Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (46)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns violetan spune:

Betty, multumesc de raspuns. Mi-am imaginat eu. Avem si noi scaunel de masina, dar mi se pare cam drept spatarul...trebuie sa ma uit mai amanuntit, poate se lasa mai jos, ca tare bine sta mario in scaunel. Poate sta si al meu mai potolit putin...ca in patutzul lui se plictiseste repede: da cu picioarele in arcada cu jucarele pana o da jos, se urca cu pisioarele pe ea si dupa aia se chinuie sa traga de ea ca sa se ridice. Oricum, daca ii dai degetele se ridica in fund si imediat in picioare si face si pasi, dupa care cade ca se calca pe piciorushe iar in leganush sta ce sta dupa care incepe sa urle, ca deh!- s-a obisnuit sa fie cineva nonstop cu el...

Violeta, mami de Laurentiu Cristian 15.08.2007
http://clio78val.hi5.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Si bv spune:

Ana, multumim de vestile despre Nana! Domne-ajuta sa ajunga cat mai repede si sa poata avea grija in liniste ca Andreiut sa se faca bine. Dragii de ei, prin ce trebuie sa treaca! ooooffff!!!

Betty, trebuie sa-ti spun si eu ca ai fost o mireasa superba, iar rochia de poveste!!! nu-mi vine sa cred ca te-a costat doar 400 euroi, e minunata!

Teodora, am vazut si eu poza de la nunta si m-a lasat fara cuvinte! n-as fi crezut ca exista asemenea oameni! Fereasca Dumnezeu! dar vorba fetelor, duduia s-a umplut de penibil, iar tu ai iesit minunat din toata povestea! important este ca sotul ti-e alaturi!

Sabina, ai fost mortala cu copanul uns cu pasta, ca sa pape Sofia! am ras cu lacrimi!
Si in general, mai fetelor, aveti un simt al umorului, de ma faceti sa rad mereu singura citindu-va! sunteti minunate!

Rox, multa sanatate mamei tale!

Have8, bine ai revenit! fetita ta e la fel de frumoasa ca mami!

Bun venit noilor mamici!

Fetelor, voi beti cafea? eu beau cate una mica aproape zilnic, oare ii dauneaza bebelinei? eu n-am observat vreo diferenta fata de zilele cand nu beau, e la fel de agitata oricum, nu prea doarme ziua, dar noaptea are 7 ore de somn legate.

Prisi, cand vorbesti de Miruna parca o descrii pe Raisa mea! la fel mi-a facut si mie azi, am ramas cu sanii bubuind ca nu papa destul, in schimb ma musca si doareeee! o fi de la dintisori?

Tomasa, multumim pentru sfaturile despre diversificare! nici eu nu stiam cum se face branzica de vaci, tu care dintre variante o vei folosi?

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Avem doua luni si 6 zile, 4,5 kg si 56cm (de la 2,3kg scaderea maxima si 47cm la nastere) suntem de felicitat!! Mai pe scurt suntem un ala lung si slab, dar ce conteaza daca suntem sanatosi si vaccinati? Nu ma intrebati cat avea la o luna ca nu stiu.

Andries

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

'Neatza la amiaza !
Postez acum, profit ca printzesa trage a somn, am "mufat-o" si cred ca in 2 minute sforaie.
Mi-a pus absenta nemtivata ieri Sim, ce sa fac, n-am cu ce sa o motivez. Adevarul e ca am cam lalait-o ieri, m-am tot chinuit sa va prind din urma si nici nu aveam cine stie ce interesant sa va povestesc; asa ca n-am mai scris deloc pana la urma. Pitica a fost maraita, s-a obisnuit sa fie "distrata" non-stop, zilele trecute a fost si sotul acasa, asa ca am mai facut cu schimbul. Dar de ieri a reinceput munca si am ramas eu cu micuta dictatoare
Nana, sper sa ajungeti cu bine acasa, cat mai repede. Of, numai intarzieri si ingrijorare pe drum va mai lipsea... Sanatate multa va dorim !
Rox, vad ca la tine e o continua desfasurare de probleme, acum si mama ta are necazuri... Sanatate multa si pentru ea si pentru atomicii tai scumpi si pt tine !
Sim, te-ai apucat de exercitii fizice ? Bravo tie ! Auzi, da' cat timp ai "lopatzit" tu acolo, Stefan unde era ?
jojo-miha, bine ai revenit ! Ne amintim de tine, bineinteles, chiar daca nu ai postat de multe ori la odisee. Caciulita eu nu-i pun deloc in casa, nici macar dupa baie, chiar daca avem par destul (si noi suntem la categoria "pletosi" ). Dupa baie o usuc bine cu prosopul, eventual o mai tin un pic cu el pe cap sau ii trag un pic peste cap scutecul de finet.


Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

Poze avem in contul comun pe flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gema spune:

Prisi, multumesc de raspuns, despre Rowenta era vorba..cam mult totusi 30 minute pentru ca si eu am par lung. Ufffffff!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Claudia cu Teodora, bine ati venit ! Am admirat-o pe micuta Omidee, e tare frumusica, ma uitam si ce mica era in spital... Cred ca ati trecut prin clipe grele...
prisi, zici ca s-a facut Miruna scandalagioaica ? Pai daca ea face asa, ce pretentii sa mai am eu de la printzesa mea razgaiata ?
Andries, felicitari pentru voinic ! Este foarte bine sa fie "mic, mic, dar voinic!" Bine, Mirciu nu e mic, ci... suplu !

Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

Poze avem in contul comun pe flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Eu sunt tot cu fundul in sus... dar simtul meu pratic m-a facut sa decid ca inceputul asta de depresie trebuie sa fie constructiv.. asa ca am "trimis-o" pe Ioana la bunici si eu fac curat in casuta..

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

carpatina, lasa depresia, ca nu-i de tine ! Baga acolo un smotru zdravan si elibereaza-te si de starea asta proasta ! Uite

Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

Poze avem in contul comun pe flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prisi spune:

noi am fost un pic afara sa-l sustinem pe tati, care curata masinile, a incercat si ieri dar nu avea lopata, azi a gasit la piata si e asa frumos afara, dar i sa facut foame printesei, acum a mancat si face nani, era rosie pe falci si pe nasuc dar cred ca i-a placut
mai iesim si maine daca nu o veni gerul cel mare, ca noi nu iesisem anul asta ne-a fost lene



Maria nu eu am dat vestile despre Nana ci Ana, sper ca ajunge cu bine si bebe e ok , Doamne ajuta.

poze
Marta si Miruna (06.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

Cecilia Prisi, nop...nici azi , si aici e soare dar pe mare e vremea naspa inca, imi vine sa...Betty ce mare e Mario si smecheras!A mea se ridica de manute in fundulet de manute si rade in hohote de parca cine stie ce face si am pus-o si eu sa se sprijine pe picioare tinand-o de subtiori si la fel rade de mama focului. Singura nu incearca in fundulet. Si a mea musca putin de tzatza daca nu mai vrea, aoleu cand o avea dintisori.Sunt intrerupta de telefonMyral, mami de Elisa(30.08.2007) si Isabela(9.08.1997)

Mergi la inceput