Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (43)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Maria, si tu esti ca o furnicutza... Am admirat poze cu fotomodelul Maria Teodora, mai, mai, ce frumos pozeaza ea... Tare bine-i sta langa bradut ( care e f.frumos impomobit )
Sim, ma bucur mult ca-i place. A primit si Maria una la fel, vad ca si ea si-o face bratara.
Despre invitatia Annisiei... Eu nu am zis nimic pt ca in zilele in care este tati cu noi incercam sa facem program comun; stiu ca invitatia era si pt soti, dar el nu era asa amator de intalneli de acest gen. Si oricum astazi avea deja program. Insa eu abia astept sa ne mai vedem, dupa botez ( 12 ianuarie ) o sa fiu si eu mai relaxata. Chiar ma incanta ideea de intalnire lunara. Multumim inca o data Annisiei pt invitatie , poate reprogramam

Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

Poze avem in contul comun pe flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitz78 spune:

mey, dar spioane mai sunteti!
danutza - si eu sunt la mamici de noiembrie-decembrie ca fi-mea asa avea dpn-ul, dar daca s-a hotarat sa vina mai devreme...ce sa fac?
in alta ordine de idei, am si eu o intrebare: am tot auzit ca la 2 luni ar trebui sa manance cam 120 ml/ masa si fi-mea daca mananca 100ml e petrecere.mananca deobicei cam 80-90ml si are 6 mese/zi.a luat in greutate bine pana acum, banuiesc ca nu ar fi cazul sa ma stresez nu?????
pupici.

http://s170.photobucket.com/albums/u270/cgaby/eliza/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bikmaria spune:

LUY sunt furnicuta pt ca imi permite Teodora ,ca daca nu era cumintica nu puteam face nimic ,in alta ordine de idei multumim pt complimente ,iar bradutul ma bucur ca iti place ,de obicei il impodobeam mai frumos ,dar anul acesta l-am facut pe fuga din aceleasi motive din care mancai tu mai devreme pe fuga

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Buna seara, buna seara.... azi am prajiturit un tort de mere (care deja emancat in proportie de 60%), ieri am bucatarit niste curcan (ciorba si snitele pentru mofturosul meu) si azi..azi cand sa spun ca ma duc si eu la Mall sa cumpar cadou pentru fini, uite ca m-am bagat in pat, 5 minute ziceam eu si s-au facut de 3 ore!!

V-am spus eu ca Milu-Milu e pentru moftuosi? Daca si Afi e multumita...

LaviniaN eu deja ma ingrijorez pentru aia mica, du-o la un doctor "celebru" vorba Sabinei, chiar nu-i normal ce face ea, imi pare tare rau sa aud ca ai asa probleme.



Andries

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bikmaria spune:

quote:
Originally posted by sim_stoian

Hopa, mi-am aruncat si eu un ochisor pe la mamicile de iulie-august si am vazut ca mrl_dumitriu, Veroboroda si Afibebe sunt inscrise acolo. Pai cum e pana la urma fetelor? Sunt strumfi sau papanasi copilasii vostri?

Sim, mami de Stefan (25.08.2007)
Povestioare


[b]hi,hi,hi ,mai duamna detectiv SIMONA cred ca de la jocul ala ti se trage ,asa este sunt cam nedecise cateva mamici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

hai ca ...cat scriam mesajul precedent ...am avut ocazia sa aplic si-un heimlich lui Victor...Doamne ajuta c-am fost la laptop in camera lui ca daca eram in bucatarie si nu-l vedeam...brrr....

Andries

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bikmaria spune:

quote:
Originally posted by myral

Si eu incerc ceva treaba dar e greu fara sot si cu 2 fete rasfatate asa ca stau pe aici.

Prisi eu intelesesem ca e vorba despre sucuri in general ca au dat doar un exemplu cu cel de citrice, dar faceam si baita la bebica in timpul ala asa ca nu stiu sigur.



Myral, mami de Elisa(30.08.2007) si Isabela(9.08.1997)



pt mamica singurica si cele doua printese ale ei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniaN spune:

Andriessi eu incep sa ma ingrijorez ,a mai avut ea faze dinacestea dar ca si acuma parca nu a fost asa mofturoasa.
ma gandesc sa ma duc luni dimineata cu ea la Vienna dar nu stiu ce medici gasesc cred ca doar urgenta pt ca sunt plecati mai toti in concediu.
Fetelor vroiam sa va intreb voi ce vaccin faceti la BB la 4 luni,sau ce a-ti facut cele care au bebelasii deja 4 luni inplinite.
am inteles ca infarixul nu e bun pt ca acest vaccin contine doza de
antihepatita B si nu sunt recomandate decat 3 doze pana la 1 an de antihepatita B(la nastere,la 2 luni si la 6 luni).
daca se fac mai multe doze de Antihepatia B FORTEAZA FICATUL SI SE POATE DISTRUGE IMUNITATEA.

LAVINIA & Miruna Antonia(5 sept 2007)
http://good-times.webshots.com/album/561667465Haxrfm?start=12
http://good-times.webshots.com/photo/2542862970101707026tEqOcS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

Bikmariapt o mamica harnicuta poate se ia si la mine. Eu sunt intrerupta prea des si imi trece tot cheful.Andriesbine ca stiai manevra, eu nu am avut ocazia si sper sa nu am sau mai bine invat manevra.Lavinia eu stiam ca se face infanrix penta fara antihepatic .Myral, mami de Elisa(30.08.2007) si Isabela(9.08.1997)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

Gabi daca ia bine in greutate chiar ce te stresezi, trebuie sa fie ca la carte? Lavinia micuta ta arata bine in poze, nu e chiar slabuta, desi te inteleg nu e normal sa manance asa putin.Myral, mami de Elisa(30.08.2007) si Isabela(9.08.1997)

Mergi la inceput