Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (53)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tomasa spune:

Sim si scuze...nu am retinut cine mai intreba. Nu se incepe cu zeama chioara, pasezi cate o leguma in supa in care au fiert. Si adaugi dupa cateva zile o lingurita mica de ulei extra virgin de masline presat la rece ca sa se asimileze mai bine vitaminele, cum spunea Piciulika.

mama bradutzului Tudor (9 ian. 2005)
si a papanashei Maria (25 sept. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

quote:
Originally posted by aniast72

quote:
Originally posted by Si bv
Se mai gandeste cineva la bb2 prin august-septembrie, sa fim iar colege de odisee?


Eu cu siguranta ma gandesc la bb2. Astept un an, deci prin decembrie 2008 mai am 11 embrionasi care asteapta sa-mi fie implantati..depinde cati vor ramane in urma decongelarii. poate am surpriza sa se prinda 2 bobocei...

Andreea si bb Vladimir (03 septembrie 2007)



si eu vreau bebe 2, dar trebuie sa fac din nou FIV; deci Andreea o sa ne uram bafta reciproc la ET si asteptam la fel ca anul trecut cu sufletul la gura?
Vad ca se gandesc mai multe fete, asa ca poate dam startul

Betty78deMario-Alexandru 16 aug 2007
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

Roxana, Sim multumesc pentru raspunsuri...deci l-am lasat pana la urma sa doarma in scoica; ce sa-i fac, daca el a vrut acolo?

Betty78deMario-Alexandru 16 aug 2007
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pinacolada spune:

salutare!
Inteleg ca a-ti inceput diversificarea....bravooo!!! noi inca nu, a spus ca la 5 luni...
i-am facut si vaccinul infarix penta, deci sunetm in regula!
M-au sunat de la agentie si ma duc miercuri sa discut si s-ar putea sa ma duc si la o vizionare de bone!
Am sunat si la Gradinita sa-l inscriu pe Luca.....da, nu am ce sa fac..de la 2, 6 ani, pana la ora 14, 7,5 mil!
ma duc sa vizitez gradinita sa vad daca e conform referintelor!
asta ar insemna de prin aprilie, pana atunci tb sa-l invat sa manance singur, sa faca la olita tot timpul si sa se dezbrace cat de cat singur!
incet, incet voi reusi, mai ales ca sunt singura cu amandoi pana dupa-amiaza! acum am un moment de respiro-------l-a luat mama pe Luca la ea acasa si eu in sfarsit am putin timp!
Roxana-sa inteleg ca plecati la munte............supeeeerrr! si noi am vrut dar a fost ninsoarea cea care a produs "calamitati" si nu am mai plecat!
Atatea schimbari la mine ca pur si simplu am cam obosit....




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns devylla spune:

eu deocamdata nu mai vreau bb2.m-am razgandit...poate oi fi eu mai obosita acum.Insa in urmatorii doi ani...nush ce sa zic.Nu prea cred.
mi s-a pus pata,nu incep nene diversificare decat dupa 5 luni jumate.
Adik asta mica a mea se multumeste cu laptic...nu vreau sa ma grabesc.
In fundulet nu sta nici ea.Insa tot timpul in timpul zilei,am un scaun-pat in care o tin cu spatarul la 45 grade.Cand o tin in brate nu vrea culcata,o tin ridicata,insa evit sa o pun in fundulet pe termen lung.Si scaunul de masina l-am ridicat pentru ca facea tare urat cand plecam pe undeva.
Scaun de masa i-am cumparat,nu vrea sa stea inca in el si nu o fortez.
Acum incerc sa o adorm in pat si stau langa ea...a devenit f grea si imi e greu sa ma plimb cu ea in brate pana adoarme.Singura nu se pune probmela ca nu doarme veac.
I-am luat biberon cu tortite,i-am pus nitel ceai in el si i l-am dat...l-a nimerit ea in gurita de vreo doua ori...apoi se tot lupta cu el sa si-l aduca la gurita.La un moment dat o aud ca striga furioasa,cand ma duc sa vad ce s-a intamplat,era intoarsa jumatate,biberonul alunecase pe la picioare si ea cu capul dupa biberon.Ce m-a pufnit rasul




Poze
www.desprecopii.com/info.asp?id=1269" target="_blank">Mogaldeata cu ochii migdalati
www.flickr.com/photos/54445410@N00/" target="_blank">Japonia prin ochii unui amator



Sabina Y. si Erika(31 august 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

devylla nici eu nu ma apuc de diversificare pana la 6 luni....vad ca a crescut foarte bine pana acum, ceea ce inseamna ca i-a ajuns lapticul de la mine. Daca totusi o sa inceapa sa se trezeasca si sa ceara mai des de mancare, o sa ma mai gandesc.

Betty78deMario-Alexandru 16 aug 2007
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Neataaaa. De fapt sunt deja satula de treaba si am o zi grea. Trebuie sa fac un referat si sa procur o carte, sa termin contabilitatea la firma alor mei pentru ultimul trimestru si sa strang toate decoratiunile de Craciun si brazii. Nu las nimic pe maine, ca o sa am o zi nasoala maine, trebuie sa iau substantele alea scarboase pentru colonoscopia de luni, pe langa ca imi va fi rau de la ele, voi petrece mult timp la baie si in plus cica voi fi lesinata ca de maine de la 2 pana poimaine nu mai am voie sa mananc nimic. Nici apa nu am voie decat maine seara. Of!

Dar vestea buna este ca analizele de la Medsana sunt negative, deci nu am Chlamydia aia afurisita. O sa refac saptamana viitoare si testul de secretie si sa vedem daca si acela este negativ la ei. Dar nu mai am dubii ca a fost o eroare.



Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pinacolada spune:

Roxana-lasa ca o sa treaca si ziua de maine! nu te mai gandi!
bine ca tia- iesit analizele negative!
tinem pumnii in continuare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Maria, am verificat cerealele acelea insa se dau dupa 6 luni. Cred ca eu asa i-am dat Alexandrei, sigur dupa 6 luni. Iar biscuiti fara gluten gasesti la Hero.

Andreea, eu voi reincepe cu colargolul ca se agraveaza situatia. Si el are muci uscati si de aceea il intrerupsesem, insa vad ca acum e super mucios. Nu stiu cum e mai bine. Nu sunt probleme sa ii pun, am luat o pipeta de la farmacie si ii pun destul de usor, cand il schimb. Problema este atunci cand ii pun imediat dupa ce il aspir sau daca il chinui mult cu serul inainte. Oricum la noi e crunt sa il aspir, ma nou sa ii pun si ser. Se foieste, plange, si imi da peste maini. Acum tocmai m-a zgariat de am ditamai semn pe mana. NU ma intreba cum reusesc sa ii tin si maini si cap si sa si aspir, ca e crunt. De patat nu pateaza asa mult, se curata repede. Eu il mai sterg cu un servetel umed imediat si il mai tin putin orizontal ca sa nu vina inapoi. Mama imi zicea ca eu cand eram mica stranutam si patam tot dupa colargol, vad ca nu am problema asta nici la Andrei si nici la Alex.
Deci prin decembrie la anul mai vrei un BB? Tot Fecioara?

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dany26 spune:

Roxana G mersi inca o dat de rspuns!


COMOARA NOASTRA ANDREI!!!
14 Noiembrie 2007

Mergi la inceput