Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (3)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

buna diminieata!!! mai intru si eu ca am cam absentat de pe DC... fiu-meu vb atata ca tre sa stam la povesti zilnic ...nici nu mai pot vorbi de cat ii merge gura

Ank Raul 17.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihuta spune:

quote:
Originally posted by ellis

mihuta, ce temperatura aveti in casa?

Ellis,de ALESSIA MARIA (20.11.2007)



cam 23 de grade. La 21 i-as mai pune un body.

mami de Sophia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by RGE

MIHA ce frumusel e Robert sa-ti traiasca!!
..toate mamele au sau au avut emotii la botez ca eu una cred ca o sa plang rau



Multumim!
La botezul lui Robert nu m-au lasat babele sa merg la biserica ,deci n-am avut emotii.Dar acum am spus hotarat ca vreau sa fiu si eu prezenta orice-ar zice cine-o zice! Totul a fost bine pana a bagat-o in criselnita. Au inceput sa-mi tremure mainile si ochii mi s-au umplut de lacrimi.Si cica in acel moment faceam poze. Noroc de altii mai putin emotionati ca mine.

Amira, Robert si mami Miha

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihuta spune:

Mamici de bebelusi vaccinati, voi le-ati bagat supozitor cu Panadol inainte ? Doare rau vaccinul ? A incercat cineva sa alapteze in timpul vaccinului ?

mami de Sophia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

ANK de asta ma vaietam eu mai devreme..nu vrei sa-i punem imp[reuna sa-si povesteasca??..eu l-am lasat singur in patut si se cearta cu ratustele de la carusel si probabil o sa adoarma pana la urma.
MIHA e clar la asta ma astept si eu am zis ca-mi umplu geanta cu servetele ..noua la 8 zile cand a venit preotul sa ne citeasca si l-a luat sa-i citeasca si lui de nume m-a bufnit un plans de ziceai ca cine stie ce-i face..si mama a patit la fel ca tine la fratele meu la botze din cauza babelor si a plans acasa pana i s-a facut rau.
..fetelor al meu bebe nu mai face kk de 8 ori pe zi ca inainte acum face doar o data pe zi foarte mult exagerat de mult si iese pe langa pampers dar e ca un piure ..ca o pasta si mult..o fi ceva ineregula?

------------------------
ROXANA de "ursuletz" GEORGE IONUTZ(31 octombrie 2007, cezariana)
------------------------
"Si s-a nascut, mititelul, tipand si batand aerul, cu fetisoara chinuita, pe care abia urma sa se astearna pacea si intelepciunea copilareasca.
... Apoi cineva mi l-a asezat in brate. M-a privit. Ne-am recunoscut; memoria comuna a doua suflete. S-a linistit. N-a mai plans. Ochii lui se topeau intr-ai mei, dospind in mine, cu caldura lor blanda, o legatura inefabila. Si am simtit toata forta iubirii lui rascolindu-mi inima."
"Niciodata nu voi uita cum te-am vazut prima oara. Erai ud, lipicios, plin de riduri si tipai de mama focului. Dar a fost cea mai frumoasa imagine care mi-a ramas in minte!"

DAMM I'M GOOD IN BED...I CAN SLEEP FOR DAYS..
"Doamne ajuta-ne!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

MIHUTA ...nu l-a durut, nu a plans, i-am facut baica, nu a facut temperatura, l-am alaptat normal, nu i-am dat nimic preventiv..a fost ca si cand nu s-ar fi intamplat nimic cred ca mai rau ii speriem noi..stai linistita sa nu te simta si o sa fie totul ok..cand ii face vaccinul trebuie sa-l tii putin de genunchi pe mine asa m-a pus

------------------------
ROXANA de "ursuletz" GEORGE IONUTZ(31 octombrie 2007, cezariana)
------------------------
"Si s-a nascut, mititelul, tipand si batand aerul, cu fetisoara chinuita, pe care abia urma sa se astearna pacea si intelepciunea copilareasca.
... Apoi cineva mi l-a asezat in brate. M-a privit. Ne-am recunoscut; memoria comuna a doua suflete. S-a linistit. N-a mai plans. Ochii lui se topeau intr-ai mei, dospind in mine, cu caldura lor blanda, o legatura inefabila. Si am simtit toata forta iubirii lui rascolindu-mi inima."
"Niciodata nu voi uita cum te-am vazut prima oara. Erai ud, lipicios, plin de riduri si tipai de mama focului. Dar a fost cea mai frumoasa imagine care mi-a ramas in minte!"

DAMM I'M GOOD IN BED...I CAN SLEEP FOR DAYS..
"Doamne ajuta-ne!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

Roxana, bine ai revenit!

Fetelor, pemine ma doare si ma doare, nu stiu cat voi mai rezista



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

Buna!
Roxana,ai flacau mare de acum, este f. bine si o data pe zi.Ia-i o marime mai mare de scutec-la cat sunteti (noi suntem acum la nr. 3,am incercat sa ii pun 2 dar aproape i se vede funduletul ).Nr. 1 l-am folosit f.f. putin, avem un bax si jumatate ramas (sa gasesc pe cineva sa le dau)- noroc de sot ca nu a luat n baxuri cat ii zisesem eu initial
Bafta la botez, sa fiti sanatosi; cred ca petrecerea in cerc f. restrans este o sol. f. buna, nu o sa simti nicio oboseala

Mihaela, ai doi copii frumosi (ti-am mai spus), sa fie sanatosi si norocosi
Mihuta, noi am facut ieri vaccinul. I-am dat preventiv 2 ml de Panadol, dupa vaccin. In timpul vaccinului nu a supt, nici nu avea cum, trebuie f.f. bine imobilizata si oricum nu ar fi supt pt. ca ar fi simtit.Ce suparata era, a suspinat jumatate de ora dupa. A supt dupa vaccin, am tinut-o in brate; in acest timp ii masam si piciorusul cu podul palmei-mai mult de 15 minute, pana a adormit.
Dr. mi-a spus ca sansele sa faca hematom scad(daca face trebuie masat locul, dat cu Lioton; trece dupa cateva zile), in plus si probabilitatea sa faca febra pt. ca vaccinul (sunt 6!! intr-unul singur) se disipa si nu se concentreaza sa dea reactii mai puternice


Camelia, Sebastian si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

uff Adina,imi pare tare rau!!! cat timp a zis moasa ca poti incerca procedurile acelea? adica,presupun ca nu o sa faci la nesfarsit!
La Jasmine cum a fost?
Poti lua ceva pt. atenuarea durerilor, gen supozitor cu algocalmin? ranile se aprofundeaza? Sper sa se rezolve cat mai curand!


Camelia, Sebastian si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

Ok..RGE cred ca ar fi o solutie sa ii punem sa isi povesteasca unul la altul.... poate secontrazic..
Si al meu a facut ieri la kk de i-a iesit din pampers si s-a uns tot roata ...roata

Ank Raul 17.10.2007

Mergi la inceput