Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (52)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Si bv spune:

Gabriela, am trimis deja carticica pe contul comun. Sper sa fie buna, tot de la o fata de pe dc o am.
Ziceam de Raisa mea ca e mai salbatica pt ca plange de cate ori vede pe altcineva decat mine sau tati. Iar daca nici nu suntem acasa la noi, o linistesc atat de greu! e jale cu ea! dar am inteles ca-i doar o etapa...

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bikmaria spune:

NOAPTE BUNA bebici !
NOAPTE BUNA mamici !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bee spune:

Sim, eu am Moovy la fetita mea. E ok, dar nu stiu cum sunt altele prin comparatie! Ana oricum n-a prea stat in scaun din motiv de personalitate nabadaioasa. Daca ai copil agitat, poate sa iasa din curelele scaunului! A mea asa facea, de-mi sarea inima din loc. Pana la 5-6 luni am mers cu ea in scaun singura, apoi n-am mai avut curajul! Si acum imi aduc aminte ca veneam din Balta Alba (de pe Trapezului) spre Unirii (Cantemir) si la un drum de 20 de minute, am oprit de 20 de ori. Asta pentru ca pe ultima portiune de drum, pe Cantemir, am oprit in mijlocul soselei (vorba vine, ca lasasem totusi 2 benzi libere), m-am dat jos si "am agatat" 2 eleve care mergeau la liceul Creanga si le-am promis ca le duc cu masina, numai sa-mi tina fata! Asa am ajuns acasa. De atunci, abia acum o luna, m-am incumetat singura cu Ana. Dar eu am avut un copil cam dificil.
Cu decalotarea? Daca umblu ff usor, pana vad orificiul prin care urineaza, se cheama ca decalotez? Eu mai mult nu fac! Mi se pare usor si nedureros. Sper ca mai mult nu e cazul!
Sterilizarea: am sterilizat pana spre un an. Acum alaptez. Dar n-ash mai steriliza atat. Oricum fata mea n-a prea fost sensibila. Sper sa am acelasi noroc si cu Razvan.

Ana Teodora (22.12.2005) si Razvan Dimitrie (26.10.2007)
http://www.dropshots.com/dochia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

Noapte buna si somnic usor!Myral, mami de Elisa(30.08.2007) si Isabela(9.08.1997)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDREEA11 spune:

Nu stiu ce are

andreea

http://good-times.webshots.com/photo/2364337870102678596gwLSfF?vhost=good-times

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDREEA11 spune:

V-am ocupat spatiul aiurea, mii de scuze
Care este contul comun? Pot avea si eu acces la el?

andreea

http://community.webshots.com/user/andreeagogo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDREEA11 spune:

cred ca nu mai e nimeni pe aici!
Dc dormiti eu va urez vise frumoase! si va rog sa-mi ziceti si mie care e treaba cu contul comun! Sunt de-a voastra, exist cu adevarat. V-am trimis si poze cu mine, desi nu sunt deloc fotogenica, deci nu sunt una din alea de care vorbea Roxana cred. Doamne ce idei mai au unii in cap. Ma intreb de ce or face asta? Dar cred ca e prea tz pt astfel de intrebari. Va pup si nu uitati sa-mi ziceti de cont....

andreea

http://community.webshots.com/user/andreeagogo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marunzika spune:

quote:
Originally posted by ANDREEA11

cred ca nu mai e nimeni pe aici!
Dc dormiti eu va urez vise frumoase! si va rog sa-mi ziceti si mie care e treaba cu contul comun! Sunt de-a voastra, exist cu adevarat. V-am trimis si poze cu mine, desi nu sunt deloc fotogenica, deci nu sunt una din alea de care vorbea Roxana cred. Doamne ce idei mai au unii in cap. Ma intreb de ce or face asta? Dar cred ca e prea tz pt astfel de intrebari. Va pup si nu uitati sa-mi ziceti de cont....


Cred ca sunt toate mamicile la nani! Activeaza PM si apoi iti trimitem parola de la contul comun!


Yannisa Milena
24.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

buna seara mamici,apar si eu cand nu mai e nimeni pe aici,dar nu prea am timp
am vazut poze cu bebelushi superbi,dulcica de Sara a gabrielei,scumpica de Raisa de si bv si grasunelul frumusel de nana,care sper din suflet sa se faca bine si sa nu mai sufere atat,multi pupici.

am fugit la fata sa ii dau sa pape si apoi la somnic ca dimineata o luam de la capat...

multi pupici si noapte buna





pozici
Ebonee(02/10/`07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aniast72 spune:

Profit de ocazie ca voi dormiti iar eu nu am somn si recitesc din urma...

Piciulika, am vazut ideea cu inghetatul legumelor. Mi se pare super practica in conditiile in care esti sigura ca legumele pe care le fierbi sunt proaspete, ca daca le iei de pe taraba din piata deja tinute de cateva zile plus congelarea, deja s-au dus toate vitaminele.

Roxana, abia acum am citit...cum nu mancati? Adica...tot trebuie sa mancati o mancare gatita la un moment dat, nu?

Nana, ma rog la DD sa-ti dea putere si forta sa te poti ocupa de baietii tai, sanatate multa lui Andrei. Daca te putem ajuta cu ceva, cu orice...spune, te rog.

Sim, nu te-am uitat cu jocul cu pestii dar n-am apucat sa-l caut prin calc pentru ca n-am mai intrat...maine sper sa-l gasesc.

Betty, eu n-am aratat, nu arat si nici nu am sansa sa mai arat vreodata asa bine cum ai fost tu (raport greutate/inaltime),

mandarinutza, super faza cu bowlingul....noroc ca noi perseveram, ca altfel ar juca doar priceputii.

Sabina, ce dulci sunt copilasii tai...

Luy, inca fiind la capitolul "pregatiri pentru diversificare", azi Vladi a stat cu noi la masa, am servit sarmale, carnati si usturoi...si un pahar de bere. El isi sugea limba... crezi ca s-ar fi infruptat si el din ospat?

ANDREEA11, poti afla daca are hidrocel sau nu cu o simpla cehografie. Daca are, nu te speria, se resoarbe pana la un an de zile fara tratament.

a_alinta, si tu esti ploiesteanca?

Gata, m-a apucat somnul si ma gandesc ca pe la 7 Vladi ma ia de odihnita. Revin maine spre pranz. noapte buna

Andreea si bb Vladimir (03 septembrie 2007)

Mergi la inceput