Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (52)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns devylla spune:

Naunuta Andrei e superb!Ma uit la ochisori lui,iti seamana tare bine.
Tinem pumnii pt Boston.Doamne Ajuta!Sper ca problema sa-si gaseasca rezolvare!Tinem pumnii si noi!
Daca ai nevoie de ceva,orice,nu ezita sa ne spui.



Poze
www.desprecopii.com/info.asp?id=1269" target="_blank">Mogaldeata cu ochii migdalati
www.flickr.com/photos/54445410@N00/" target="_blank">Japonia prin ochii unui amator



Sabina Y. si Erika(31 august 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Piciulika spune:

Ufff, harnicelor! ...trag tare – la ora asta…! Maine sper sa ajung la zi. Ramasa datoare de ras-alaltaieri… Am avut zile cam pline cu cel mic, ieri seara s-a intros Radu din tzara si am tot stat la povesti pana f tarziu.

Inca odata multzumim pt urari – va pupa ursuletzul!

Rox, nuci sa caute la drogherie, nu farmacie. Cat tzine haleul la conge … habar nu am. Pan-se termina, ca doar nu faci 5 kg odata! Cum mai e mama?
Nana, ma tot gandeam la voi, ca suntetzi in drum spre Boston, ca primesti vesti bune! Acuma vad chiar mai sus ca ai dat semne - fug sa citesc!
Roxali, nu am prea intzeles ce au legumele congelate cu supa facuta din 2 in 2 zile? Pai potzi congela si supa, nu? Aici nu se prea dau legumele fierte in supa / cu supa – doar in apa.
Anomar, bine ai venit! Dulce si zambareatza mosulika ta!
Bebeka, nu te plange, ca esti inaintea mea: si eu am 1,80 dar inca ma mentzin constant la 74kg! Exact atata aveam si eu iainte sa raman: 63 – ufff, mai ajung vreodata acolo?
Marunzika, o sa ma bag si eu la o traducere, in ajutor – cool site – merci!!
Sim, felicitari pentru credit! Sa-l folositzi sanatosi si fericitzi!!! Si nu te lasa cu plangerile, mama lor!
Gabriela, ma bucur ca suntem (inca) pe lista de potentziali ginerei!
Un pupic spezial bradutzului de Tomasa – simpatia mea! … si bradutzul, si mamica!

Piciulika, mami de Michael (8.10.2007) www.unserbaby.ch/geomo/content.html" target="_blank">
Situl lui Michael - parola o stim toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Piciulika spune:

Luy, bine ca e Maria bine! Si eu ma simtzeam exact la fel in situatzia ta. Dar cand vad moasele cum stau cu mana pe copil si cand esti la un metru de masutza de infasat… imi dau seama ca stiu ele de ce, si-s f atenta. (sper!)
Cu Sabina … zau are nevoie de psihoterapie! Si de fapt chiar nu are de ce…!!! Paradox dom-le! Eeeeei!
Am vazut: pui dulci de Andies, Yannisa frumoasa-foc, Robert de Alehiam super-trooper la PC, Bee stralucind langa frumosii ei copii... si multe alte minunatzii - greu cu memoria!

Mandarinutza, si eu ca tine: nu ma grabesc cu diversificarea. Consultanta mi-a spus ca e normal ca in luna a6a sa nu mai ia grozav in greutate, pe lapte fiind. Dar, daca el da din maini cand vede oameni mancand, vrea sa le ia din mana, incepe sa molfaie uitandu-s la altzii care mananca – ei bine, e timpul decis de bb sa se diversifice! Si am sa-l ascult.

Gema, ar trebui ca altcineva (tata, buni) sa-i dea fetitzei de mancare, fara indarjire, evtl cu linguritza. Fata e anorexica pe baza nervoasa, clar. (Pe de alta parte, am vazut o fetitza de 9 luni si avea 7 kg si nu parea deloc lesinata: mergea f bine sustzinuta de manutze etc.) Dar aici alta e povestea.

Borcanasele – multe au dezavantajul ca sunt deja gata combinate: nu potzi sti ce accepta, ce da alergie… Eu cred ca incep cu mono-leguma fiarta la steamer si le introduc una dupa alta si pe urma il momesc la borcanase.

Lanolina pura aici se gaseste ca ‚Purelan’. Buna.
Ramonaiani – merci de reminder. Dar nu numai la H&M au reduceri, ci peste tot! E sezonu’. Mie trebuie sa-mi iau ceva pasabil de imbracat, pentru birou…
Carpatina, ce bine ca te-am vazut! La faine replici, faina fata!

Gata, la kuki! Se vede ca am dormit bine peste zi... sa vedem maine/azi ce zombie sunt.

Piciulika, mami de Michael (8.10.2007) www.unserbaby.ch/geomo/content.html" target="_blank">
Situl lui Michael - parola o stim toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Ia te uita, cred ca dau trezirea!! Neaaaataaaaa'

Andries

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

pana la urma cine-a facut noul capitol? Carpatina?

Teodoraaaaa te asteptam cu sufletul la gura cu detalii despre CRM, please, please....

Andries

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bikmaria spune:

buna dimineata !
dragute mamici sa aveti o zi buna !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bikmaria spune:

aseara am reusit sa va citesc si sa va spun noapte buna ,am inceput sa ma aglomerez ,ALEX a inceput scoala ,le da la teme de bieti copii vin seara de la scoala cu un gand -trebuie sa ma apuc de scris ,of ,aseara mi-a spus ALEX :lasa mami ca dupa ce termin eu scoala cu teo e mai usor ca ea o sa faca liniute ,bastonase .Are dreptate copilul ,cand el este in clasa a doisprezecea Teo intra la scoala ,sper sa mai am rabdarea de acum .Si acum :
NANA te asteptam de la BOSTON numai cu vesti bune,am vazut poze cu ANDREI este un copil foarte frumos
CARPATINAdrum bun !
ROXANA am citit si eu postarile acelei fete ,ai mare dreptate la 17 ani avea o groaza de alte lucruri mai bune de facut ,imi inchipui cat de dezamagite ati fost voi cand v-ati dat seama ce fel de om este ,sunt fel si fel de oameni..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDREEA11 spune:

mersi mult pt parola, insa io sunt cam toanta cum intru pe contul comun, caio stiu parola acum dar nu stiu ce sa fac cu
luminati-ma
ea

andreea

http://community.webshots.com/user/andreeagogo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns isabeluta spune:

Andrea intri pe mailul comun din yahoo ala din prima pagina si bagi parola ce ai primit-o deja.

isabeluta de
Vlad Matei (22 septembrie 2007)
fecioru` mamei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns isabeluta spune:

Sarbatoritilor zilei!!!

isabeluta de
Vlad Matei (22 septembrie 2007)
fecioru` mamei

Mergi la inceput