Piticlontzi de iulie-august 2004 (243)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

maaaiii ce mi-a mai placut de Luca ciufulit si fericit cu cadourile....si desenand pe tabla, super!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Andries..ciudat eu primesc Pm-uri...Acest tratament este cel mai bun..cautam un medic bun , pt ca in urma investigatiilor trebuie stabilit protocolul..dai medicatie sau nu ...in ce doza... Ne-am hotarit pt Fundeni.
Adela nu stiu ce sa-ti spun..Luca nu a facut niciodata in pat...asa a fost el..nu am facut nimic special...Nu dispera este inca atit de mic..iar daca chiar are enurezis nocturn, se rezolva cu acupunctura sigur!
Ioana si tu cafegioaica!:))
Daria hai ca a trecut ziua..Cum mai esti cu discopatia?
Robi sanatate! Tinem pumnii strinsi..

Nu mai stiu ce-am citit...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina32 spune:

Olivia-persoanele din poze sunt toate rudele tale?? daca da, n-as zice ca sunteti prea singuri p-acolo...si a gatit cineva pentru atata lume??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Irina da..persoanele din poza...sint toti rude..mai de aproape..mai de departe..prin alianta...Ideea este ca noi locuim la 700 km distanta...deci tot departe se cheama... ..si da totul a fost facut in casa...toti cei de acolo sint armeni si macedoneni din Ro (eu cred ca eram singura romanca 100% de acolo:)))...care nu s-au americanizat pre a mult:)))

edit..toti sint din partea sotului meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina32 spune:

Oau...da multi ati fost...ma intreb cine a spalat vasele si-a pus mesele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amironeanu spune:

Mitzu am uitat sa raspund in legatura cu trezitul noaptea al Marei. Si Stefi pana nu am intarcat-o a avut o masa noaptea in jur de 4. Ea se trezea din obisnuinta nu de foame, pentru ca dupa ce nu i-am mai dat sa suga o linisteam cu un biberon cu ceai. Insa in acel moment ea bea ceai din biberon si in cursul zilei. Acum mai bea doar lapte din biberon, drept urmare inca mai are nopti, mai agitate, cand imi cere un pic de lapte si ii dau. Deci la noi va fi jale mare cand voi scoate biberonul de tot

Roxana, eu nu am reusit sa dau kg jos nici de la Stefi deoarece nu am nici un pic de vointa. Sper macar sa ma mobilizez sa fac macar niste abdomene. Cu statul acasa nu cred ca voi rezista 2 ani, deja am inceput sa ma uit pe site-uri, dar un an tot stau (doar daca nu apare ceva super interesant )

Olivia, mi-am salvat link-ul, cand voi avea o dispozitie mai ok ma voi uita la ele.

Sunt tare suparata in aceasta seara. Stefi nu vrea sa guste nimic nou, nici dulce, nici sarat. Daca nu a mancat niciodata acel fel nu pune gura nici impuscata. Daca fac urat si o santajez ia o gura, dar o mananca cu asa o sila incat ajunge sa vomite. Si n-ar fi bai daca ar avea un meniu cat de cat variat, dar mananca asa: paine cu almette si carnita, oua, ciorbe/supa cu taietei, crenvusti, cereale cu iaurt sau simple, paste cu sos de rosii, cartofi (in diferite forme) sau legume congelate (dar numai porumb, mazare si morcov) cu carne, mere, pere, portocale si banane. A, si din dulcurile facute de mine doar chec si fursecuri. Mi se pare extrem de putin si zau ca nu mai stiu cum sa i le combin.



Pupici,
Andrea de Stefania (13.08.2004) si Matei (04.09.2007)
Poze Stefi mai vechi si mai noi
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=44241" target="_blank"> O poveste despre o raza de soare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

Buna!


Andrea, nu te mai stresa, same here....Danut are vreo cateva meniuri si alea le invartesc de le ametesc. Saptamana asta am realizat un succes totusi: a mancat pui cu mazare for the very first time, dar am avut ideea de a folosi mazare bonduele de la conserva nu mazare congelata bonduele cum foloseam pana acum. Si am zis ca atat am de mancare, daca nu vrea, sa manance paine goala. Si a mancat ditamai castronelul, cu vreo 4 felii de paine...baga paine ca la forja, parca de sila sa nu simta gustul mazarei, dar...asta e, macar a mancat si n-a dat la pesti dupa aia, ca ma asteptam la cata paine a indesat in el.
Dimineata avem almette musai, unt, ou moale, omleta, ou ochi, paine cu dulceata, carnat de casa, icre, cheerios, gogosi, clatite, dupa cum am timp, cate ceva din toate astea sau vreo 2-3 sortimente, cat e foamea de mare. Daca seara n-a mancat ca lumea vrea si ou, vrea si clatite si carnati si dulceata
seara ceva usor, paine cu ceva, fructe, iaurt, cereale instant cu fructe, fulgi de porumb cu lapte, paste
la pranz alea cateva meniuri
merg sa citesc din urma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

Mitzu, de cateva luni, vreo 6, Dani nu mai poarta pamers noaptea, a renuntat la el inainte sa se nasca Dea, apoi a retrogradat dupa nasterea ei, si inca 6 luni dupa aia, apoi si-a revenit. Acum seara il pun sa faca si daca chiar il mai apuca noaptea cere olita dupa ce se opreste din plans. Deja stiu cand il apuca plansul ca vrea olita. O data la 3 nopti, se intampla si cere olita si peste noapte, o am la indemana si gata, se culca la loc, eu dorm cu el:( Nu am reusit miscarea cu camera lui inca....Dea doarme in patutul ei, langa patul mare in care dormim eu si Danut, asa ca-s flancata, n-am cum sa pic noaptea din pat:)

Vor renunta la pampers fiti linistite. Danut nici acum nu vrea sa faca de exemplu kk altundeva decat in pampers...e un moft, dar ce pot face? l-am obligat la olita si la WC si s-a constipat ca a stat acolo o ora si n-a facut, tot in pampers a facut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

buna dimineata!
Andreea m tin pumnii sa vina ambitia cu datul kg jos....dar si sa apara vreun job cat despre incercat mancaruri noi....asa e si Pat. de fapt stiu ca o perioada destul de lunga de timp ei sunt tare reticenti la gusturi noi.
aici se pune ceata....si cica ninge din nou azi. te doare capul ce e prin oras, ieri mi-am adus aminte de Bucuresti, era un trafic identic si la fel.
pupici tuturor, o zi frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Buna dimineata tuturor !
Cum sunteti ???
Noi raportam amigdalite si antibiotice Amandoo
Dar ziua s-a terminat super bine, am scos retetele compensate

Amironeanu, sa stii k nici Giulik nu se avanta in larg dupa feluri noi, dar avem alea cu care merg la sigur
Kim, am vazut tot, suuuper

Sunt prin zona ... haideti la semnat condica ...



Daria & GIULIA(2004 08 16) arta la 3,4 ani

Mergi la inceput