Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (43)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alehiam spune:

lavinia e vorba de infanrix penta (infanrix ipv-hib)... la doua luni se face infanrix hexa care contine si antihepatita. tot hexa se va face si la 6 luni ...

noi ne-am intors ieri... va multumim celor care si-au adus aminte de sa ne ureze la multi ani de sf stefan!

teodora, multumim ca ne-ai bagat in trupa de bebelusi asemanatori... si sa stii ca mi-am dat seama ca iti citisem mai demult de povestea de la nunta... ai spus-o tu la un subiect, undeva. Oricum, zic si eu la fel ca Roxana: am noroc cu o soacra o bomboana si o cumnata minunata.

betty e slab mario la 8 kg??? cred ca pe robert il considera nemancat la cat are el acum... insa nu ma stresez ca taica-su era o slabatura cand l-am cunoscut, nu ca acum nu ar mai fi; dar s-a mai implinit si el . Chiar am noroc cu soacra-mea: a vazut ca copchilului ii place fara caciula, fara infofoleala si nu zice nimic ca sta mai dezbracat; ma incurajeaza sa-l alaptez pe robert si chiar daca a mai adus vorba de diversificare, pana la urma a concluzionat singura ca e mai bine sa pape laptic si sa mai amanam... am noroc ca si sotul meu ma sustine si ca ea e intelegatoare.

Sunt un pic suparata ca se pare ca ne-am intors cu mucisori si un pic ragusiti de la rasnov... noi dam vina pe caldura uscata din casa, ca au centrala si oricat am pus noi vase cu apa pe calorifer nu s-a facut fata.
azi noapte am sunat la medicover, ca m-a speriat tusea lui, iar de dimineata ne-a vazut o dr si pe langa raceala ne-a descoperit si niste dermatita atopica ... vazusem eu ca e un pic pielea mai uscata pe obrajori, insa azi erau mai rosii. dar o mica alergie avea el, ca tot timpul la baita ii aparea niste pete rosii care disparea in timp... iar la asta il mosteneste pe taica-su. Acum am subiecte de citit.

Va pupam si sa aveti grija de bebei








Mad, mamica de Robert Stefan (09.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Betty, jocul e Mistery Case Files.
Hihihi, cred ca de la detectivi mi se trage. Totusi, mi se pare ciudat sa fie mamici pe 2 liste. Una e sa intru sa intreb cate ceva la strumfii de iulie-august si alta e sa ma trec si in lista lor. Sau daca as alege sa ma trec acolo, m-as sterge din lista de aici (lucru pe care eu nu l-as face niciodata ). Ma rog, m-a apucat filosofia la ora asta.
Eu am noroc de mama ca a venit. Vad ca Stefan si-a dereglat programul de somn de pe 27 de la ziua lui. De unde adormea la 8.30-9, acum e vioi bine mersi pe pat langa mine. Singura parte buna este ca se trezeste direct pe la 7-8 dimineata.
Andries, brrrr, nici nu vreau sa ma gandesc.

Sim, mami de Stefan (25.08.2007)
Povestioare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxali spune:

Buna seara!
Am fost ocupata cu musafiri din Ro...plimbarele, chefuri...nroc cu mama ca atfel nu reuseam.
In rest Mosul a multumit pe deplin baietoiul cu o gramada de jocuri, patine si videogames nintendo...dar mosul n-a iutat-o nici pe pitica si nici pe mamica

Am de recuperat 2 capitole revin...


Ali , Sonia 22.10.07 si Enrico 7ani
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxali spune:

Avem si poze cu bradutul, presepele , baietoiul si dulcetica.

Ali , Sonia 22.10.07 si Enrico 7ani
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prisi spune:

ola,
am terminat si eu aproape toate treburile, mai am de spalat vasele care sunt multeeeeee....dar am facut baie la fata care doarme deja, am strans prin casa...maine gatesc si gata si cu pregatirile

Myral nu te supara dragutza, ai timp sa recuperezi si treaba,da lasa ca-ti cresc tie ajutoarele mari si atunci cine o sa se relaxeze

Maria spor la treaba
Andries bine ca ai fost pe faza....

poze
Marta si Miruna (06.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Stati asa ca am luat la puricat si lista mamicilor de nov-dec: Annitha_cl, crissintibun, ank83, gabitz78 (dar tu esti iertata ca ai spus singura ), RGE. Hmmmm.

Sim, mami de Stefan (25.08.2007)
Povestioare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alehiam spune:

Avem si www.flickr.com/photos/9465085@N07/?saved=1" target="_blank">pozici noi!



Mad, mamica de Robert Stefan (09.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bikmaria spune:

quote:
Originally posted by sim_stoian

Stati asa ca am luat la puricat si lista mamicilor de nov-dec: Annitha_cl, crissintibun, ank83, gabitz78 (dar tu esti iertata ca ai spus singura ), RGE. Hmmmm.

Sim, mami de Stefan (25.08.2007)
Povestioare


[b]DETECTIV COLOMBO ,sunt intru totul de acord cu tine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns afibebe spune:

sunt ft multumita de noua formula.
Cristi adora Milumil.

a mancat astazi ft ft bine.


Simona--- papanas.

Era o nelamurire chiar la inceput de sarcina cu UM.
Asta este motivul.



AFIBEBE mamica fericita de Cristian Nicolae 22.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alehiam spune:

simona, problema cu fetele care s-au trecut in ambele listute o mai pusese si nana... daca asa au simtit ele ca e mai bine...



Mad, mamica de Robert Stefan (09.09.2007)

Mergi la inceput