LMA!! -Fulguleti de noiembrie-decembrie 2006 (133)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

poze Craciunite pt cine mai doreste cine mai pofteste


ancader-bine ai revenit,iti spun de pe acum pt minunea ta Andrei

Asiza,Alexandra- sa se faca bine repede nazdravanii

Madaluta-ce vorbaret e Darius

Antonia parca imi face in ciuda trage de brad daca o iau de acolo se duce in alta parte si face altele,o iau si de acolo iar se duce la brad si tot asa de craciun sa urcat pe mobila a pus un cub si a suit pe el


BambolettadeAntonia-Gabriela(1 nov 2006)
Aniversare 1 An
luna 14
www.youngnutrition.net/member/tickers/61250/ticker4.png" target="_blank">varsta Antonia
www.smi.ro/fulguleti/" target="_blank">Fulguleti nov-dec 2006

Sarbatori fericite !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danutz spune:

Seara buna la minunate!
Bey, orasul asta e pustiu...am facut fix 15 min de la job pana acas' ...ce bine!
La multi ani pt Nicole de Oanacat! Sa cresti mare, frumoasa, sanatoasa si numai de noroace sa te impiedici in viata!
Bine ai revenit Ancader! eu nu-mi amintesc de tine, poate fetele cu state mai vechi de la odisee stiu mai multe despre tine! Emotionanta povestea voastra...auzi la ea...eu ma duc acasa si nasc maine!!!
Bambo, masina e ...masina...doar un fier acolo! Bine ca sotul tau nu a patit nimik, asta conteaza! Ca nu are carnet...asta este, o sa va descurcati voi cumva...Noi am avut anul asta masina de serviciu a lui Cata de 2 ori in service (e si acum acolo!!!), iar aia a noastra si personala ne-au spart-o in parcare...asta e! pentru asta exista asigurari!
Shoshika, felicitari pentru primii pasi ai lui Tudor! Stai sa vezi de acum alergatura prin casa!!!
Danita, felicitari si voua pentru prima incursiune!
Aelita...wow... bravo...ce familie completa si frumoasa o sa fiti voi!!!
Kikineata, acum cetii de saracuta Gargarita!!! Vai de mine, mititica de ea! Cum mai e? Sa dea DD sa nu mai treceti niciodata prin asa ceva!
Dbunny, cred ca tu esti de felicitat nu? Sau cel putin asa am inteles eu, dar eu nu inteleg, ai zis de nationalitate, nu cumva e vorba de cetatenie?
Asiza, eu zic ca nu ai dat banii de pomana pe aparatul cu aerosoli, din cate zici tu acolo e foarte util! iar cu varicela, asta este...bifezi boala pe lunga lista ce ne asteapta! Ar fi intr-adevar o solutie sa plecati mai repede, si eu as face la fel...in fine,voi stiti cum e mai bine!
Deci, io nu pot sa vad nika, nici poze, nici filmulete...nu stiu de ce, nu se incarca...declar greva!
tre sa fug...Maria-sa tocmai a tras iar o tranta sonora...offff

Danutz, mamica de bebe Rares (14.12.2006)

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank"> fulguleti
varsta rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinazot spune:

BAMBOLETA,frumoase craciunite!!!

Adina si Alessia Maria(30.10.2006)







"Life can give you a hundred reasons to cry,but you can give life a thousand reasons to smile"
SARBATORI FERICITE!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dia1609 spune:

www.youtube.com/watch?v=1g2z84QsF3g" target="_blank"> colind pt fulguletzi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dia1609 spune:

bambo, ptiu, sa nu le deochi... ce frumoase craciunite!

adinazot, admirat si alessia cea serioasa si frumoasa... parca nu mai e asa serioasa cand e si tati acasa, nu? cand ati tuns-o?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_deju spune:

salut minunatili!! s-au mai calmat apele, a venit si mihaiul de la munci, asa ca am pauza de-un pufait si-o postare :))
booon.. de unde sa incep?? de unde-am ramas, eventual :)) am trecut printr-o criza, de personalitate, de nervi, de codita, de cornite, nu se stie exact de ce... a avut cam trei zile in care n-a mancat nimic - maaaaxim 5 lingurite pe zi si firimituri de paine (felia fiind in prealabil bine maruntita de manutele lui harnicute, apoi batuta cu pumnisorii, apoi separate bucatile mai mari, si ale mai marunte firimituri adunate cu finute cu degetelul mare si aratatorul de la mana dreapta si varate in gura..cate una la cam 10 minute... la un calcul scurt, ne-ar iesi cam 24 ore/24 petrecute in scaunul de masa :))) ). trecand peste faptul ca n-a mancat, iaca i s-a pus lui pata si n-a mai vrut nici sa bea... doar apa. bun baiat!! paine si apa... viitor luminos, si mai ales economic, avem in fata :)) se scarpina ca nesat la masele, mai curgeau si mucii, l-am lasat in ale lui, ce naibii era sa fac... am inceput insa sa-i dau bonnisan, si nush de-o fi dat dansul roade, au ba, dar cat de cat a inceput sa mai bage cate ceva... ieri a mers mai greu, azi ceva mai bine, sa vedem ce-o mai fi si de maine. nu de alta, dar maine mergem la vaccin, deci parca vad cum o sa ne pice elanu' de la balcon...
(acum se-alerga cu ta-su' pe hol si rad amandoi de se prapadesc...)
in rest...am redecorat toata casa, fin'ca imblanimea sa nu vroia sub nicio forma sa presteze activitati in sufragerie.. niciuna din jucarii nu mai presta interes, asa ca le-am bagat frumusel pe toate la saci pt alte vremuri mai bune, si-am scos artileria grea: toate lingurile de lemn, vreo doua oale, doua castroane de plastic... fascinant!! pt el, evident, ca pe mine ma ia cu leasin de fiecare data cand intru pe-acolo.... nu pot sa-l las singur nici macar una bucata secunda, face numai si numai nazdravanii, a reusit sa darame bradul, sa cada in/peste/sub el, de cand ajunge la clanta, s-a prins ca usile se si deschid, si acum e in bucatarie, in secunda doi e sub pat in dormitor si sa nu va imaginati ca e si usor sa-l scot de-acolo... pai daca asa face acum, ce mai ramane pt cand o sa fie pe doua picioare??? mi-e greu (si frica) sa-mi imaginez...
si in loc de incheiere, minunata mea soacra ne-a parasit, ne-a tras clapa exact ca asta vara, doar ca de data asta situatia a fost mult mai nasoala, pt ca eu apucasem sa mananc un (...scuzati...) kkt la munca..si-am ramas cu el infipt in dinti... si nici nu au avut bunul simt sa ne zica din timp, nici ea, nici magnifica cumnata - a venit soacra-mea luni chipurile sa stea cu eric..mi-a dat vestea ca miercuri noapte pleaca..si adio si la revedere!! mihai habar nu avea, a aflat de la mine cand a venit seara... eee, a fost distractie in familie de craciun :))
deeeeci, una peste alta, am primit de craciunul asta cat sa nu le pot duce... da' noroc cu cocoasa tabacita...vorba poetului, bucurosi le-om duce toate, de e pace, de-i razboi... :))
cam asta ar fi long story made short. ma duc sa spal blana pisiceasca, va pupez si de-oi mai apuca, mai intru... sanatate multa bolnaviorilor si la multi ani sarbatoritilor!!!!

Deea, mami de www.onetruemedia.com/shared?p=414b2893332a6a41d7c2a4&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Eric(15.12.2006)

www.helpsonia.com/" target="_blank">pentru sosonica


"outside of a dog, a book is a man's best friend (..'coz inside of a dog it's too damn dark to read..)" Groucho Marx

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

quote:
Originally posted by dayanara

dia
da ai castigat :))) imi aduc aminte si de tigex si de tomee nu stiu cum, deci tigex n.am luat pt ca il gaseam mereu prin magazine si mi se pare prea usor, mie imi trebuia ceva greu de gasit cu comenzi etc iar tomee nu.l gaseam deloc si auzisem de el, dar eram pe punctul culminant si am zis ca nu mai iau nimic, daca vrea bine daca nu iarasi bine



De la Tigex folosim tetine...merg la sticlele de Suavinex

mai bambo...la cum v-ati pregatit voi de craciun imi inchipui cum ii curgeau balele lu' Mosu

Danutz...pe hartie ce mi-or trimis-o scrie:`se le concede la nacionalidad española por residencia...` dar poate ca prin nacionalidad ei inteleg cetatenie, chit ca pt cuvantul cetatenie exista cuvantul spaniol Ciudadania

Dbunny cu bb Daniel(23.11.2006)
www.flickr.com/photos/dbunny/sets/" target="_blank">poze Daniel
www.dropshots.com/dbunny_28" target="_blank">Filmulete cu Prichindelu
An angel wrote...If someone betrays you once, it's their fault;If someone betrays you twice, it's your fault.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saryta spune:

Bambo - sunteti niste frumoase ... cred ca tati e foarte mandru cu asemenea printese.
Ancader - bine ai revenit!
LA MULTI ANI!Andre Lucian

LA MULTI ANI!Mara

SARBATORI FERICITE!
Mariana - mamicuta de 3 - ANDRA, SARA si ANTONIA(21.11.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saryta spune:

Am uitat ... suntem fericitele posesoare a doua maselute de toata frumusetea si fara mult tam tam ... m-am scos.

SARBATORI FERICITE!
Mariana - mamicuta de 3 - ANDRA, SARA si ANTONIA(21.11.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinazot spune:

DIA,mersi,da e tare vesela cand e tati acasa!A, tuns-o imediat dupa ziua ei,0!!!acum ii creste frumos,uniform!

Adina si Alessia Maria(30.10.2006)







"Life can give you a hundred reasons to cry,but you can give life a thousand reasons to smile"
SARBATORI FERICITE!!!

Mergi la inceput