SUPERDIETA 13*- EDITIA 2008

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Isa_Cris spune:

Da, ai dreptate! Cred ca ar trebui sa aud mai des asta...ca de cativa ani tot aman "momentul"!
Off ce v-as lua pe toate la mine acasa si pe oriunde as fi eu...dar...tie chiar nu ti-as da un bici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

isa nu trebuie sa imi dai ca vin cu el de acasa



Aida
POZE
Matza Emma in actiune

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

pai aida, atunci sa-ti pui si un costum de-ala din piele , macar sa fie show-ul total

bai, la mine faza I nu merge deloc, ieri am inghitit doua iaurturi de-alea mici , nici macar nu am realizat ca incalcam regulile.

de fapt fetele mai vechi stiu ca eram in faza II prelungita pe mai multe saptamani tura trecuta

sa vad azi ce-o iesi

a, si inca ceva: ma innebuniti cu ziua aia de apa. Pai io daca beau apa toata ziua nu sunt buna de nimic; tre sa bag ceva sa rasneasca acolo. Deci la asta zic pas din start.

APRIL
www.flickr.com/photos/mikipreda/" target="_blank">WALKING ON SUNSHINE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

Nu stiu cum draq , dar pana la ora asta eu nu am apucat sa mestec nimic. Asa ca doar apa si suc de mandarine care a fost prea dulce ... si normal cafea si tigari. Dar promit sa ma duc sa bag ceva mai consistent



Aida
POZE
Matza Emma in actiune

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristabv spune:

Salutare fetelor..si La Multi Ani ,k n am trecut anul asta pe aici.Dar nu am renuntat la dieta.Am avut niste probleme cu,calculatorul.Va rog sa ma puneti si pe mine din nou pe lista.Am terminat dieta pe data de 7 jan.Si pe 8 am inceput o din nou.M am cam porcit de sarbatori dar sunt fericita k n am pus decat vreo 300 d grame..Knd se da raportul?Nu am apucat sa citesc ink cele 20 de pagini pe car le ati umplut kt am lipsit eu.VA pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristabv spune:

aaaa,acum am 58,3 kg.Poate conteaza la tabel..sau o sa iu trecuta cu prima greutate cu care am intrat aici..si cu floricele cu tot?:p

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

crista m-ai spart fato de la mine , esti suuuper tare



Aida
POZE
Matza Emma in actiune

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Isa_Cris spune:

Fetele...eu va pupic pana maine...ca mai am un pic si plec acasa!
Ziua aia cu apa....nu stiu nici eu daca o pot tine! Iar faza cu cafea si tigari la mine e pe invers....imi provoaca o foameeeeeee!
In rest...mai am ceva ceai de baut (norma de la serviciu) si ma duc sa-mi pregatesc niste legume!
Paaa...pe maine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doroti_5 spune:

Buna la fete. pazea ca vin si eu, da numai pe jumate, da din 21 de tot de tot.
Si vin eu si cem vad ochii?? Aprilas te pup ca ti-ai amintit de mine, multumesc de urari.
Eu inca nu m-am urcat pe cintar ca mii frica, sper ca nu am pus chiar ca porcu, macar asa ca vaca.
Hai sa zic si eu ceva de apa aceea, eu o beiam dimineata, dar sa nu fie rece, si mai faceam asa saptamina apa o saptamina ceai, am schimbat o gramada de ceaiuri.Si imi iau o sticla de un litru de apa linga mine ca sa nu uit sa beau, pina la masa una dupa masa inca una.
Eu am mai zis da va mai spun in prima faza maninci cit vreai, cind vreai, cum vreai si cu cine vreai.
La a doua faza deja mai reduceti asa din cantitate incit sa ramii putin putin flamind(adica nu maninci chiar cit vreai), si daca se poate seara mai putin(adica aici merge cind vreai facultativ), dar ramine totusi maninci cum vreai si cu cine vreai.
La faza a treia iarasi maninci sa nu fii satul(nu cit vreai), nu maninci seara tirziu(adica cade faza cu cind vreai) si pentru un efect mai bun le disociezi(adica si faza cum vreai cade), dar ramine faza cea mai importanta din toate maninci cu cine vreai, asta nu cade.
Apa cit mai multa, face bine la organism.
In primele zile nu apa ese ci se elibereaza intestinele, saracele, cred ca acum de sarbatori se gindesc ca o inebunit stapinele, de asta repede cade acul cintarului, dar dupa incepe adevarata slabeala.
Cu ziua de apa, cum zice si Aida, nu din prima zi de dieta ca e prea dur, macar o saptamina lasati sa treaca, si in luna doar o singura data e posibil sa tii o zi de apa.Eu deobicei alegeam o zi cind nu prea faceam miscare, ca sa nu pun capu in pericol, dar sa stiti ca si asa se vad efecte.Si foarte important dupa ziua de apa sa nu intri ca epurele in varza in alimente prima zi (asta e vorba Aidei), maninci mai moderat si ceva mai usurel.
NU UITATI O ZINGURA ZI IN LUNA E POSIBIL DE TINUT ZI DE APA.
Ce sa va mai spun, am inceput dieta de doua ori, prima data am inceput pe B si nu am dus-o pina la capat, ca ma porcisem prea tare odata, insa trecusem deja primele 2 faze aproape de tot, apoi am tinut odata A, toata, s-a primit, ma rog nu fara incalcari, dar mici.Si am dat jos de pe mine 9kg, mai am 7 si stiu ca o sa mearga mai greu(aveam 7, da dupa sarbatori sa vedem cite o fi).
Cele care ati inceput dieta va zic drum bun in batalia cu kg, si celelalte veniti mai repede.
O zi buna si fara tentatii.


doroti_5 cu Natalita-Elena (12.05.2006)
BOTEZ
foto Natalita-Elena 1, 2, 3, 4, 5, www.flickr.com/photos/7297231@N05/sets/72157600216787816/" target="_blank"> 6, www.flickr.com/photos/7297231@N05/sets/72157600216565845/" target="_blank"> 7, www.flickr.com/photos/7297231@N05/sets/72157601403631242/" target="_blank"> 8, www.flickr.com/photos/7297231@N05/1113189888/in/set-72157601434403497/" target="_blank"> 9, www.flickr.com/photos/7297231@N05/sets/72157602687181824/?photo_deleted=1740457215" target="_blank"> 10
www.flickr.com/photos/7297231@N05/sets/72157600216690237/" target="_blank"> AM 1 AN
www.dropshots.com/doroti_5" target="_blank">Filmulete cu Natalita-Elena


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

doroteso si mai baga cate un ochi pe aici pana in 21 ca nu strica sa iti aduci aminte ce te asteapta



Aida
POZE
Matza Emma in actiune

Mergi la inceput