Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (53)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Andreea, dar cat de tare trebuie sa aspir mai cu gura? Probabil tre sa ma ajute cineva ca nu vad cum si aspir, il si tin la luptele pe care le duce.

Si_bv, daca ma decid la bb3 nu va fi mai devreme de 2009 (conceptia adica).

Urmy, gaze are sigur, de la laptele nou, insa daca i le scot pe parcurs nu mai deschide gura si nu mai vrea biberon. Am urmarit sunetele dar zau daca nu am impresia ca mai degraba face "ne ne" ala la somn. Cand ii e foame doar urla.

Tomasa, sa stii ca daca nu apuc sa merg in weekend, sigur dau o raita la Cellini luni cand merg la doctor. Poate gasesc niste tortite si pentru mine, ca eu nu imi mai pot schimba cerceii si m-am cam plictisit de astia. Daca nu, la vara in Turcia o sa imi reinnoiesc cerceii ca acolo gasesti mai clasici si cu tortita foarte subtire.

Pinacolada, tu vrei neaparat la acea gradinita? Eu am dat-o pe Alex la un an si 7 luni, nu facea la olita, nu manca singura si a stat la program intreg. Eu cred ca sunt destule gradi particulare care il primesc pe Luca in conditiile astea. Ce agentie ai contactat? Si eu vreau sa sun saptamana viitoare, am decis ca am nevoie de 2 bone, in 2 ture. Sper sa fie ok la munte cu ei...

SabinaY, cred ca e prea micuta sa isi tina bine biberonul. Oricum Alex nu voia sa si-l tina nici cand a crescut, era placerea ei sa o tin in brate si sa il tin eu. De pe la 1 an nu il ma tineam eu, insa tot asa nu voia sa bea daca nu statea la mine in poala.

Pfii ce rade baiatul meu. Alex ii canta si rade la el si el e disperat. Zici ca mai e putin si fuge dupa ea.



Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dany26 spune:

mai am o intrebare scurta....oare sterilizatorul pt microunde dauneaza lui bb?avand in veder ca radiaza...




COMOARA NOASTRA ANDREI!!!
14 Noiembrie 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns isabeluta spune:

Dany nu radiaza biberonul dupa ce l-ai sterilizat la mnicrounde!

isabeluta de
Vlad Matei (22 septembrie 2007)
fecioru` mamei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns isabeluta spune:

Neata la amiaza de la noi!

Ne tot facem curaj de 2 ore sa iesim la cumparaturi...cu bebe...e prima lui iesire!

Daca pana acum stateam pentru mine cate 15 minute sa ma intreb cu ce ma imbrac...mai nou stau la bebe...la mine e simplu: pantaloni de gravi si un pulover gros si usor de scos!

isabeluta de
Vlad Matei (22 septembrie 2007)
fecioru` mamei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Roxana, bine ca au iesit ok analizele. Harnicuta mai esti, mami! Hai ca trece cu bine si ziua de maine. Si zici ca in 2009 conceptia? Ca sa stiu cand sa ma apuc si eu ca vreau sa fim iar colege de odisee...hehehe



Gabriela, mami de Sara (29.08.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

`neata fetele,abia m-am trezit am dormit ca valiza in gara!
betty,aniast de ce faceti voi FIV?ca nu m-am prins...
roxana ma bucur ca au iesit negative analizele
sabina e superb bebe Gheo
isabeluta nu ai mai scos bebelushul din casa pana acum?
dany nu dragutza,nu dauneaza cu nimic sterilizatorul ptr. microunde

toti bebelushii muciosi si bolnaviori,sa le treaca repede.

vad ca multe va ganditi la bebe 2 sau 3,eu ma gandesc la 4-5 dar nu cred ca o sa fie asa repede (stiti voi de ce) mai astept ceva timp sa vad cum merg treburile si apoi vad eu care e treaba cu bebelushii,dupa capul meu as face si 10

diversificarea o sa o incep dupa 5 luni,numai ca m-a cam pus pe ganduri kg bebelushilor vostri,nici unul nu are sub 6 kg la 3 luni si a mea are 5,700kg,nu e nimic in neregula cu ea,e totul ok,se poate sa fie ea asa micutza de la mama natura?




pozici
Ebonee(02/10/`07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danuta36 spune:

quote:
Originally posted by danielle02

`neata fetele,abia m-am trezit am dormit ca valiza in gara!
betty,aniast de ce faceti voi FIV?ca nu m-am prins...
roxana ma bucur ca au iesit negative analizele
sabina e superb bebe Gheo
isabeluta nu ai mai scos bebelushul din casa pana acum?
dany nu dragutza,nu dauneaza cu nimic sterilizatorul ptr. microunde

toti bebelushii muciosi si bolnaviori,sa le treaca repede.

vad ca multe va ganditi la bebe 2 sau 3,eu ma gandesc la 4-5 dar nu cred ca o sa fie asa repede (stiti voi de ce) mai astept ceva timp sa vad cum merg treburile si apoi vad eu care e treaba cu bebelushii,dupa capul meu as face si 10

diversificarea o sa o incep dupa 5 luni,numai ca m-a cam pus pe ganduri kg bebelushilor vostri,nici unul nu are sub 6 kg la 3 luni si a mea are 5,700kg,nu e nimic in neregula cu ea,e totul ok,se poate sa fie ea asa micutza de la mama natura?




pozici
Ebonee(02/10/`07)





Danielle,te contrazic,a mea la 3 luni si o saptamana avea 5,9kg..deci tot sub 6,dar nu arata slabuta deloc.Mai,ale noastre fete isi mentin silueta,poate vor sa ajunga manechine..


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

Hi,hi,hi pai a mea nu avea 6kg nici la 4 luni.Myral, mami de Elisa(30.08.2007) si Isabela(9.08.1997)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

Si noua ne-a zis sa incepem cu zeama chioara de legume la 5 luni(2 zile) ca sa accepte mai usor diversificarea, dar nu m-am stresat ca eu vreau sa incep cu cereale.Si m-am distrat cu diversificarea la strumfiMyral, mami de Elisa(30.08.2007) si Isabela(9.08.1997)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Si bv spune:

Urmy, eu am probat cercelusii Raisei si-mi veneau, tortita este destul de maricica, depinde cat de jos ai facute gaurile.

Tomasa, atunci nu mai caut in urma, astept sa pui tu alte poze.

Betty si Aniast, ar fi super sa fim din nou colege de odisee. Si noi, tot pe la sf anului ne gandim sa ne apucam de treaba. De fapt, de prin august-sept., ca sigur nu se prinde din prima.

Rox, daca reusim sa ne facem casa, sa avem mai mult spatiu, poate ne incumetam si noi la bb3, cine stie?...

Danuta36, ce dragalasa e Mirunica ta! am observat ca avem multe Mirunici si toate dragalase foc!

Danielle, am vazut in poze ca Vladut al Isabelei a mai iesit afara, probabil e prima lui iesire la cumparaturi.



Poze

Mergi la inceput