Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (3)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

Sper sa ii treaca si sa doarma si el mai mult...
Si eu am trecut in caietel orele lui de somn, dar nu m-am linistit, dimpotriva.
Mai ales mi se pare aiurea ca e treaz si cate 6 ore, ceea ce este cam mult pentru el.

Sa vedem cum va fi noaptea, tocmai am terminat terapia cu laserul, uns cu una, apoi cu alta... off... si la noapte repet procedura, doar-doar o ajuta cumva!

Va doresc o noapte buna!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufulet74 spune:

Adina, multi pupici si iti tin pumnii si te admir pentru perseverenta !
Oricum, ce e bine e ca macar ti se dau solutii ca sa te ajute sa alaptezi, in Ro din cite am vazut eu f repede ti se spune sa ii dai completare sau formula. Pe mine multa lume ma tot intreaba cum de alaptez doar exclusiv, nu ii trebuie completare, se satura...?
Anca, am vazut pozele cu pitica ta, tare frumoasa si cuminte ...


------------------------
Flory de Joshua Raphael (14.11.2007)

God brought you in our life

Homepage: www.lijfering.tk

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Buna dimineata si de la noi.
Pufule
Noi incepem sa ne pregatim de vaccin si am asa niste emotiiiii

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze


povestea nasterii


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

BUNA DIMINEATA SI LA MULTI ANI!!
..revenim si noi dupa o lunga pauza din cauza calculatorului AGAIN..mi-ati lipsit mult..va pup pe toate si sper ca sunteti ok!
ANCUTA bafta la vaccin si stai linistita ..nu e chiar asa rauMaria e oricum e domnisoara mare asa ca nu-ti face probleme.
..si pe mine ma intreaba toata lumea daca se satura George la cat de grasan si mare e..si tot alaptat exclusiv ..pana la 6 luni mai mult nu vreau sa-i dau nici eu ..bine o sa-i mai dau laptic dar numai la bibe fara san..eventual ma mulg si ii dau tot laptic de la mine daca mai am dar nu vreau sa-i mai dau san dupa 6 luni..am o prietena a carei fetita are un an si de cateva luni se chinuie cu ea ca sa nu-i mai dea san..doarme chiar in alta camera ca fetita se trezeste noaptea sta in fundulet si tipa dupa ea pana se innegreste.
..noi suntem bine mari si grasi...bebe..ca mami continua sa slabeasca...duminica ne pregatim si noi de botez ca nasa sta sa nasca si ne-am hotarat sa facem acum repede fara restaurant..o sa iesim doar noi cu nasii la restaurant si cu bebe bineanteles.
..bebe George rade toata ziua si stam mult la povesti..imi vorbeste continuu...nici nu mai stiu ce sa-i spun ca m-a epuizat deja

------------------------
ROXANA de "ursuletz" GEORGE IONUTZ(31 octombrie 2007, cezariana)
------------------------
"Si s-a nascut, mititelul, tipand si batand aerul, cu fetisoara chinuita, pe care abia urma sa se astearna pacea si intelepciunea copilareasca.
... Apoi cineva mi l-a asezat in brate. M-a privit. Ne-am recunoscut; memoria comuna a doua suflete. S-a linistit. N-a mai plans. Ochii lui se topeau intr-ai mei, dospind in mine, cu caldura lor blanda, o legatura inefabila. Si am simtit toata forta iubirii lui rascolindu-mi inima."
"Niciodata nu voi uita cum te-am vazut prima oara. Erai ud, lipicios, plin de riduri si tipai de mama focului. Dar a fost cea mai frumoasa imagine care mi-a ramas in minte!"

DAMM I'M GOOD IN BED...I CAN SLEEP FOR DAYS..
"Doamne ajuta-ne!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Rox ma bucur ca sunteti bine.Ti cura de slabire?

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze


povestea nasterii


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

da de la inceput am tinut...dr mi-a spus ca e ok atata timp cat nu e drastica ca sa afecteze lactatia dar eu am practicat si infometarea...in rest gimnastica...multa apa plata cu lamaie, fara sucuri, dulciuri, paine, fast food, carne tocata, porc, mezeluri..doar lactate la greu, prajeli doar in ulei, fructe, legume..bine daca am poftit la ceva am gustat..ieri de ex am poftit la ciocolata si am mancat 3

------------------------
ROXANA de "ursuletz" GEORGE IONUTZ(31 octombrie 2007, cezariana)
------------------------
"Si s-a nascut, mititelul, tipand si batand aerul, cu fetisoara chinuita, pe care abia urma sa se astearna pacea si intelepciunea copilareasca.
... Apoi cineva mi l-a asezat in brate. M-a privit. Ne-am recunoscut; memoria comuna a doua suflete. S-a linistit. N-a mai plans. Ochii lui se topeau intr-ai mei, dospind in mine, cu caldura lor blanda, o legatura inefabila. Si am simtit toata forta iubirii lui rascolindu-mi inima."
"Niciodata nu voi uita cum te-am vazut prima oara. Erai ud, lipicios, plin de riduri si tipai de mama focului. Dar a fost cea mai frumoasa imagine care mi-a ramas in minte!"

DAMM I'M GOOD IN BED...I CAN SLEEP FOR DAYS..
"Doamne ajuta-ne!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Helau!

Anca,sa-ti traiasca printesa si sa fie sanatoasa! E o scumpete si o grasana!

Roxana,eu l-am alaptat pe Robert pana la 1 an jumate. Cu toate ca nu credeam,caci el era efectiv indragostit de tzitzi,a renuntat foarte usor.Cred ca depinde de fiecare copil in parte.Eu am adoptat intarcarea treptata si a fost mai usor si pentru Robert,dar si pentru mine.
Si pe Amira as vrea sa o alaptez la fel de mult daca as putea.Depinde de ea cat de papacioasa va fi.
Multumim de urarile de sf Ioan. Noi am facut botezul in acea zi.Avem si cateva poze aici

De azi sotul meu a inceput serviciul...Am ramas singura acasa cu 2 copchii... Vai de capul meu.

Amira, Robert si mami Miha

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by RGE
ieri de ex am poftit la ciocolata si am mancat 3



Patratele?

Amira, Robert si mami Miha

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

mami Miha ..cum patratele??..fi serioasa te rog..cat despre alaptat sincer si mie mi-ar fi mai usor asa sa-l alaptez cat mai mult dar cateodata imi e greu ca vreau sa-i dau din biberon daca suntem undeva si dumnealui nu accepta sub nici o forma.felicitari pentru botez !! sa fiti sanatosi!!

------------------------
ROXANA de "ursuletz" GEORGE IONUTZ(31 octombrie 2007, cezariana)
------------------------
"Si s-a nascut, mititelul, tipand si batand aerul, cu fetisoara chinuita, pe care abia urma sa se astearna pacea si intelepciunea copilareasca.
... Apoi cineva mi l-a asezat in brate. M-a privit. Ne-am recunoscut; memoria comuna a doua suflete. S-a linistit. N-a mai plans. Ochii lui se topeau intr-ai mei, dospind in mine, cu caldura lor blanda, o legatura inefabila. Si am simtit toata forta iubirii lui rascolindu-mi inima."
"Niciodata nu voi uita cum te-am vazut prima oara. Erai ud, lipicios, plin de riduri si tipai de mama focului. Dar a fost cea mai frumoasa imagine care mi-a ramas in minte!"

DAMM I'M GOOD IN BED...I CAN SLEEP FOR DAYS..
"Doamne ajuta-ne!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

MIHA ce frumusel e Robert sa-ti traiasca!!
..toate mamele au sau au avut emotii la botez ca eu una cred ca o sa plang rau

------------------------
ROXANA de "ursuletz" GEORGE IONUTZ(31 octombrie 2007, cezariana)
------------------------
"Si s-a nascut, mititelul, tipand si batand aerul, cu fetisoara chinuita, pe care abia urma sa se astearna pacea si intelepciunea copilareasca.
... Apoi cineva mi l-a asezat in brate. M-a privit. Ne-am recunoscut; memoria comuna a doua suflete. S-a linistit. N-a mai plans. Ochii lui se topeau intr-ai mei, dospind in mine, cu caldura lor blanda, o legatura inefabila. Si am simtit toata forta iubirii lui rascolindu-mi inima."
"Niciodata nu voi uita cum te-am vazut prima oara. Erai ud, lipicios, plin de riduri si tipai de mama focului. Dar a fost cea mai frumoasa imagine care mi-a ramas in minte!"

DAMM I'M GOOD IN BED...I CAN SLEEP FOR DAYS..
"Doamne ajuta-ne!!"

Mergi la inceput