PIERSICUTZE de iulie-august 2006 (71)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns katik spune:

sanatate piersicutzelor bolnavioare!
babee, cum mai este printesa?
eu la febra din asta mare le dau nevralgin picaturi (este algocalmin pt copii, nu e asa uleios ca cel de adulti). la febra pina in 39 nurofen si paracetamol supoz alternat la 4 ore. daca nu cedeaza, nevralgin. vad ca la voi nu se da asa ceva, atunci se plica orice metoda de tinut febra sub control, degeaba se uita cis domnul care a simtit otet. la noi a mai mers baita calduta cum zicea si miruna.
sper sa fiti mai bine deja!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns julax spune:

Vai,Babee,ce situatie...of,de s-ar termina mai repede cu febra asta.Sanatate multa!la fel si tie,Onaalex!Iulia @ Alex(24.08.2006)
www.onetruemedia.com/otm_site/my_shared?z=16a7ba4b14da74203c245e&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">
Miniclip
Poze si filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi1 spune:

Multa sanatate Babee, tie si piersicutei bolnave si la toate piersiculetele bolnavioare dar si noi ne-am confruntat cu o astfel de problema si Rares avea si un pic de rosu in gat si dupa cateva zile de temperatura a facut rujeola care i-a trecut in 2 zile.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gina_butnaru spune:

quote:
Originally posted by gabi1

Multa sanatate Babee, tie si piersicutei bolnave si la toate piersiculetele bolnavioare dar si noi ne-am confruntat cu o astfel de problema si Rares avea si un pic de rosu in gat si dupa cateva zile de temperatura a facut rujeola care i-a trecut in 2 zile.


Gabi mamica lui Rares(18.08.06)



http://s239.photobucket.com/albums/ff61/gabi77/



Off, mititelul! Ce nasol si rujeola. Noi am facut vaccinul antirujeola, antirubeola si antioreion. Dar cum i-a trecut in 2 zile? Poate n-a fost rujeola.
Pupici multi tie si lui Rares.

Mama lui Razvan-Andrei

Ticker


www.flickr.com/photos/21444943@N07" target="_blank">Poze Razvan, mami si altele (Am pus poze cu bradul)


www.onetruemedia.com/my_shared?z=238f71e8c47eddba54dbe4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Filmulete (Avem si filme noi!)


"Ai grija ce-ti doresti, ca s-ar putea sa ti se indeplineasca!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babee spune:

Neata ca am ajuns si aici.
Ii multumesc lui Doamne Doamne ca n-a fost mai rau si n-a facut convulsii ca la 41.2 cam urat.
De la supozitoare a facut diaree-asta ca sa fie tacamul complet- asa ca a mai dat sotul o fuga la farmacie si a luat Parkemed suspensie(Sabina, Muuh scriu in germana ce contine ca nu il stiu in Ro-Mefenaminsäure).Mai fusese mai devreme si luase supozitoarele si platise taxa de noapte, l-a recunoscut farmcista si nu i-a mai luat si a doua oara taxa-le-o fi fost si lor mila cand au auzit ce-a patit bietul copil.A adormit intr-un final intre noi(ca n-a vrut sotul sa ma lase singura cu ea sa nu imi fie si mie rau) si a tot facut febra.Adormeam cu totii, ne trezeam, luam temperatura, adormeam, dadeam sirop-bine c-am fost cu totii.Ultima repriza de 40 a fost la 7 dimineata, ii mai dau acum la 11 antitermic.Medicul mi-a recomandat la 6 ore, voi m-ati sfatuit la 4 ca sa nu urce iarasi.Sincera sa fiu s-a intamplat sa urce si pana in 4 ore asa ca n-am putut sa nu ii dau(am alternat supozitor cu suspensie).
E vioaie, se joaca, mananca, a baut mult ceai azi noapte ca asa am crezut ca e bine, m-am uitat bine si nu i-a iesit nimic-inca- pe corp, nu tuseste, nu are nimic altceva.Sper sa treaca .

Oana sanatate multa si voua .


-----------------------------

Gabriela, Phillip si Rebecca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Consi spune:

Draga Babee cu riscul de a ma repeta, vreau sa-ti spun ca Rebeca are aceleasi simptome ca si Luca - cand a facut febra. Nu i-a aparut nik pe corp, nu a avut rosu in gat, otita sau ceva la plamani. A facut si el diaree si chiar 2 scaune cu putin sange (din cauza supozitoarelor&termometru), dar in urma analizelor de sange si kk a rezultat ca n-are nik. Si mie mi s-a spus ca e posibil sa fie de la eruptia de dinti+masele. Atunci i-au aparut canini+masele deodata. Eu nu stiu ce sa mai zic sau sa cred. Importanbt e ca pitica se simte mai bine. Multa sanatate si tie multa putere! O sa treaca si asta.

Consi si Luca meu (19.07.2006)

atat sunt de mare
pozele noastre
www.onetruemedia.com/shared?p=1ace6df36a1450d366107b&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet
www.totsites.com/tot/luca_dobos" target="_blank">site-ul meu


Exista un singur tip de succes: acela de a face din propria viata ceea ce vrei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Consi spune:

Map cum te mai simti?

Oanaalex multa sanatate si la piticul tau.

Consi si Luca meu (19.07.2006)

atat sunt de mare
pozele noastre
www.onetruemedia.com/shared?p=1ace6df36a1450d366107b&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet
www.totsites.com/tot/luca_dobos" target="_blank">site-ul meu


Exista un singur tip de succes: acela de a face din propria viata ceea ce vrei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi1 spune:

Scuze: am gresit Rares a facut rubeolamereu incurc rubeola cu rujeola

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madacristina spune:

Buna,
am reusit sa mai intru si eu dupa atata timp....imi pare rau sa aud ca ai printesa bolnavioara....multa multa sanatate si sa fi tare...o sa fie bine....
noi suntem bine,creste,,suntem fff nazdravani....eu m am intors la servici,de luni stau program normal,am pe cineva care sta cu el si e fff bine...
singura problema care ma cam supara - e cam nervos,se enerveaza f repede cand nu reuseste sa faca ceva,tipa si arunca cu ce are in mana,vine si ne plezneste,sau tipa de ti vine sa te duci mancand pamantul...eu nu prea mai am rabdare,am ffff multe pe cap...si mi ies repede din fire.....am zis ca tb sa nu ma mai enervez,sa fiu mai calma...dar nu reusesc...face multe nazdravanii,se loveste,acum are un cucui,m am speriat tare cand i l am descoperit,dar mi s a spus ca nu e grav,atata timp cat se trage....

sper sa reusesc sa intru mai des...si sa fie toti picii sanatosi...

va pup si sa aveti grija voi si de pitici

Mada si Bogdan Andrei - 1anisor

http://s193.photobucket.com/albums/z46/madacristina/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babee spune:

Consi asa a spus si medicul de la salvare.
Momentan situatia e stabila, ma gandeam ca mi-a prins bine ieri ca nu m-am panicat, a contat mult c-a fost si si sotul acasa(s-a panicat el dar asta e).Vin, trec, noi mai albim putin dar numai sa nu ii vad suferind ca ma termina asta.
Le-am facut orez salbatic cu snitel natur si a mancat bine.Febra nu a mai facut, vom vedea cum decurge ziua.

-----------------------------

Gabriela, Phillip si Rebecca

Mergi la inceput