***Capsunele-n scutecele de mai-iunie 2007 (42)***

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns DidiAlex spune:

Motanel, in legatura cu motzul.

Din cate stiu io el se face in jurul varstei de un an. La fete pan' la 1 an la baietii dupa. Nu are parti religioase. Adika nu apare popa in cadru. Noi avem totusi un popa ca e preot nasu de botez :)

Cand eram io mica, stiam ca la baieti nasa de botez lua motzu, la fete are alta nasa.
Io am vrut alta nasa la R dar, Dom'le nu se putea. Ma rog, probleme existentiale.

Motzul, primul smoc de par se prinde cu o funda si il pastrezi intr-o caseta. Noi avem una in care mai e o cutie pt primul dintisor.

La fete se rupe turta. Asta am vezut acum de curand la o sarbatorita. Se aseaza fata pe galeata de apa, nu stiu de ce, si, nasa rupe o turta.

Daca mai ai intrebari, scriele cu 1, 2,3 sa nu vorbesc asa in vant..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mica0307 spune:

pepsi multumesc pentru link si pentru PM. Am fost ieri la dentist si am rezolvat problema (de fapt pe jumatate ca ma mai duc si marti sa imi puna plomba) si dupa 2 ore de la anestezie am avut voie sa alaptez.

Mica cu Maya Alexandra (10 mai 2007)


www.helpsonia.com/" target="_blank"> Sa o ajutam pe Sonia
Poze/Poze intalnire
www.youtube.com/watch?v=mXhigPz-PX8" target="_blank">Filmulet/www.youtube.com/watch?v=PAJHlaXKGGs" target="_blank">Maya rade in hohote
Hainutze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ELTEKA spune:

Ca mie tot imi e dor de Eimotto , sa va zic ce e cu IEPURELE:

Eimotto il pusese special pentru Boby de Ella, atunci cand i-a iesit primul dinte, fiindca a fost primul capsunel-iepurel de la odisee.

Poate ea se gandea sa punem la toti, pe masura ce le iese...Sau era o distinctie speciala, nu stiu...

Eimottoooooooooo da' chiar ne-ai uitat???

Mamica lui ELIAS, 31.05.2007
POZE cu Elias, sau DOLOFANEL - Fat Frumos cel Chel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabiu spune:

doxinu, e bestial pustiul tau cu 2 freze
didialex, para nu-i va face bine, o sa faca mai des kk.

gabi, mamica lui-Albert Mihai, 10.05.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chiquitita spune:

Am mai pus si noi pozici! Citesc si revin!

Mami de Livia (08.06.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chiquitita spune:

Didi, eu as mai taia si din titlurile asa cresc capsunele sau etc sa se asorteze cu restul, sau macar fara atata randuri intre ele. Sa ramana mare doar cu Soniuta. Poate o sa mai fie mai greu cu sarbatoritele. Na, parerea mea nu dati cu rosii! Referitor la mot, am auzit si eu de turta la fete, par nu se taie, da? Imi pare rau de funduletul rosu, nu cred ca e o probleama caca des ci funduletul doar ca l-o ustura.


Mami de Livia (08.06.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alyna24 spune:

LA MULTE LUNISOARE SARBATORITILOR ZILEI!

Noi suntem in plin proces de intarcare.De alaltaseara nu i-am mai dat san.Aseara a dormit bine, s-a trezit la 12 si i-am dat ceai, la 2 si a baut 120ml lapte si la 5.30-160 ml lapte.S-a trezit la 8.30 si toata noaptea n-a plans sau ceva de genu.....doar a papat si s-a culcat la loc.Sper sa fie asa si de acum inainte, sa nu-si aduca aminte la noapte de tzitzi cumva!Azi la ora 18 voi lua prima pastiluta pt intreruperea lactatiei.Am un sentiment ciudat insa sunt multumita si impacata cu mine ca am reusit 8 luni si 1 sapt sa-i dau san!Insa tare drag imi era sa-l vad cum se joaca cu tzitzi!Oricum ultima data cand i-am dat l-am filmat, macar sa am imortalizat acest ultim moment!Doamne.....si ce s-a mai jucat cu ea!

Carmen_So, pai am luat toate variantele in calcul si tot n-am deslusit ce avea!Am crezut ca vrea tzitzi si nu vroiam sa-i mai dau insa vazandu-l in crize i-am dat dar nici san n-a mai vrut si tot urla!Cu baia il tin cam pana la 21 ca mai mult nu prea il pot tine.Insa dupa baiat e fresh uneori!Aseara macar mi-a dormit super bine.Sa vedem la noapte ca am terminat cu tzitzi!

Numai_eu, noi am primit la botez suportul pt baita.

www.youtube.com/user/ALINAFOBL" target="_blank">Davidel cu tortuletul
DAVIDUTZ
Alyna si David (22 Aprilie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ninutza spune:

MOTANNEL , ALYNA 24 , multumim pentru urari.

Zicem si noi LA MULTI ANI sarbatoritilor de azi.


http://mirunamaria.blogspot.com/


Miruna Maria, 5 iunie 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucami spune:

Alyna si noi am inceput intarcarea ,de aseara. Am luat deja 2 doze de Dostinex( adica 2 jumatati de pastiluta ) si mai am inca 2 de luat( una la 9 in seara asta si una maine dimineata). Problema care e: mi s-au facut sanii ca 2 pepeni si ma doooooor . E normal asa oare? Fetele care stiu, poate imi dau si mie un sfat cum sa procedez. De luni trebuie sa fiu fresh , sper sa nu-mi fie rau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alyna24 spune:

Ralucami, am vb cu Ella si mi-a zis ca trebuie sa ne mulgem un pic(max15ml macar) daca facem noduli, ceva.Eu ink n-am luat pastilutele.Diseara incep.
Bafta multa!

www.youtube.com/user/ALINAFOBL" target="_blank">Davidel cu tortuletul
DAVIDUTZ
Alyna si David (22 Aprilie 2007)

Mergi la inceput