***Capsunele-n scutecele de mai-iunie 2007 (43)***

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns DidiAlex spune:

Mai Florentina, vroiam sa te intreb cum e cu otitele astea? adika la cat timp trec?
David e de 2 zile pe antibiotik (ELTEKA, la urocultara i-au iesit si niste bacterii) si nu il pot atinge deloc la ureche, nu poate dormi. Ii mai dau uneori eferalgan sa-l calmeze.

Intre timp am sunat pediatra si mi-a dat trimitere la ORL-ist, cica nu-i normal sa nu ii treaca. Off

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vali5 spune:

petit_ange, Andrei e tare cumintel, nu am probleme cu el. Ne jucam zilnic, ii citesc povesti (nu sta el sa asculte, se joaca dar eu nu ma las si ii citesc in continuare), papa tot ce ii dau, si am timp sa fac si treaba prin casa. E asa de dulce! O sa pun in curand si poze.

andrada, stiu ca nu e de ras filmuletul, dar eu am ras. S-a ranit rau la degetel? Si e asa haios cu palmierul ala in cap. I-a iesit vreun dintisor?

Didi, multa sanatate lui David!

Valentina, mamica lui Andrei - 24.04.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancamari spune:

DidiAlex - sanatate multa, sa-i treaca repede otita!

Andrada - am vazut filmuletul. Cred ca a cam urlat dupa aceea Antonio curiosul. Mie imi place ca e asa de mobil. Nu e rece pe gresie? E bine ca tu l-ai calit asa. Cred ca mama mea face infarct daca-l vede pe gresie pe Petit.

Anca si Andrei Cristian (28 mai 2007)
poze sept-oct
poze nov-dec

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ELTEKA spune:

quote:
Originally posted by Florentina Roman
Cip al meu tot cam asa se vaita, pana-l ia cineva in brate, la noi smecheria e ca face asa doar daca sunt eu in camera, daca plec, se linisteste, altfel, imi rupe mie spatele.




Da' chiar asa, eu am crezut ca mi se pare...Cand il pune taica-su sa se joace sau in scaun, sta. Cum imi aude mie vocea prin casa sau ma vede, trece pe plans (fara lacrimi; mai nou cu nervi...). Eu sunt un pic confuza la ora asta...cica sa-l iei in brate cand plange, fiindca asa intelege ca nevoile lui sunt importante si i se dezvolta stima de sine...pe de alta parte, a devenit un alintat...are nota 3 la dezvoltarea independentei. Nu s-ar juca singur deloc...

Si pe mine metodele gen Ferber la adormit sau aplicata la jucat (te joci cu el 5 minute, apoi te retragi, iar vii, iar pleci, pana invata sa se joace singur, respectiv sa adoarma singur) nu ma incanta. Am inceput aseara sa-l pun in patul lui, se punea pe marait, il luam, il leganam, il adormeam, iar pus in patut...rasuflam usurata...ma azvarleam in pat cu satisfactia de a prinde un pic pe de somn pe partea "nebatucita" si cand colo, cine maraie din patut??? Iar luat, iar alea-alea...si tot asa de 3 ori. Era deja 2 noaptea...Am cedat si l-am luat la noi, unde doarme dus, atat doar ca mananca tot la 2 ore, la cronometru . Sigur ca la 9 a inceput sa ma traga de par... Si pocnit peste fatza. Si zgariat. Si rontait. Si bagat degete in nas, in ochi... M-am trezit, ce sa fac...

Flore, daca ma mai uit la pozele tale () ma mai apuc de unul, ori eu si azi noapte am conchis ca NU SUNT in stare...

Didi
...no comment...

Mamica lui ELIAS, 31.05.2007
POZE cu Elias, sau DOLOFANEL - Fat Frumos cel Chel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ELTEKA spune:

Petit_Ange
Chiar acum am luat masa de dimineata=pana in 50 de grame! (cat ajunge pe bavetica si prin jur inclus).Ieri m-am plans la mamicile de la gradinita, care au scot niste ochi de melc, cica pai si care e problema, ca doar laptele e de baza...ca ei stiu mai bine ce le trebuie...ca asculta-ti copilul...ca .

Faza cu lingurita tine numai cand deschide singur gurita. La noi are 2-3 atacuri, atat, in rest, trebuie facut spectacol. Am o miniferma de animale, apesi pe ele si scot sunete. Dar nu-l incanta. Dar daca fac eu ca porcul, si apas si pe buton, rade...si asa mai "introvaram" o lingurita...

Tu ce-i dai totusi de mancare si cat?
Ai incercat si borcan si facut de tine? Si impreuna si separat? Si mai cald si rece? Mie nu-mi place sa-i dau rece, dar stiu ca ii place...de cate ori uita sotulache sa incalzeasca mancarea (men...), mananca cel mai bine.

Andrada
Ce baiat mare ai!!!!!!!!!!!!!!!

Vali
Pozici-pozici-pozici! Bine ai venit inapoi

Pepsica
Multumesc

Mamica lui ELIAS, 31.05.2007
POZE cu Elias, sau DOLOFANEL - Fat Frumos cel Chel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mica0307 spune:

graviduta si eu tre sa imi iau ghete da de munte. Am vazut in unirea aripa calarasi de la solomon.

Azi printesa Maya face 8 luni si avem 7.980 si tre sa o si masor.
Azi mergem si la dermatolog sa vedem cu roseata asta in obraji ca luni vream sa plecam la munte.

Mica cu Maya Alexandra (10 mai 2007)


www.helpsonia.com/" target="_blank"> Sa o ajutam pe Sonia
Poze/Poze intalnire
www.youtube.com/watch?v=mXhigPz-PX8" target="_blank">Filmulet/www.youtube.com/watch?v=PAJHlaXKGGs" target="_blank">Maya rade in hohote
Hainutze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DidiAlex spune:

tot io..hai ca v-am facut capu calendar...

Andradavroiam sa te intreb cum e cu Cefaclor AL TS 125???
ieri, asistenta mi-a zis ca sa continui cu medicamentele si nu tre sa ma mai duc dupa alt medicament dar nu mi-a zis de baterii. Doctoritza azi mi-a zis de bacterii si am ramas cam masca. Deci asta poate fi bun si pt otita si pt infectie urinara?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vali5 spune:

Elteka
Nu am apucat sa pun prea multe poze ca mai am de adunat de la familie si de la prieteni. Uite doua poze de la Craciun:
Micul ren
One happy family


mica, sa-ti traiasca mica printesa!

gabiu, carrie si numai_eu, la multi ani si puiutilor vostri! Sa fie sanatosi si voiosi mereu! [/b]

Valentina, mamica lui Andrei - 24.04.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alyna24 spune:

Vali5, pai...mai zice "mama" dar mai rarut ca-i mai dragut!Si in general cand e suparat!Voi ce mai faceti?

Ma pregatesc sa dau comanda pe LR.Abia am depus banii pe card.I-am comandat lucrusoare pt vara marimea 81 iar pt toamna-iarna marimea 86.Sper sa-i vina!

Andrada, cum e cu degetelul Antonio?Ce dulce e!David deschide sertarele dar cum noi nu mergem de-a buselea ca voi ci cu premergatorul,deschide tot si isi face, de ex, ordine la ciorapei dar nu reuseste sa-si prinda degete;lele ink din cauza premergatorului care-l tine mai la distanta!

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=4a6d3bdb13f907e3635902&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=email" target="_blank">PRIMELE SARBATORI DE IARNA CU MAMI@TATI@RESTUL FAMILIEI

DAVID
Alyna si David (22 Aprilie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_So spune:

Si noi, repede, de la serviciu

Graviduta, ghete bune la Himalaya, cum zicea si Ella. Prin spate pe la Cocor. Mi-am luat eu si-s tare bune.

Elteka, mie mi-a reusit metoda aia cu adormitul: il mai lasi, mai vii la el, iar mai pleci. S-a obisnuit repede (da' am facut asa de la inceput, ca stiam de la nr 1).

Ah, m-ati zapacit cu redutitul, dar ma tin tare. Nici nu intru, sa nu cad in ispita...

Pepsi, nu mai scrii o data, te rog, reteta aia de tarta cu praz, ca n-o mai am? Am incercat-o din memorie, dar mi-a iesit asa, un fel de talpa. Doamne, paine de secara facuta in casa, ce bunatate o fi, parca o miros, asa, calda. Zau, nu stiu cum reusesti.

Andrada, tare curios tanarul. Saracul, cum si-a prins el degetele...O sa-i arat diseara si lu nr 1, ca-i place sa vada filmulete cu copii.

Mergi la inceput