PIERSICUTZE de iulie-august 2006 (71)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns zuzunaki spune:

Babee,
Muuh are dreptate.Asta se pare ca este.A avut si Sofia,am mai scris eu acum 2-3 luni.Dupa 3 zile de febra fara motiv i-a aprut o eruptie f usoara care in 48 de h a trecut.eruptia poate dura mai mult,dar la ei fiind mici ,nu e severa.Nu mai stiu cum se cheama in germana,daca imi amintesc ,revin.
Nu te impacienta,incearca sa-ti pastrezi calmul(stiu ca e greu).Novocalmin am si eu in casa adus de sora-mea din Ro,pentru orice eventualitate.Insa nu e indicat sub 3 ani din cauza reactiilor adverse.Algocalminul cred ca numai prin Ro se da,e interzis demult in multe tari.
Sanatate multa!

Mami de pufulet pufilos si Sofiliciu-un deliciu

STUTTGART CAMPIOANA!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bysko spune:

O Babee imi pare rau! Cum se mai simte printesa? Sa-i dai si lichide. m-am uitat rapid pe ce s-a scris anterior si cam tot ce era de spus s-a spus. Pus sosete umede, compresii umede si la cap. Altecva in afara de antitermice nu stiu ce ai putea sa-i dai. Noi am mers pe Nurofen, Panadol si Paracetamol, dar Busra a facut maxim 38,5 si atunci era de la dintisori. In afara de febra ce mai are?

Felicitari Roxana! Sa va traiasca baietelul, sa fie sanatos , norocos, voinic, destept, frumos si sa aiba o viata minunata alaturi de cei dragi!


Eu am ajuns azi noapte pe la 2 in c-ta. Am dormit cateva ore. apoi m-am dus sa-mi vad copilul. Doar ce m-am intors!Nici tastatura nu o mai vad



Gonul mamica de Busra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zuzunaki spune:

Babee,
mi-am amintit.Uite aici mai multe:
http://de.wikipedia.org/wiki/Exanthema_subitum

Mami de pufulet pufilos si Sofiliciu-un deliciu

STUTTGART CAMPIOANA!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babee spune:

M-am enervat si am sunat salvarea sa vina s-o consulte doctor ca tot e mai bine.Pediatra noastra nu are program extra asa ca au venit.
Au zis ca e posibil sa fie gripa virala, ca o sa treaca si apoi am amintit de dinti.S-a uitat domnul si ii dau si jos masele.Dupa el ar fi si de la masele-dar curios la cele de sus de ce nu a facut.
Ce mi-a dat pediatra ieri erau ca si concentratie mica,a plecat sotul acum sa ia concentratie mai mare.
S-a uitat ciudat la noi ca miroseam a otet si ca de ce am facut asta.Am bagat capul in pamant si am zis ca asa stiu eu, astia nu sunt de acord cu metode de-astea.
O iau cu mine in pat, sotul va fi cu Phillip si va mai povestesc maine ce si cum.

Zuzunaki multam de link, de fapt va multumesc tuturor de sfaturi.

-----------------------------

Gabriela, Phillip si Rebecca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zuzunaki spune:

Am mai rasfoit pe diagonala si am vazut ca a nascut doniro.Felicitari si sa va traiasca Victoras!
Babee,noapte linistita va doresc.Si pe aici doctorii sunt cam calmi(ca sa fiu eleganta in exprimare),am patit-o pe pielea mea si cand era ceva grav,de-aia am si schimbat de 2 ori pediatrul.Mi-aduc aminte ca si la Sof a fost febra mare,cred ca maxima a fost 40,2 cand a facut roseola.

Mami de pufulet pufilos si Sofiliciu-un deliciu

STUTTGART CAMPIOANA!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Piersicutze spune:

Eu ii bodogan pe doctorii nostri, dar pe acolo va ca e si mai rau. Si daca ai facut cu otet ce? Sunt metode antice si de demult, care culmea dau si rezultate.

Ai grija de pitica. De regula cand incep sa geama au febra mare. Iti doresc o noapte linistita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissa71 spune:

Babee:va sarut..sa treaca repede..noapte linistita!!Hai ca maine o sa fie bine..ai sa vezi!
Sabina:multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaalex spune:

Babee doamne prin ce-ti e dat sa treci. Ma rog sa treceti cu bine peste noapte si sa auzim maine numai de bine

Doniro felicitari si pupacim fratiorul de piersicuta. Asteptam vesti de la voi dupa ce ajungeti acasa.

Eu m-am apucat de superdieta de ieri. Sa vedem ce o sa iasa ca vreau neaparat sa scap de cateva kg inainte sa ne apucam de bb2. Medicul m-a sfatuit sa slabesc inainte de a doua sarcina ca sa nu ajung sa depasesc 180 pounds cu bb ca asa cica e mai usor de tinut sub control diabetul care am mari sanse sa se instaleze si la urmatoarea sarcina. Asa ca tineti-mi pumnii sa ma tina ambitita pana la capat ca eu nu prea-s cu curele, de obicei slabesc fara sa vreau mai repede decat cu cure.

Alex inca mai e marait din cauza maselelor. A iesit si a patra dar nu chiar de tot asa ca mai are momente in care nu prea ma pot intelege cu el. Sper sa luam acum o pauza pana la canini.

Oana si bb Alex(05.08.2006)
Poze Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaalex spune:

Din pacate ne alaturam si noi piersicutelor bolnave.

Alex a vomat de 2 ori in seara asta cam la o ora diferenta asta cand l-am pus la somn. Acum e pe aici se joaca ca trebuie sa asteptam sa se usuce ursuletul ca fara el nici nu are rost sa incerc sa-l culc. Am luat Pedialyte sa-i dau in loc de lapte ca sa nu se dezhidrateze si nu-mi ramana decat sa sper ca vom trece cu bine peste noapte.

Oana si bb Alex(05.08.2006)
Poze Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gina_butnaru spune:

'Neata fetelor,

Offf, Babee, imi pare asa de rau de ce vi se intampla. Azi cum mai e printesica, e mai bine? Sanatate multa! Eu la febra ii dau nurofen, alternat cu panadol la 8 ore si ii trece in cateva zile, ne-a tinut si o saptamana, dar n-a avut febra asa mare, 41,5, mi se pare mult. Cumnata mea a patit-o cu piticul ei cand avea 1 an si 3 luni si a luat-o salvarea si a dus-o direct la spital. Facuse convulsii, isi dadea ochii peste cap si ne-am speriat, ca eram si eu la ei. Era racit la plamani. La voi sper sa nu fie asa grav. Pupici multi sa-i treaca repede!

oanaalex, sanatate multa lui Alex si pupici multi!

Pe piticul meu l-am luat ieri de la cresa cu un cucui in frunte, ca nu mai sta locului o clipa. Si-a cerut scuze asistenta, ca eu nici nu observasem de prima oara acolo si mi-a zis ca nu mai sta deloc cuminte. Asta e, ce sa-i fac, acum de cand si-a dat drumul la mers, numai boroboate face. Azi dimineata se mai trasese cucuiul un pic, dar a ramas vanataia.

Va pup,

Mama lui Razvan-Andrei

Ticker


www.flickr.com/photos/21444943@N07" target="_blank">Poze Razvan, mami si altele (Am pus poze cu bradul)


www.onetruemedia.com/my_shared?z=238f71e8c47eddba54dbe4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Filmulete (Avem si filme noi!)


"Ai grija ce-ti doresti, ca s-ar putea sa ti se indeplineasca!"

Mergi la inceput