danutza da,inseamna ca nu trebe numaidecat ca bebelushele sa cantareasca ca bebelushii ei oricum sunt mai greutzi ca sunt barbatzi o face mama fotomodel
si bv aha,la asta ma gandeam si eu ca poate e prima lui iesire la cumparaturi,m-a uimit deoarece eu am scos bebelusha la cumparaturi cand avea doar 5 zile de micutza o invatza mama ce sa faca cu banii lui tati m-am oprit direct la mothercare




pozici
Ebonee(02/10/`07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Gata, alta viata.
Pe la 2 ies putin afara cu Stefan si dupa aia ma apuc de strans bradul si de facut curat. Maine vin nasii pe la noi.

Rox, mi-am adus aminte ca m-ai intrebat de tunsul lui Stefan. Ciufuliciul ala e si pt bebelusi. O sa il tund cu masina, cred ca 1, nu il las chiar cheliuta.

Sim, mami de Stefan (25.08.2007)
Povestioare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

ALEXIA-CRISTINA de gema
ANDREI-GABRIEL de valentina_22

sa cresteti mari si frumosi,cuminti si sanatosi !!!






pozici
Ebonee(02/10/`07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Roxule, nu tin spatarul in unghi drept... Ma gandesc ca l-ar chinui pe bietul copil... Stan inclinat pe spate. Scaunul are trei pozitii - drept, inclinat si culcat. Eu il tin la mijloc si, cand ii este somn, il intind pe spate...
Chestia haioasa este ca eu am dat 5,5 mil si ieri am gasit pe forum o tipa care il vindea cu 4, exact acelasi model... Afacerista lu' mama...


Micul Yannis creste mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Sabinescule, nu-i bai ca nu vezi pozele... Nu ai pierdut nimic... Am observat ca daca inainte faceam sute de foto, acum abia, abia mai scot ochii-n lume....
Cat despre diversificare... Ai dreptate! Si eu m-am gandit ca prea am tabarat pe capul lui. Nu e chestia ca mor de drag cand il vad infulecand. E atat de multa mizerie si tot mandea tre' sa le spele... Ideea este ca nu vreau sa il predispun la sensibilitati ale stomacelului. Am sa incerc sa il iau mai usurel, ca are el timp sa haleasca dupa pohta inimii...
Acum i s-a pus pata pe piureul de banane de la Humana. Si inainte ii dadeam cereale cu banane, de la Humana si era topit dupa ele... Cand te gandesti ca gagiul are deja mancaruri favorite, e-he-heeeee...


Micul Yannis creste mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Aniast, ai mare dreptate... Ma caracterizeaza ambele ipostaze... Eu ma simt bine in pielea mea, ca nu ma plictisesc, dar stiu ca pentru cei care nu ma cunosc pot fi a naibii de nesuferita... Credeam ca v-ati obisnuit si nu ma mai bagati in seama cand o iau pe aratura... Oricum, felicitari ca ma suportati!


Micul Yannis creste mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Si eu vreau bebe 2!!!! Ziceti ca sa prestam prin august-septembrie??? E super sa nu fie diferenta intre frati. Ma uit la al meu cu fratele lui - se inteleg super, desi sunt total diferiti (ca infatisare, caracter, valori, comportament, distractii etc.)...
Eu trebuie sa tin cont de mai multi factori atunci cand vine vorba de o noua sarcina. Strict profesionali... La dracu! Banuiesc ca abia anul viitor o sa o comit. Trebuie sa ma intorc la munca prin martie 2009. As avea prea multe de pierdut daca as sta pana in septembrie, cand fac cei doi ani... Deci, dupa cateva luni de munca, pot sa aspir iar la statutul de gravi... Sper sa mai prind pe cineva la odisee cu mine...


Micul Yannis creste mare

Mergi la inceput