Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (3)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihuta spune:

Adina, eu cred ca ai nevoie de o pauza de alaptat ca sa se vindece ranile. Ori pompezi ori... Tu stii mai bine. Dar nu apuca sa se vindece intre alaptaturi, mai ales ca un bebe asa mic suge des si cu putere. Mie mi-au trecut cam in zece zile, timp in care am alaptat cu mameloane de silicon (tot durere tot ragade dar mai usoare)dar am si suplimentat cu formula. Acum alaptez exclusiv. Si am uitat sa spun, mie cel mai bine mi-a facut apa cu sare, a ajutat mult la cicatrizare. Plus din cand in cand bepanthene care mai dadea o mana la cicatrizare. Dar daca nu faceam macar la o masa doua pauza de alaptare nu cred ca-mi treceau.

Oricum, succes, stiu ca e ingrozitor de greu!

mami de Sophia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihuta spune:

RGE si Anacami, multumesc de informatii, cred ca mai bine iau eu calmant inainte de vaccin, ca sa nu o stresez pe ea !

mami de Sophia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

Miha, ce vad eu, restaurantul Amirei ?


Camelia, Sebastian si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

CAMI..noi suntem la Activ nr 3 de mult timp..cat despre botez sunt sigura ca o sa iasa bine asa si iesim doar cu nasii la restaurant.
ADINA...la mine a functionat chiar lapticul de la sani a facut minuni..imi picuram pe sani si chestia aia cu lanolina de la bioclin parca se numeau.

------------------------
ROXANA de "ursuletz" GEORGE IONUTZ(31 octombrie 2007, cezariana)
------------------------
"Si s-a nascut, mititelul, tipand si batand aerul, cu fetisoara chinuita, pe care abia urma sa se astearna pacea si intelepciunea copilareasca.
... Apoi cineva mi l-a asezat in brate. M-a privit. Ne-am recunoscut; memoria comuna a doua suflete. S-a linistit. N-a mai plans. Ochii lui se topeau intr-ai mei, dospind in mine, cu caldura lor blanda, o legatura inefabila. Si am simtit toata forta iubirii lui rascolindu-mi inima."
"Niciodata nu voi uita cum te-am vazut prima oara. Erai ud, lipicios, plin de riduri si tipai de mama focului. Dar a fost cea mai frumoasa imagine care mi-a ramas in minte!"

DAMM I'M GOOD IN BED...I CAN SLEEP FOR DAYS..
"Doamne ajuta-ne!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by anacami

Miha, ce vad eu, restaurantul Amirei ?




Am gasit titlu la poza. Multumesc!

Amira, Robert si mami Miha

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

ok Roxana, dar cu 4 ai incercat (nu 4+)? pe site la ei spun ca ar fi pt. 7-18 kg, George are peste 6 nu? ei, s-ar putea sa fie prea mare, problema la tine este ca face mult o data.Poti sa-i cumperi un pachetel mic de la farmacie, sa vezi cat de mari sunt

Camelia, Sebastian si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

Miha, cu placere . Pare, intr-adevar, indestulator pana la 1,5 ani, la mine este o cantina mai micuta...

Camelia, Sebastian si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Camelia, unde ai depus acte in sectorul 3 please ??? Sa stiu unde trimit consortul pentru chestiile alea de la primarie .

O zi excelenta !
Lala.


Fratele mai mare!
Baby Andrei ! (27.12.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

CAMI nu stiam ca exista si nr 4 o sa incerc sa iau cum ai spus tu sa vad cum e asa ..mersi mult

------------------------
ROXANA de "ursuletz" GEORGE IONUTZ(31 octombrie 2007, cezariana)
------------------------
"Si s-a nascut, mititelul, tipand si batand aerul, cu fetisoara chinuita, pe care abia urma sa se astearna pacea si intelepciunea copilareasca.
... Apoi cineva mi l-a asezat in brate. M-a privit. Ne-am recunoscut; memoria comuna a doua suflete. S-a linistit. N-a mai plans. Ochii lui se topeau intr-ai mei, dospind in mine, cu caldura lor blanda, o legatura inefabila. Si am simtit toata forta iubirii lui rascolindu-mi inima."
"Niciodata nu voi uita cum te-am vazut prima oara. Erai ud, lipicios, plin de riduri si tipai de mama focului. Dar a fost cea mai frumoasa imagine care mi-a ramas in minte!"

DAMM I'M GOOD IN BED...I CAN SLEEP FOR DAYS..
"Doamne ajuta-ne!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

Lala, de aceasta placere s-a ocupat sotu', nici nu am vrut sa-l intreb..stiu ca a alergat ca un calut de curse..
O sa-l intreb si iti spun...este posibil sa iti raspund mai tarziu, ma pregatesc sa plec sa-l iau pe Sebastian de la gradinita.
Apropo, ce dr. pediatru ai tu (asa,de curiozitate..)

Camelia, Sebastian si Stefania

Mergi la inceput