LMA!! -Fulguleti de noiembrie-decembrie 2006 (133)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ktrinel spune:

LA MULTI ANI STEFAN si STEFANIA!!

LA MULTI ANI DAVID de DEEA si CRISTINA - NICOLE de Oanacat!


azi m-am intors la serviciu pt 2 zile...parca sunt picata din luna ..si nici nu am mancat , nici nu am baut, nici nu am chefuit prea mult...dar parcaam plecat de un secol...

dbunny: si eu am primit cadou de Craciun tot invitatia la examenul de cetatenie, pe 16 ian!! ...deci sarbatorim impreuna!

alexandra, sanatate lui Mark!

vazut poze frumoase de Craciun : adinazot, ce sa fac, iar zic...ati fost in vizita la Dani ?

mama, mama...ce sexy Craciunitze , Bambo, imi pare rau de accident. sper sa se repare repede situatia.

dandusa, ma bucur ca ne-ai scris. multa putere, acum sa sunteti impreuna...sa nu ne uiti

a_deju, vai ce Craciun zbuciumat...nu-i nimic daca iar face un pic de greva foamei ..

kiki , ce sperietura ati tras...vai, vai...sanatate multa

noi am petrecut cuminti Craciunul, fara excese si fara evenimente . Julia ne uimeste pe zi ce trece cu cateceva nou...de ex, in fiecare seara imi aduca cartea in pat sa ii citesc si asa adoarme..ii cad pleoapele ascultand..daca nu am carte, ii vorbesc, ca si cand ii spun o poveste...si ea, prin intuneric, imi urmareste buzele...numai eu stiu ce povesti inventez...terbuie sa ma pun serios cu burta pe povesti...ca nu va mai merge cu improvizatul :)).. in alta ordine de idei , a plonjat pe 3 scari, a trecut prin usita, pur si simplu a smuls-o si s-a dus pret de cateva scari, pe spate...am inlemnit, pt ca totul s-a petrecut langa noi..fugea sa il imbratiseze pe taica=sau ca intra in casa...nu a patit nimic...dar s-a speriat...ii simteam inimioara cum batea tare, tare.

altfel, dupa ce luni intregi doar darama cuburile si eu faceam turnul...acum il face singura...insistenta mea a dat roade :))...si mai nou isi pune cate un cub pe josin fata canapelei si se urca pe el ca sa ajunga in pat...ca pe o treapta...si iar trebuie sa fim ff atenti, ca de cele mai multe ori calca pe alaturi :))

am tuns-o si eu un pic, varfurile si bretonul...asa ca din 4 fire am lasat 2 :))..despre stilul ei de dans, nu pot sa va vorbesc in cuvinte, trebuie sa o filmez...altfel nu intelegeti :)) ...parca ar fi dintr-o familie de rockeri :))






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ktrinel spune:

aelita felicitari pt ciucurel :))))..faina pereche o sa ai..


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ktrinel spune:

am uitat sa va spun ca incearca sa se imbrace singura...nu conteaza cu ce,..si totul se baga pe cap: sosete, pantaloni, posete, etc. :))


avem si noi o maseluta sus care sta sa plesneasca ..face cam urat si vad ca nu prea functioneaza nici gelul , nici camillia


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

salutari mamici!
kikineata n-am fost prin zona azi sa te bine dispun....nici nu stiu daca aveam cum. cred ca ati tras o sperietura grozava, fa o cruce mare mare ca nu a fost ceva mai grav. o sa treaca, pentru tine va ramane o amintire dureroasa, ea este prea mititica si va uita, iar cand va creste ii vei spune povesti seara cu cat de nazdravana a fost cand era mica si se va distra copios. eu asa adormeam seara, chiar si acum imi place sa aud cate prostii faceam......ochi spart....cusuta, maini rupte, cap spart de vreo 3 ori, splina aproape scoasa si cate si mai cate. acum e fun pt toti, nu pot decat sa imi inchipui ce a fost in sufletul parintilor mei cand am ajuns acasa cu fata plina de sange, sange ce curgea din ochi.

noi azi am fost plecati......vinovata ma simt ca nu prea am stat cu dani, dar am stat si eu cu sotul meu la o cafea in mall.....mama.....de un an n-am mai pupat. am fost la cumparaturi (n-am luat nimic din ce era pe lista, dar am luat lapte praf si cereale si borcanase), am probat o gramada de toale (ca sa ma oftic si mai tare ca ce imi placea nu avea marime), florin si-a cautat raiati....ei bine nici la el nu avea marime.....asa de mica, alt motiv de oftica pe capul meu, apoi am fost la cina cu niste prieteni....ne-am relaxat. dani a stat cu parintii mei, cand am venit acasa s-a bucurat, dar dupa 2 min ne-a abandonat si s-a jucat cu bubu. deci, nu ne-a simtit lipsa prea tare

fug la somnic, am citit tot, dar parca am ceata pe creier, m-a dururt rau capul toata ziua, acum e mai bine, dar memoria am lasat-o prin oras......cred.
ca pupic si va doresc o noapte usoara.

Laura lui Daniel - 14.11.2006
Poze Daniel

slideshow Daniel

Mamici din Iasi

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">Fulguleti noiembrie-decembrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

dupa atatea mese intinse, cu indigestiile aferente, reusesc si eu sa intru.
felicitari fulguletilor care au facut primii pasi.
sanatate multa fulguletilor bolnavi, ca din pacate sunt multicei.

bambo imi pare rau pt. accidentul sotului tau.
deeaA frumusel foc david.
aelita ce frumos! vei avea pereche.
Dbunny felicitari pt. primirea cetateniei.
kikineata imi pare rau de patania gargaritei. nu te mai invinovati. asa cad ei. si zmeul de cateva zile a inceput sa se catere, ca am ajuns sa-i spunem si Tarzan. si a ajuns sa ne exaspereze cu cataratul lui.




Andrei (16.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

La multi ani celor care poarta numele Stefan.

cu intarziere vreau sa le urez un calduros la multi ani fulguletilor:
Patrik si Cristina-Nicole, sa cresteti mari, sanatosi, si sa aveti viata plina de bucurii.

si mamicii Radu.anca.

Andrei (16.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ktrinel spune:

Problema: se da un copil ..al naibii,cu propritatea ca nu sta nici sa ii deschizi gura...copilul tuseste - un pic - ...as vrea sa ii dau Stodal sau Ambroxol (astea le am in casa trimise din Ro pt tuse) ...cum este bine si eficient sa procedez?...pot sa le indoi cu apa, suc, etc....isi schimba proprietatile, efectul etc.?...dar daca totusi (1% sanse sa zicem) reusesc sa i-l bag in gura...pot sa ii dau sa bea ceva dupa ?..altfel le scuipa...

Doamne, iti multumesc ca nu a trebuit sa ii dau vreodata medicamente, ca nu stiu ce faceam ! nu e chip sa ii dau ceva pe gura..

astept sugestii ...si reclamatii :))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

mamaana gemenele bolnavioare.
ancader bine ai revenit printre noi. te asteptam mai des.

si pt. ca maine nu stiu daca reusesc sa intru le spun fulguletilor: andre-lucian si mara , sa cresteti mari, sa fiti sanatosi si sa aveti parte de tot ce e mai bun si frumos.
deasemenea urez minunatei mamici Anateo.




Andrei (16.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

bamboletta ce craciunite frumoase. sau cum ar zice zmeul: ua (asta ca si cum ar ofta)
Ktrinel eu dupa ambroxol sau sirop de patlagina i-am dat sa bea putina apa. metode de a o convinge pe julia sa deschida gura nu am.


Andrei (16.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deeaA spune:

Seara buna!
BAMBO sunteti superbe amandoua,ce printese are tati
SARYTA PT.MASELUTE!
KTRINEL ce fata desteapta ai,se imbraca singura,isi face cuburi,poop isteata mica!

Mergi la inceput