***Capsunele-n scutecele de mai-iunie 2007 (43)***

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monicoasa spune:

Offfff, a cazut pitiku din pat,acu 30 minute, de fata cu mine, nici acu nu mi-am revenit, tremut toata, saracutu a inceput sa planga cu niste lacrimi mari, sper sa nu se fi lovit,
Eram cu spatele la el, eu vorbeam cu ta'su pe messenger si il laudam ca toata dimineata a zis "TATA" si dupa cateva secunde "bufff".
Cand a auzit soacra plansetele a venit repede si imi zice ca ce s-a intamplat, iat eu de colo" a,asta mic l-am pus pe jos si a dat cu capu de podea", ca dc ii spuneam adevarul cine stie ce mai zicea in gandul ei ca sunt mama denaturata.
pupici ca tre sa spal si acu doarme si ala mic

poze cu bebe Vlad Stefan


Monicoasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancamari spune:

Ella - multumesc pt link-ul cu pijamlute, am pus si eu in cos vreo 6, sa vedem de nu raman fara ele pana finalizez comanda de azi.
Ella, Alyna - ce marimi ati comandat pt bebei? Nu-mi dau seama cat mai creste Petitul in inaltime pana la vara, dar vreo 2-3 kg tot mai ia (are ~8,7 kg acum) si mie imi plac hainutele mai largute pt ca nu sta deloc la imbracat/dezbracat, cred ca-l scap pe jos in curand.
Graviduta - multumesc pt info scrise sapt trecuta despre redoute. Sa stii ca Jasmine mi-a raspuns azi f. prompt, dar in rest ai dreptate, acolo e un mic clan si nu mai e loc pt altele. Dar putem si noi sa intram si sa le mai "aerisim", cred ca multa lume nu intra din motivele scrise de tine, nici eu nu am intrat pana acum.

Anca si Andrei Cristian (28 mai 2007)
poze sept-oct
poze nov-dec

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns poohy spune:

Buna!

Ella, pana la urma nu am mai comandat nimic, ca m-am enervat cu cizmulitele alea, si pentru Manu iesea pachet si nu colet (ca au disparut si incaltarile care imi placeau pentru ea) si mi-e sa nu il piarda. Ce am intrebat eu nu era pe prima pagina :P Am intrebat de calitatea Anne Weibur sau cum s-o scrie - dar e normal ca e dreptul lor sa nu raspunda daca nu vor. Mie imi mergea site-ul destul de ok.

Graviduta, eu mi-am luat ghete de la Otter - tot asa ca aveam baltoaca in alea vechi

Michigan, sper sa nu aiba puiul nimic Si lui Manu ii apar bubite la fiecare aliment nou (oricum are in continuu) dar toti imi zic ca e de la dermatita ei, nu mi-a zis nimeni la cati doctori am fost ca o banuieste de asa ceva

Nu mai stiu ce trebuia sa mai zic

Anca & Manu 02.06.2007
Poze1 Poze2
www.helpsonia.com" target="_blank">S-o ajutam pe Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carstea spune:

Buna dimineata!
Pepsi ,dar tu ai ditamai flacaul la 8,600 la 6 luni.Noi abia acum la 8 avem 8,900.
Noi am fost azi la analize si desi aveam de facut analize complete n-am avut cum ca nu iau gasit vena asa ca am n-am intepat doar in degetel pt hemoleucograma(fierul il cautam).
De aseara suntem cu un picior in avion ca ne-am luat biletele de plecare in Anglia pe 23 martie.Abia astept.Asera ma gandeam deja ce ii dau sa pape in avion sau inainte ca plecam la 6 dimineata.Nici nu stiu daca mai alaptez pana atunci.

POZE rares(7 mai 2007)
Am 8 luni/Sunt barbat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancamari spune:

Monicoasa - si sotul meu tot cu ochii in calculator era cand a picat Petitul pe 1 ian (prima data, si singura de pana acum), dar a cazut pe covor, de pe canapea, adik de la mica inaltime, mai mult s-a speriat.Stai linistita ca asta e doar inceputul!

Pepsi - eu am invatat sa merg in zig-zag prin casa pt ca de la atat plimbat in brate a inceput parchetul sa scartaie in multe locuri, mai ales la Petit in camera. Sa ma vezi cum fac slalom cu el in brate. Eu m-am ingrasat in primul an de casnicie de la cate prajituri faceam, dupa aceea m-am potolit, acum mananc numai facute de altii

Graviduta - ai dreptate, e greu la prima comanda, vad eu peste 2 sapt ce-am comandat, eu ma incurc in marimi, noroc ca m-au ajutat Elteka si Ella. Nici nu am "grase" in familie ca sa am cui sa dau hainele pe care mi le iau prea mari.

Anca si Andrei Cristian (28 mai 2007)
poze sept-oct
poze nov-dec

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vali5 spune:

Wow, Alyna24, David zice "mama"?! Super!

monicoasa, sper sa nu se fi lovit prea tare mititetul tau.

carstea, noi la 8 luni aveam 8,500 kg.

Valentina, mamica lui Andrei - 24.04.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DidiAlex spune:

Doxinu & Monicoasa asta-i inceputu. Nervi de otzel va urez!!!:)

Elteka, pe mess am ajuns la LR. era Andrada online si ea mi-a facut lipeala la Ella. Am intrat si pe DC la LR. Sa stiti ca atitudinea de acolo, e de fapt atitudinea intalnita peste tot pe DC.
O lupta intre sacali, nu glumesc. Daca esti novice dau cu tine de pamant mama mama. De unde crezi ca mi se trage mie :D.

Cristina-Carstea,daca sora ta nu are copii mergi la fetele din GB si o sa afli info utile necesare proaspatului emigrant.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Florentina Roman spune:

Alyna,monicoasa, multumesc de raspunsuri, la al meu nu mai are efect apa de mare sau serul fiziologic, pana la urma i-am pus Nasivin, merge si la bebelusi, dar cred ca l-am folosit cam mult si mi-e teama sa nu-i fi dat dependenta. Si noi papam banana zilnic, o zi cu mar, una cu para, la masa de la 10. Cip al meu tot cam asa se vaita, pana-l ia cineva in brate, la noi smecheria e ca face asa doar daca sunt eu in camera, daca plec, se linisteste, altfel, imi rupe mie spatele.

Michigan, poate nu se adevereste diagnosticul...

Didi, si al tau a facut otita? Of, eu am patit-o rau iarna asta cu Tudor. Noua ne-au zis ca ar fi din cauza ca are polipi, sau deviatie de sept, inca nu s-au hotarat, ca abia lunea viitoare mergem la analize mai amanuntite

Pepsi, interesante info despre lapte. Si eu am grija pe unde calc prin casa, ca am cateva placi de parchet care scartaie.

Vad ca shopinguiti la greu, eu pana nu probez nu iau nimic, asa ca doar imi clatesc ochii din cand in cand...

Ieri am iesit afara sa-mi fac pensia privata si m-a apucat o durere de cap cand m-am intors de nu mai stiam de mine. Si nu mi-a trecut nici acum, am luat paracetamol alternativ cu nurofen, ca altfel nu stiu ce faceam. Pe voi va tine durerea de cap asa mult, sa ma ingrijorez?

AAa, Cip zice si el ma-mam, cred ca ma cheama, se uita prin camera pana ma gaseste. Si daca-l intreb "unde-i Tudor?" il cauta din priviri , la fel face si cu tati. Si am facut si prima vanataie pe picior, ca a incercat sa se catere pe cutia cu jucarii a lui frate-su.
Am mai pus si cateva poze noi...



Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petit_ange spune:

Buna dimineata pe plantatie (de fapt acu vad ca e deja amiaza )
Am facut si o comanda de ceva jucarii si hainute pt Isa pe LR. Poohy tu te plangi ca Manu mananca prea mult si eu ca Isa mananca prea putin. Pupici la Manu care e o scumpa.
Pt clubul copiilor mofturosi, Isa nu si-a schimbat atitudinea fata de mancare si fata de lingurita Eu in fiecare dimineata imi promit sa nu ma mai enervez dar inevitabil vad ca tot in lacrimi ajung dupa o masa cu ea. Azi era asa suparata ca i-am propus piure de fructe ca a facut o criza de plans si a refuzat pana si laptele. Am incercat si eu trucul cu doua lingurite (Elteka) dar la noi n-a functionat, face cu capul stanga dreapta continuu numai sa nu-i ajunga lingurita la gura. Nu pot sa inteleg ce are, ca inainte mai manca cat de cat cateva lingurite acu nimic. Dar oare la varsta ei ii ajunge daca mananca numai lapte / lapte cu cereale? Bine ca nici lapta nu mananca decat cam 150 ml la o masa (pe cutia de formula scrie ca ar trebui 210). Of de ce nu e si la noi un centru de consiliere pt mamici... Oare ce i-as putea da la aproape 7 luni care sa-i placa si s-o convinga sa manance???
Vali ce mai face Andrei?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andradap spune:

Pepsi, nu postesc de forum Dar.... nu prea mai aveam ce zice. Reusisem sa bag spaima in toata lumea Dar m-am intors cu forte proaspete si cu filmulete care trebuie INTERZISE MINORILOR sau cum sa zic??? "Sa nu faceti copii asa!!!"

Didi, Ella avea dreptate am renuntat la comanda ca nu gaseam pt nou-nascuti ce voiam

Cine zicea ca cu COPIL mare ai timp mai putin ca mare dreptate avea Unde-au disparut colicile??? Mi-e dor de ele

Andrada de ANTONIO (12 Mai 2007)
FILMULET ANTONIO

Mergi la inceput