LMA!! -Fulguleti de noiembrie-decembrie 2006 (133)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

azi am avut musafiti: yagmur si luca. o scumpete de baiat.
cand au venit zmeul s-a bucurat. toata bucuria a tinut pana cand luca i-a luat autobuzul( jucaria pe care i-a adus-o mosul, si cu care a reusit sa se joace in fiecare zi, ca ne-a uimit si pe noi). atunci a inceput zmeul sa tipe si sa planga. luca cumintel, nici nu l-a bagat in seama. el avea de cercetat jucarii, ca din astea nu a mai vazut. si iar mai lua luca o jucarie, iar se apuca zmeul de plans.
intr-un final s-a linistit si zmeul, ca i-am dat de mancare, si el e ca un barbat: dupa ce mananca totul e bine si frumos.
si cand se intalnesc doi mancai, ajung sa faca concurs care mananca mai mult. si au bagat amandoi la cozonac facut de soacra. la un moment dat zmeul a luat o bucatica si i-a bagat-o lui luca in gura.
luca a fost cuminte, vesel si binedispus. doar la sfarsit a marait si el putin, cand l-a imbracat.

Andrei (16.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ktrinel spune:

yagmur, bine ca ati ajuns ca bine...vad ca nu l-ai uitat pe Luca prin tren! :))....bravo...nu aveai nici o sansa sa te intalnesti cu mama mea, ca a plecat cu o zi intarziere..iar acum e in drum spre grecia deja..poate data viitoare. sejur placut in bucuresti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanica2006 spune:

La multi ani, Nicole!!!
Oanacat, felicitari, mamico!! Cum mai sunteti, mai treci pe la noi!
Alexandra, of, laringita...Imi pare tare rau. Multa sanatate lui Mark!!
Asiza si Denis...hai ca acum ai cu cine sa imparti grijile si parca treci mai usor, nu? Multa, multa sanatate si voua!
Dianarus, iti multumesc de sugestii. Azi a mancat bine pt. ca l-am pacalit din nou, de data asta cu baloane de sapun. Nu dati, va rog, nu dati!!
Dayanara, merci ca te-ai gandit la noi.Vezi ca-ti plac Sarbatorile, te fac sa te gandesti la oameni dragi, nu?
Ktrinel, despre stodal nu stiu, dar noi am servit Ambroxol si retin ca nenea dr. mi-a permis sa pun picaturile (ca 7 pic /3 ori pe zi era doza) intr-o lingurita de apa/ceai. Si David refuza orice siropel, medicament, etc, deci ii dadeam cu seringa dozatoare sau ii puneam cate o picatura pe suzi, totul printre urlete si deseori urmate de varsat.

Aelita, felicitari pt. baietel!! Super!

Eu tocmai am tras o tura de plans. Cristi si Ionut (chipesul meu frate ) s-au gandit dragii de ei sa-mi faca o surpriza si au rezervat doua camere pt. revelion la un hotel dragutz din Budapesta, asta tocmai pt. ca eu mi-am tot dorit o mini-vacanta iarna asta si tocmai la Budapesta. Si s-au gandit ei sa-mi faca o surpriza si sa mergem toti patru, eu, Cristi, Ionut si iubita lui. Numa' ca io cand am auzit ca ar trebui sa-l "parasesc" pe David pentru 3 (TREI) zile mari si late m-a apucat un plans din ala de femeie isterico-depresiva. Pai io m-am batut cu..caramida in piept ca in vacanta asta profit de concediul prelungit al mamei mele si ma relaxez, mama, ce ma relaxez. Si, da, sunt de acord si sustin cu tarie ca parintii au nevoie de putintel timp in doi, mai ales daca pruncul este lasat in siguranta, cu buncii protectori si foarte doritori sa-l tina in brate cat e ziulica de lunga. Si atunci?????
Acum toti s-au enervat pe mine, Ionut vrea sa mearga neaparat, isi cauta disperat niste prieteni care sa-i insoteasca, le-am stricat surpriza, au crezut ca voi fi super-incantata, etc, etc.
Si ca sa nu ma razgandesc David s-a trezit din 10 in 10 minute urland de mama focului, are gingiile super inflamate, isi vara manuta pana la cot in gura, si io sa plec????
Cam asta am trait noi in seara asta...


ROXANA si DAVID MIHAI (20.11.2006)

David al meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deeaA spune:

KTRINEL,mersi pt L.M.A metode de deschis gurita nu am ca si eu aveam aceeasi problema,deci ,dc nu-i placea gustul il vomita(nu scuipa)asadar am fost la dr sa-i cer altceva poate ,poate si s-a nimerit ca le-a luat,bine si astea gadilat,pupacit,fac sa rada cu gura pana la urechi ...si pac...bagat medicamentul,doar ca dura ceva timp pana il dadeam pe tot
MONIQUE mersi pt aprecieri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ktrinel spune:

....si el e ca un barbat: dupa ce mananca totul e bine si frumos. ...ca bine zici ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dia1609 spune:

ktrinel, read my lips: las-o balta, ca n-ai sa reusesti... sau daca reusesti, sa vii si la mine.. am incercat ambroxol in vara cand a avut oana viroza... si era mai mica si mai usor pacalibila... dc cumva reuseam sa i-l bag in gura, il scuipa instant.. si isi mai facea si o scarba si mai vomita uneori... asa ca am renuntat si i-a trecut si fara ... nu pot sa-i dau nici un medicament/licoare/sirop dulce ca face la fel... mai am sanse de succes cu o suzeta pt medicamente, dar o folosesc doar in situatii extreme, nu abuzez de ea.. si am mai incercat cu clasica lingura de supa pt oameni mari, si aia a fost buna, dfar doar dc e putin sirop in ea, altfel face la fel

adeju, vaaai, ce japita de soacra! cum te descurci de acum? offf





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dia1609 spune:

roxanica, zau ca nu stiu ce sa-ti spun, ca bag mana-n foc ca as fi reactionat la fel ca tine ...noi suntem din categoria mamelor care nu concep sa-si faca concediul fara pui alaturi... pana n-o sa mearga in tabere, Oana o sa-si faca toate vacantele cu noi ... in feb mergem la ski tot cu ea dupa noi, si o sa skiem cu randul... cam la asta ne-am gandit..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ktrinel spune:

Dia, cool, n-am ce zice...tre sa ii dau si soacrei sa citeasca...ca zice ca nu vreau eu sa ii dau sau sa insist..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

Roxanica..am vesti proate pt tine ai sa chetui pe telefoane in Romania mai mult decat pe hotel in Budapesta...asa-i la inceput... si mai si dam niscaiva apa la soareci. Eu il las pe Dani cateva ore cu soacra..si nu ma pot bucura de un concert..ma intreb tot timpul daca e bine, daca imi duce lipsa, daca soacramea e dupa el tot timpul atenta etc etc(valabil si pt cresa)..si INTOTDEAUNA cand mergem dupa el el e cu un zambet de la ureche la ureche nici ca-i pasa.

Dbunny cu bb Daniel(23.11.2006)
www.flickr.com/photos/dbunny/sets/" target="_blank">poze Daniel
www.dropshots.com/dbunny_28" target="_blank">Filmulete cu Prichindelu
An angel wrote...If someone betrays you once, it's their fault;If someone betrays you twice, it's your fault.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danita spune:

ktrinel , ultima mea incercare a fost sa ii bag eurespalul in putin lapte . a vomitat instantaneu si am renuntat sa ii mai dau porcaria aia de tuse . i-a trecut ......dar tot timpul aveam o strangere de inima sa nu se agraveze. ceai caldutz tot mereu si totul mai caldut( chiar si sucul de portocale) . am mai incercat ca si dia pe suzi, daca nu curge pe alaturi ...... prea mult;) ...reusesc sa ii bag ceva in gura dar de obicei curge pe alaturi o gramada ! nci medi alea bune cu arome de nust ce nu le manca .... apoi astea najpete nu mai vb ! succes ! daca gasesti vreo solutie magica sa mi-o spui sa am un as in maneca ;) !

azi exersat mersul si zeama de la ciorbita pe care o devoreaza ! striga CU ( adika suc) :)) . ieri am fost la o sindrofie si cat am fost plecati a innebunit-o pe bunica cu MAMA , ea zice ca daca nu a zis de 200 ori nu a zis niciodata si o ducea la usa si ma striga .....cand am suant la ora21.20 si m-a auzit la telefon a inceput sa planga ........asa disperat .....concluzie : as putea pleca undeva mai departe ?? roxanel , te inteleg !!

pupici
D





Mergi la inceput