Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (46)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Neata'

Am reusit si eu sa citesc...doamne ce mai scrieti

Caciula in casa nici eu nu pun, decat la baie maxim 30 de minute.

Roxana multa sanatate mamei tale, vezi ca nu-i de gluma cu hemoragiile astea.

Betty tie ti-am mai zis parca, te invidiez pentru cat lapte ai

Sabina lasa depresia ca ne simt balaurii astia mici si ni se suie in cap!! Mie Vic acum imi cere si el mancare in pat, sa-i dau cu lingurita!

Tomasa, sa nu te muti pe vremea asta, da?

Eu cu tremuraturile nu stiu ce sa va spun ca nu am avut parte...Doamne Ajuta!

Rodica, parca tu spuneai de un ochisor care curge, si la Mircea curge un ochi, secretiile au ajuns sa se inverzeasca dupa o saptamana, din pacate cu toata curatirea cu ser s-a suprainfectat si acum ii pun cate o picatura de Genticol de trei, patru ori pe zi, pediatra mi-a spus, ieri am inceput si vad ca azi deja e spre bine.

azi facem si noi vaccin!!

Ba i-am promis si lui Vic un "vaccin de pofta de mancare"

Mai dar ce vecini pricinosi aveti, sa va spun cum mi-au curatat mie vecinii ambele masini si au dat si zapada, ca de, am copil mic si nu am timp? Nu mi-a venit sa cred, ma uitam pe geam si ma frecam la ochi si iarna trecuta mi-au curatat-o, dar atunci i-am rugat eu, acum vad ca e din initiativa lor. Cica se mentin in forma asa

Teodora abia astept sa vad ce faci cu CRMul. Vreau si eu. Si sunt decisa sa ma iau de gat cu medicul de la CMU daca nu-mi da.

prisi eu am net broadand de la romtelecom, e super, ia si tu un click net. cred ca ati vazut ca eu stau logata non stop, desi nu sunt la laptop in permanenta.

myral si fetele cu papanasi/dulcetele mai mici, las' ca si ai nostri se vor face mari!!

Andries

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.clau spune:

sarbatoritilor de astazi

alina+ANDRA MARIA(26.08.2007)
POZE cu Andruta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.clau spune:

Sa va povetsim despre noi!
La munte a fost super,ne-am simtit f.bine,iar bebeii au fost cuminti si au dormit noaptea bine.Cu toate acestea nu ne-am permis ca in seara de Revelion sa stam mai mult de ora 2 pt ca ne luau dimineata de buni.
Una peste alta a fost bine,doar cu bagajele a fost chin.

In legatura cu CRM,credeti ca mi-ar da daca lucrez in farmacie?Ar prezenta un risc pt alaptat?Chestia e ca eu mi-am terminat postnatalul pe 19 dec,dar n-am demarat actele pt indemnizatie.Oare se mai poate acum?Ar fi tare bine sa pot!
In rest toate bine!
Bebelina mea s-a intrs pt prima dat de pa spate pe burta pe 1 ian dimineata si de atunci doar asta vrea sa faca.Nu prea maqi vrea sa stea singura,s-a obisnuit cu multa lume de sarbatori si in brate si nu stiu daca voi putea sa o dezvat acum ca e mai mare.


alina+ANDRA MARIA(26.08.2007)
POZE cu Andruta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Buna dimineata,
Eu am avut o noapte de cosmar, dar nu din cauza baiatului, el a dormit mititelul, m-a durut capul de simteam ca plesneste.De fapt iri m-a durut de pe la 2 si acum ma mai doare dar nu ciar asa tare. Am luat paracetamol dar a trecut pe moment, ce sa fie????? nu mi s-a mai intamplat niciodata.

Nici eu nu ii pun caciulita in casa, dupa baie daca reusesc sa o leg, face un scandal minstru si abandonez, recunosc ca la mine e foarte cald.

Myral, uite la Bucuresti a iesit soarele, asa ca azi vine si sotul tau acasa.

Ce o fi facut Nana ieri, a incercat cineva sa vb cu ea???????Sper ca sunt acasa si sunt bine.

Cecilia si bebe Cristian Matei(07.09.2007)
poze de revelion
http://good-times.webshots.com/album/561966588wHHbHq

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Buna dimineata si LA MULTI ANI de la noi!

Cum v-ati petrecut? Mi-a fost dor de voi! DE citit prin urma, nu stiu daca reusesc, azi vine prietena mea cea mai buna din Timisoara si vom avea un superwekend.In plus, ma apuc acum de curatenie si calcat! Sper ca toata lumea e bine!
Noi de revelion am fost la Deva, la un restaurant frumos, ne-am distrat bine, am dansat mult, pitica a stat cu bunicii, am venit sa o felicitam dar nu ne-a onorat, a dormit tun...hihihi...
In rest, bine si noi, vrea sa se ridice in fund continuu, oricum o pun se forteaza sa se ridice, aaaaaaaaa...si se impinge in picioare cand e pe burta de numa-numa. Cu intoarcerile e mai puturoasa, poate ca ne-a aratat, dar nu se omoara. De altfel,domnisoara tot pe spate adora sa doarma, asa ca de ce sa se intoarca? Are o cheliuta de toata frumusetea.
V-am pupacit cu mare drag! O zi frumoasa sa avem!

Gabriela, mami de Sara (29.08.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

Andries scumpo, cu tot laptele meu, s-a sculat azi noapte din 2 ore in 2 ore sa manance, iar dupa masa joaca, apoi putin somn, iar sculat...etc Si eu si sotul suntem tampiti de cap. Oare cat de mare vrea sa se faca?
Oricum, m-am chinuit mult ca sa am laptele asta, in conditiile in care al meu este un mare mancau....

Betty78deMario-Alexandru 16 aug 2007
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

www.flickr.com/photos/15923681@N07/2163299843/" target="_blank">Asa ne chinuim sa ne ridicam in funduletz iar tati este www.flickr.com/photos/15923681@N07/2164087138/in/photostream/" target="_blank">topit dupa mine. Ma www.flickr.com/photos/15923681@N07/2163278869/in/photostream/" target="_blank">uit dupa mami prin toata casa si aici incerc sa o www.flickr.com/photos/15923681@N07/2163279765/in/photostream/" target="_blank">impresionez si cateodata o mai www.flickr.com/photos/15923681@N07/2164095624/" target="_blank">pacalesc cand ma uit la TV fara sa imi dea voie, dar ea tot ma www.flickr.com/photos/15923681@N07/2164092546/" target="_blank">prinde. Iar daca vreti sa ne www.flickr.com/photos/15923681@N07/2163292247/in/photostream/" target="_blank">admirati inca o data:

Avem poze noi pe contul comun

Betty78deMario-Alexandru 16 aug 2007
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gema spune:

Roxana, deci sa nu fie colici oare????????? O sa mut baita mai tarziu si vom vedea.
Betty,cum te-ai chinuit tu sa ai lapte ca si eu m-am chinuit si tot am trecut la completare????? Recunosc, nu am baut ceaiuri speciale si nu am luat nimic pastile ajuta dar am fost atenta la alimentatie.

Am si eu o intrebare pentru fetele cochete..... ce stiti despre foehnul cu perie rotativa? este bun? ma pot aranja acasa cu ea sau o cumpar degeaba?
As vrea si eu fiindca ma incanta reclama dar nu stiu ..........sa nu fie doar reclama....... O sa ziceti ca tara arde si baba se piaptana dar ce sa fac si eu .......naaaaa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slippers76 spune:

Am primit mesaj de la Nana. Au pierdut ieri avionul spre Islanda si sunt in Frankfurt. Pleaca acum spre aeroport, spera sa gaseasca locuri.

Ana, mami de Miruna (16.05.2003) si Vlad (01.09.2007)
Pozele noastre le gasiti pe Flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandarinutza spune:

Buna dimineata!

Eu sunt singurica cu fata,ca sotul s-a dus sa o duca pe sora la aeroport, sper sa nu astepte prea mult, ca la teevizor am vazut cainca sunt intarzieri f mari.

Roxana, multa sanatate mamei tale.

Claudia, bine ai venit, tare frumusica dulceata ta. Eu ii pun Antoniei caciulita subtire doar dupa baita si o tin 10-30 min, pana i se usuca perisorul. Pentru problema mov, poti incerca supozitoare Carpicon, sunt naturale si fbine, la mine au dat rezultate.

Betty, tare frumusel e papanasul tau.

Mandarinutza mamica de Antonia Maria 30.08.2007

Poze

Mergi la inceput