Prichindei martie - aprilie 2005 (125)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rrox3 spune:

Ariadnabr Am vazut filmuletul. Sonia e o scumpa Pupici si sarcina usoara in continuare!

Roxana, Mariuca (n. 1 iulie 1999) si Ioana (n. 23 martie 2005)

poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ligia13 spune:

Salut din nou!

Ieri eram foarte pe fuga cand am scris, se vede si din mesaj ca am scris cu picioarele , asha ca m-am laudat un pic cu Radu si am fugit
Azi am un pic de timp (am friptura in cuptor , sper sa nu o scot scrum) , Radu doarme si tati din dotare e plecat!

mamamcita , andruzza felicitari micutelor crestine... si evident asteptam poze
mamamcita, la multi ani cu intarziere ... eh lasa ca anii tai nu se mai numara de-acuma decat din 2 in 3 ... asha am auzit.
In rest ... hai ca esti o mami f dragutza si tanara..
Pupici frumosilor!

zuzu,multumim de "ptiu ptiu"... RAdu are si cu cine sa semene mai voinic ... la kile ma refer nu la inaltime. Nu mai retin daca ti-am laudat vorbareatza... ca am vazut filmuletul acela!

Ana... am ras de m-am stricat de replica cu "fraierele" ... scot copiii astia niste "texte" din ei de te lasa masca!

Cum povestea un prieten de baiatul lor ca l-au dus la medic si cica se tinea de tocul usii si striga: sa ma scape cineva de aici. Si nu mai fusese de un an la medic , deci nu avea cine stie ce amintiri nasoale!

Radu e f sociabil, in general cu adultii... dar mai nou vad ca si cu copilasii! Pe adulti ii acosteaza pe strada, in parc sau in supermarchet si le explica ce face sau ce cumpara el, si ii intreaba si daca le place! Saluta pe toata lumea, pe scara blocului, sau la gradi sau daca vine cineva la noi! Nu are nici o treaba...

Ultima lui pasiune e sa vorbeasca la telefon... azi a prins telefonul fara sa vad si a sunat in Canada la prietena mea unde evident era doua-trei noaptea! Sper sa nu ma injurea prea tare cand se trezeste.

Nu stiu ce sa va mai spun,\ma duc sa vad ce face friptura mea de curcan ca acusi vine tati mort de foame!

Pupici!




Eu si Raducu (22.04.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrruzza spune:

La multi ani Bia! an-k



mami de Rares Andrei (10.03.2005) si Stefania Maria (10.10.07)

http://community.webshots.com/user/andrruzzaR

"Neasteptatul se produce intotdeauna"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zuzunaki spune:

Haha Rox,pai Bubu e putin mai inaltut ca doar e baietelCred ca se potrivesc perfect amandoi,nu?

Ligia,tu cu curcanul,eu cu torturile.
Cum va zcieam cu fondantul...am reusit pana la urma sa fac un tort de proba(dupa lupte secullare si rabdare de fier)ca am avut azi niste invitati care nu vin sambata viitoare la party.
E bun,dar super dulce de la fondant.Oricum crema a fost cu cioco 70% amaruie cu capsuni proaspete si a mai taiat "greata" de la dulce.Saptamana asta tre sa incep tortul de party.Nu va zic ce tema am,e surpriza.Sper sa iasa mai fain ca asta de azi.



Ariadnabr,
am vazut frumusete de Sonia!Doamne ce domnisorica delicata s-a facut!

La multi ani Bia!

Mami de pufulet pufilos si Sofiliciu-un deliciu

STUTTGART CAMPIOANA!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crisa-77 spune:

Scuze pt lipsa indelungata.Ma intorc cu o bebelina sanatoasa.Sa va povestesc:Am nascut pe data de 19 ianuarie o fetita de 2300kg si 44 cm.Ca de obicei,noi avem probleme la nastere.De fapt ,cred ca de vina este organismul meu .Placenta mea se segmenteaza(imbatraneste )inainte de vreme.Asa ca in ultima saptamana,fetita nu a mai luat in greutate si din cauza ca nici oxigen nu mai primea cum trebuie,avea tahicardie(avea pulsul 170,apoi imediat 120,apoi 140 si tot asa).Asa ca medicii au venit si mi-au spus variantele.Putem sa-ti provocam nasterea,dar colul este lung si inchis,iar fetita s-ar putea sa nu reziste travaliului din cauza ca nu primeste destul oxigen;a doua varianta era sa mi se faca cezariana la urgenta ,dar fetita putea sa moara(sa nu se acomodeze,tot din cauza suferintei din burta).Asa ca eu a trebuit sa aleg cum nasc si sa semnez.Am ales cezariana.Asa ca la ora 18 ma internam si la ora 22 am auzit primul scancet al copilului meu.Prima mea intrebare a fost daca fetita are sau nu down.Mi s-a spus ca nu are ,asa ca m-am linistit.Am stat apoi 2 saptamani in maternitate ca sa luam in greutate.Prima data cand m-au vazut doctorita pediatra si asistenta sefa din matermitate,m-au recunoscut ca mai fusesem acum 3 ani la ele(cand l-am nascut pe Andrei),si m-au intrebat daca Andrei mai traieste.Va dati seama ca am avut un soc.Am inceput sa plang si le-am spus ca traieste,ca l-am operat la inima si ca va trebui sa-l mai operam inca o data ,dar ca Andrei este bine.Una din ele mi-a spus ca mai bine il lasau sa moara atunci ca sa nu ma mai chinui atat.Va dati seama ca-mi venea sa le strang de gat .Cam asta a fost.Va pupacim si va dorim sanatate.Suntem tare fericiti ca este sanatoasa.Si Andrei este sanatos,maine mergem la vaccinul de la 3 ani.Deocamdata Andrei este fff gelos.Sper sa trecem repede peste aceasta etapa.Va pupacim.Plange fetita(floricica).Se numaste Crina-Bianca.

Krys si Andrei-Bogdan(23.03.2005)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=137704ec8fb38b578d82f6&skin_id=o&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet si poze
POVESTEA NOASTRA


"Sa fii vesel tuturor si nimeni sa nu vada ca si fulgii de nea sunt
lespezi de mormant."(Goethe)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrruzza spune:

Bun venit Crina Bianca!Sa ai viata lunga si frumoasa, sa fii fericita in viata!
Crisa, felicitari!! Sa va bucurati de pitici!

zuzule, arat fain tortuletu', abia astept sa-l vad pe cel pt party. Auzi, da' ai exersat cu plastilina? :)]
Bubu superstar





mami de Rares Andrei (10.03.2005) si Stefania Maria (10.10.07)

http://community.webshots.com/user/andrruzzaR

"Neasteptatul se produce intotdeauna"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adseana spune:

ups...nu stiu cum de am reusit sa dublez mesajul ...si ca sa fie si mai bine, l-am sters pe primul, si l-am lasat pe al doilea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adseana spune:

Crissa FELICITARI pentru fetita! Mi s-a facut pielea de gaina, cand am citit ce ai scris, bine ca s-a terminat totul si ca acum sunteti bine amandoua! Cat despre ce a spus persoana respectiva despre Andrei...no comment...persoana fara suflet, parerea mea...Multa sanatate si fericire, si, nu in ultimul rand, multa putere sa va dea Doamne Doamne sa puteti avea grija de minunile voastre!

Zuzu am vazut filmuletul cu "superstarul" tau!...ne-am uitat impreuna cu Ale si a trebuit sa il pun de cateva ori ca nu se mai satura de "baietelul cu microfon" . Si tortul arata yummmi. Acum chiar ca m-ai facut curioasa de cum va fi cel pentru party.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zuzunaki spune:

Andrruzza,adseana,multumesc fetelor,sunteti tare dragute
Andrruzza,da,am exersat cu plastilina,ce te rāzi?Crezi ca e asa usor pt un antitalent ca mine?M-am distrat cu Bubu cu plastilina,iar Sofia a fost super incantata:))

Crisa,
sa-ti traiasca micuta,o viata frumoasa si plina de bucurii!Cat despre comentariile alea horror...muream cu respectivele de gatCata nerusinare...nici nu stiu cum sa o numesc...inuman!!!

Mami de pufulet pufilos si Sofiliciu-un deliciu

STUTTGART CAMPIOANA!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rrox3 spune:

Crisa Sa va traiasca micuta, sa fie sanatoasa si ea si Andrei si sa se inteleaga de minune amandoi Felicitari si multa rabdare cu amandoi micutii.
Ce adunatura de indivizi dubiosi sunt la maternitatea aia!! M-au infuriat la maxim, astia chiar merita niste cucuie , sunt incredibili!
Multi pupici si tie si micutilor tai. Asteptam pozici

Zuzu E bestial Bubu Superstar!!! Mi-a placut la nebunie. Cred ca ii cumpar si Ioanei un microfon ca si ea e mare cantareata. Se potrivesc si la asta Mai stii, poate ii intalnim pana la urma
Tortul e super! Arata foarte bine. Sa nu te mai aud ca esti nepriceputa

La multi anisori Darian si Rares!!! Ako sa-ti traiasca baieteii si sa fie fericiti! Te asteptam cu vesti in stilul care ne place atat de mult

La multi anisori Ema!! Anca sa-ti traiasca frumoasa si sa fie fericita!

tuturor!


Roxana, Mariuca (n. 1 iulie 1999) si Ioana (n. 23 martie 2005)

poze cu noi

Mergi la inceput