Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (46)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns prisi spune:

buna dimi la amiaza
am dormit in reprize, asa ca azi am stat in pat pana la 10 jumatate, oricum eu ma simt super obosita , oricat as dormi si nici nu fac treaba, cred ca o sa iau ceva vitamine, ca ma enerveaza rau starea asta

Mirunica mea e o nazdravana, numai vrea sa stea pe spate, vrea numai in fund si nu poate sa stea singura , asa ca avem parte de un Tarzan autentic acasa, urla ca nu o tin sa stea in fund, urla daca nu ne vede, nu plange, dar scoate niste sunete frate de zici ca o taie cineva...si e doar inceputul, in rest sta dosr cu mana in gura si roade degetele si cam tot ce prinde, mai nou e indragostita de girafa ii suge codita
cred ca tot din cauza dintisorilor nu prea mai mananca asa mult, iar eu am niste tzitzi ...

Bebeka pt curatat pasarica mie mi-a zis dr. cu un pansament steril

Gema daca e vb de peria de la Rowenta e buna, dar ai nevoie de ceva timp ca sa iasa bine, eu anul trecut cand aveam parul mai lung ma faceam in 30 -40 de minute , asta dupa ce am prins dexteritate, de cand am bb nu am mai avut timp

poze
Marta si Miruna (06.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violetan spune:

Fetelor, m-am tot uitat la pozele copilasilor vostri si sunt absolut senzationali!!! Sunt foarte foarte dulci! Nu dau nume:)) ca sunt prea multi.
Betty, m-am uitat la al tau in mod special si pt ca e cu o zi mai mic decat al meu si seamana putin:)) E dragalsh foc!! Si bufleiuuuuutz!!! Abia astept sa mai ia in greutate si al meu! Si apropo de poze: ce e ala? scaun de masina? carutz? sau ce e? Ca arata minunat si as vrea sa ii iau si eu lui laurentiu.

Pupici, fetelor si puiutzilor!

Violeta, mami de Laurentiu Cristian 15.08.2007
http://clio78val.hi5.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prisi spune:

Andreea Cristina de georgi_ana25
Daria Stefania de florentinalo
Matei de Aminoreanu
Alexia Rhiana de aurelia27
Athanasios/Andrei si Mihalis/Matei de laurabyby


Claudia bine ai venit
Betty ce papanas grasunel si dulce

poze
Marta si Miruna (06.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandarinutza spune:

Gabriela, si fetita mea cauta tot mai des sa se ridice in fundulet, cand sta in scoica se ridica si singurica putin.

Ieri am avut musafiri printre care si strabunicul Antoniei, adica bunicul meu, are 96 de ani, si a fost tare incantat sa vada stranepoata, se tot minuna ce cuminte e. Dupa musafiri, Antonia s-a culcat devreme pe la 7:30(de obicei se culca pe la 8-9), dar s-a trezit de 4 ori sa mamance, si dimineata la 9 cand a facut ochi nu a mai vrut sa manance, asa ca a mancat abia acum la 12 dupa un sominc de 30 min.
A mea doarme de obicei ziua in 3,4 reprize de cate 30 min-1h, in general nu rezista treaza mai mult de 2 ore, max 2 ore 30. Si de obicei adorme imediat in masina, la plimbare afara si in Cora, Selgros.

Mandarinutza mamica de Antonia Maria 30.08.2007

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Sper sa aiba noroc Nana si sa ajunga cu bine acasa, azi.

Noi am fost afara, nu am stat mult 15-20 min maxim, Cristi a adormit dupa primii 10 metri, nu a protestat ca i-am pus un fular sa-i mai tina de vant, adica nu l-am strans, ii intra aer lejer la nas. Cum am intrat in casa la caldura cum s-a trezit, si eu ma gandeam ca fac un pic de treaba........pas.Tati e afara da zapada ca sa putem iesi cu masina, desi eu nu prea am curaj....cred ca pana la urma o sa luam din zona apa si alte alea...

Claudia si eu am avut probleme cu hemoroizii dupa ce am nascut, am folosit asa cum ti-a zis Mandarinuta supozitoare carpicon si un unguent Proctolog, dar trebuie sa-ti faci curaj sa-i impingi in interior si sa ai grija ce mananci sau sa-ti pui supozitor inainte de k.

Cecilia si bebe Cristian Matei(07.09.2007)
poze de revelion
http://good-times.webshots.com/album/561966588wHHbHq

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

quote:
Originally posted by violetan

Fetelor, m-am tot uitat la pozele copilasilor vostri si sunt absolut senzationali!!! Sunt foarte foarte dulci! Nu dau nume:)) ca sunt prea multi.
Betty, m-am uitat la al tau in mod special si pt ca e cu o zi mai mic decat al meu si seamana putin:)) E dragalsh foc!! Si bufleiuuuuutz!!! Abia astept sa mai ia in greutate si al meu! Si apropo de poze: ce e ala? scaun de masina? carutz? sau ce e? Ca arata minunat si as vrea sa ii iau si eu lui laurentiu.

Pupici, fetelor si puiutzilor!

Violeta, mami de Laurentiu Cristian 15.08.2007
http://clio78val.hi5.com



ala e scaunul auto de la inglesina, dar el se chinuie de fapt sa se ridice in funduletz

Betty78deMario-Alexandru 16 aug 2007
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prisi spune:

Sabina sa treaca repede depresia , eu cand simt ca devin depresiva ma duc la coafor si la cumparaturi si-mi trece

Rox esti ok, ce face mama ta?

Andries multumesc, o sa luam si asta in calcul

Myralpoate se linisteste vantul si vine tati acasa

Maria multa sanatate baiatului

poze
Marta si Miruna (06.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandarinutza spune:

Uram si noi "La multi ani" sarbatoritor de azi: Andreea Cristina de georgi_ana25, Daria Stefania de florentinalo, Matei de Aminoreanu
Alexia Rhiana de aurelia27 si Athanasios si Mihalis de laurabyby.

Andries, ce vecini draguti ai. Noi tinem masina pe sosea nu o parcam pe stradutele de la bloc, si ieri a reusit sotul sa dezapezeasca masina destul de repede si sa circule cu ea. Dar pe aleile de la bloc, era jale, nu se putea iesi cu masina si fiecare arunca zapada de la masina lui langa alte masini si le bloca pe celelalte, desi puteau sa arunce in gradini. Si se chinuise administratorul sa dfaca o poteca dimineata si au aruncat si peste poteca lui.


Mandarinutza mamica de Antonia Maria 30.08.2007

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bikmaria spune:

PRISI multumim pt vestile de la NANA ,tinem pumni sa ajunga cat mai curand acasa si uram multa sanatate lui ANDREI si multa putere parintilor.
BETTY frumos foc MARIO ,l-a vazut si TEODORA si este de aceiasi parere

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bikmaria spune:

inainte de a pleca la munca urez si eu sarbatoritilor de astazi:LA MULTI ANI

Mergi la inceput