Piticlontzi de iulie-august 2004 (243)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Ina, mama draga, stai linistita, ca nu esti aloun - si andrei poarta inca libero noaptea ! Am zis ca atunci cind va trece iarna voi incepe si io operatiunea scos pampersi, pina atunci nu ma incumet - tin minte ca intr-o noapte s-a trezit ca nus tiu ce nu ii convenea si asa o criza a facut, ca m-am lecuit de gindit sa il trezesc sa il trimit la oala !? Initial am vrut sa o facem vara trecuta, dar am stat cam mult la mare si ma lua groaza sa am grija sa nu faca pipi in patul de hotel, asa ca am lasat-o pe anul acesta. A, si nici Andrei nu doarme singur, de fapt, mai precis, nu Adoarme singurel, trebe musai sa fie unul din noi cu el (si atunci cu mari frichineli cel mai adesea), dar odata in lumea viselor, poti sa il lasi singur. Inainte se trezea in mari urlete, acu vine si ne cauta disperat prin casa, zici ca e abandonat, asa o figura face !
Despre ce tort vorbiti voi acolo ?? Daca ziceti ca-i asa de bun, neaparat sa dau si eu o tura pe la mec, sa verific !!

Alice si Andrei
Poze 2004 2005 www.shutterfly.com/view/pictures.jsp" target="_blank">2006-2007www.dropshots.com/alice2004" target="_blank"> Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina32 spune:

ok, m-am linistit atunci...po sa mai bag o felie de tort...nu conteaza ca am luat doo kile de sarbatori, ca am jurat ca ma fac vegetariana de la 1 ian si ca-mi vand masina ca sa fac miscare
Mai ziceti ceva siropuri pt tuse productiva, ca tuseste radu de le rupe, mai ales noaptea-in afara de Mucosolvan, Caugh sirop (sau asa ceva)si stodal. A , si-n afara de siropul de ridiche la care se stramba de cum ii simte mirosul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Inutza, io i-am dat lui Andrei Humex pentru copii (e expectorant) plus miere cu lamiie ! Sanatate multa Raducului !

Alice si Andrei
Poze 2004 2005 www.shutterfly.com/view/pictures.jsp" target="_blank">2006-2007www.dropshots.com/alice2004" target="_blank"> Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

INA, la noi da rezultate "PLANTUSIN" e cu miere si plante. Dupa Craciun, Matei a ramas de la mersd cu colinda cu o tuse urata si mi-a dat de la farmacie un sirop cu ienupar, propolis si muguri de pin, dupa trei zile era ca nou. Eu sunt adepta medicamentelor mai naturiste...

ROXI, ma simt ceva mai bine, nu am mai facut febra, nasul s-a mai oprit dar nu de tot, azi merg si la dr. de familie sa iau trimitere pentru hepatologie, acolo voi ajunge sambata, cand e de garda medicul cu care am vorbit.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Mitzu, Giulik face crize una / saptamana dar recupereaza zilele alea pasnice. Are o voce si zbiara de zici ca o taie cineva
Giulik e in stare sa stea 3 ore fara sa miste, dar si cand o apuca ... e groaznic
Ina, buuun tare torul ala, vreau si io o felie
Cristal, m-am gandit la voi azi dimineata ... si mi-am pastrat calmul zicand ... daca duoamnaCristalina poate, nu fug nici io

Mey, am gatat la dintzarosh, am plombe noi-noute, analiza de calciu o am maine. Sa vedem



Daria & GIULIA(2004 08 16) arta la 3,4 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

mitzu, pai eu am mai zis ca am fost norocoasa cu philip ca a incetat a-si suge degetul singurel, dar sincer, daca nu o feac, nu aveam de gand sa fac nimic pana pe la 4-5 ani.

cu pipi, i se mai intampla si lui philip sa faca pipi noaptea, o data la 1-2 luni, ba saptamana trecuta a facut si ziua la gradi (cand l-am dus la medic crezand ca are infectie) si a facut in noaptea aia si acasa...confirm ce zice andries, e absolu normal sa mai faca pana la varsta de 6 ani. asa ca noi stam tot cu musamaua sub asternut si le spalam de cate ori e necesar.

e groaznic sa ajungi acasa la 6 cum ama ajuns eu ieri si sa te apuci iar de treaba de parca ai fi fresh de la serviciu. ptiu, si ieri n-am facut mare branza, am asistat la o depozitie a unuia din inginerii nostri. bleah, groaznic de plictisitor.

daria, imi pare rau de ziua ta, sper ca seara sa fie mult mai bune

ioana, pai philip e andrew (ca sa fie in ton cu andrei si andreea)

philip&andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amironeanu spune:

Salut!

Mitzura, stii ca aceeasi problema am avut si eu cu Stefi, dar se pare ca am cam scapat in ultima vreme. Eu de fiecare data cand ma trezeam ma duceam si la Stefi sau cum o auzeam in interfon ca se foieste si o intrebam daca vrea pipi. Mult timp a facut in fiecare noapte, acum, cred ca avem cam o luna, nu mai vrea si chiar daca ma duc la ea nici eu nu o mai intreb de pipi (adica o perioada mi-a spus ea ca nu mai vrea, iar apoi nici eu nu am mai intrebat). Bun, acum si Matei este mic si oricum ma trezesc in fiecare noapte, dar trebuie sa recunosc ca au fost si nopti in care ma duceam mai des la Stefi decat la Matei.

Pentru tuse, la mine merge de minune miere cu lamaie, dar din pacate inca nu am reusit sa o conving si pe Stefi.

Tort? Vreau si eu, am o pofta de dulce ceva de groaza si reusesc absolut deloc sa ma abtin. Si deja am inceput sa ma ingras, daca voi continua in acest ritm in curand voi ajunge cit o balena

Pupici,
Andrea de Stefania (13.08.2004) si Matei (04.09.2007)
Poze Stefi mai vechi si mai noi
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=44241" target="_blank"> O poveste despre o raza de soare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Sa-i raspund lui Mitzu, mandra nu mai face deloc pipi noaptea de asta vara,io ma mir cum se tine,ca bea 200 ml de lapte plus inca pe atat ceai(dar are si nopti,rare,in care nu bea nik,pentru ca doarme tun)
Alice spune-i lu' cuscru ca mandra are chitara,poate inregistram cevamultumim pentru aprecieri.
AndreeaP superaveti 3 andrei si doi ioni in familie...
Daria,rabdare si tutunsi...pedepse,faci circ dimineatza,taiem ora de calculator...vorbesc io care aseara am fost avertizata de sot ca daca nu iau masuri mi se urca cupilu in cap..pentru ca mandra se crizase ca vrea la Koala si Boawa...eu am preferat sa negociez decat sa pedepsesc...
Btw,mai stie cineva ce face Rain graviduta?

www.dropshots.com/emig" target="_blank">filmuletze,www.youtube.com/profile?user=gorodika" target="_blank">filmulete noi,gorodeii,
aripile mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Nicole e bine, am vb eu cu ea in vacanta.
dar Gabi pe unde umbla? ca parca nu a zis ca pleaca prin deplasari.
Ina tort facut de aia de la Mc? la noi e o porcarie sinistra . nu te stresa cu pampersii....ii scoateti voi.
Mitzu cum sunteti? bine toti 4?
Andreea m las ca dai tu kg jos. stai acasa pana face Matei 2 ani?
Robi imi pare bine ca esti mai ok.
Daria sa stapanesti sanatoasa plombele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

http://good-times.webshots.com/photo/2632975970100032467oclxPd?vhost=good-times
astea sint de acasa...cind a venit Mosul....

http://good-times.webshots.com/photo/2876315270100032467BxOazD?vhost=good-times - ajunul Craciunului

Mergi la inceput