Flacai si Domnisoare de aug-sept-oct 2004 (127)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danina spune:

Multumim Danyceas fi vrut sa o vedem si pe printesa , poate data viitoare nu uiti si ii faci poza.

Noi avem o mica viroza, cu doua pulsee de febra vineri, dar azi e mai bine,de maine cred ca merge la gradi. Am inteles ca si aici e carnaval sa intreb.

Urmeaza o sapt grea, dar la sfarsit ne reunim toti din firma, cu cei din tara si mergem la munte, asa ca merita asteptarea si truda .....

Danina si Diana - strengarita familiei

Poze 2006 DIDI -Terorista casei - 3 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorena_andreianu spune:

Fete dragi, n-am mai intrat ca n-am vreme de respirat cu 2 plozi... cer scuze si celor care m-au contactat si pe privat si carora nu le-am raspuns. Sper sa ma achit de datorii curand.

Cel mic creste, suge, doarme, plange si alte activitati de bebe. E un scump si suntem f mandri de el.

Cel mare e incantat de fratior si se lauda la tot satul.

Va pun si un link cu poze, comme promis: http://community.webshots.com/user/an_pascal ca sa vedeti ce pui de tiganus avem. E leit ta-su, aia e!

Va salut pe toate si sper ca apar mai des.



~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Mitza biciclista cu Stefan Daniel (02 ian. 2008) si Miron Radu (06 oct. 2004)

Nazdravanii de sept-oct 2004 la 3 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Lorena ai doi baieti frumosi F. frumoase pozele cu amandoi


Despre noi, repede la raport: virusat itoti trei de sapt. trecurta, mers la dr. cu ei, antibiotic... si altele pe langa. Incep sa-si revina. Evident Elena a facut febra maaare... apropae 40.
Baietii fara febra... copii cuminti... dar cu muci la greu... vomita ca se ineaca... asta este... Trecem si peste asta.





Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danina spune:

Lorena sa iti traiasca cavalerii si sa fie santosi, e tare frumusel piticul, ahhhh ce dor imi e de bb mici......



Danina si Diana - strengarita familiei

Poze 2006 DIDI -Terorista casei - 3 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andora spune:

Salutare!
Cu plecaciune revenim si noi din an in Paste, ce sa facem daca trece timpul asta asa repede... De aruncat un ochi am mai arucnat pe-aici din cand in cand dar atat... iar daca azi nu stateam acasa pe motive de febra si tuse Gogo iar trecea ziua fara sa scriem...
In afara de raceala aferenta perioadei de care va ca nu prea multi au scapat , suntem cat de cat bine. Gogoasa la fel de fandosita de "printesa de varza acra" si de sfatoasa, iar eu cu un baietel in burtica pe care o sa-l cheme Daniel. am apucat doar la pozele Lorenei sa ma uit... si tare dulci sunt amandoi fratiorii... mie-mi e cam teama mai intai de nastere (pt ca n-am facut triplul test) si apoi de perioada aceea cand beeb e micut.... ca deh, a trecut un veac de atunci.
In rest ne indeletnicim cu de-ale casei, gradinita e destul de ok, dansam si cantam si mai ales desenam toata ziua, jucam teatru non stop si avem prietene imaginare pe care le tinem de mana pe strada.. de fapt sut printesle binecunoscute in calestile aferente.. se mai uita lumea chioras cand inclecam pe maturi si cica zburam, restul slava Domnului in limite normale .
Ma intorc la bucatarie, asta mi-a fost pauza, va pupaces din tot sufletelul pe toti-toti, sa ne fie copilasii sanatosi si voiosi!


Am citit si eu abia acum drama Biancai Brad... de la prima poza pana la clipele cand a tinut-o in brate.. nici nu pot gandi....
Va sarut!


Pogonici mic
Gogoasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRISMIR spune:

LORENA...ma bucur ca sunteti bine,cred ca e greu cu puiutii,deci timp de scris ioc,...galusca ta mica e mortala,ce dulce e..sa va traiasca,sa fiti toti 4 fericiti!!

ANDREEA,deci o sa fie pereche,ce frumos!!!...sa ai grija de tine si de burtica...si mai scrie-ne cand ai timp de Gogo!...cred ca e minunata...auzi,cu printesele de mana pe strada,hahahha..cred ca e dulcica foc...si poze sa mai pui,sa va vedem!!!

DANINA,distractie faina in weekend!


pe toata lumea,sa auzim numai de bine!!!





Mirela si puiul scump, Robert Cristian(19 oct.2004)
Pozele noastre: http://community.webshots.com/user/CRISMIR1001

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danina spune:

Mirela merci, dar din pacate nu mai plecam, s-a amanat pt weekend-ul viitor, din motive de vreme capricioasa, insa ma refugiez cu sotul pe undeva........ . La mine in casa e cam aglomerat si nu mai avem si noi intimitate, asa ca ma cazez la hotel Ma....tt sa imi revin, asta ca sa fug si de soacra ,care s-a anuntat si ea.



Danina si Diana - strengarita familiei

Poze 2006 DIDI -Terorista casei - 3 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mina spune:

salutare si pupici la toti!

Nu dati cu rosii, stau f prost cu timpul, de aceea am trecut asa de rar pe aici.

Noi suntem bine, am trecut de criza de astm si nu a mai racit deloc de atunci, acum e pe tratament de 3 luni cu singulair. Asteptam sa-l termine si dupa aia mai vedem, io sper sa fie ok si sa nu mai avem probleme.

Andreea sa-ti traiasca burtica (vedem si noi o poza ?). Lorena, ai doi flacai grozavi.

Hai va pup in grup organizat si sper sa mai revin.


Mina si
Matei-Costin, sensu'lu'viata lu'mami si tati
din:09.09.2004
http://community.webshots.com/user/vizigotu
http://community.webshots.com/user/vizigotubaiatmare

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57655" target="_blank">cronicile vizigotului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiliaToma spune:

Salutare
Si noi tot din an in paste, desi va citesc.

Danina, e tare frumusica fetita ta. Fara suparare, dar cana am citit '' Ma...tt, sa imi revin, asta ca sa fug si de soacra'', la inceput m-am gandit la altceva[:d], pana m-am lamurit ca e vorba de numele hotelului( numai prostii in capul meu)

Loredana, ai o familie ft frumoasa. Iar mezinul e copia lui tati.

Danyce, ce frumos acolo cu carnaval! Cum s-a simtit Alma ca printesa violeta?

Eliana, cum se mai simte trupa? Sper ca sunteti sanatosi

Andreea, sanatate si printesei tale. Sa fie sanatos si norocos micul Daniel.

Noi parca suntem bine. Fiecare la serviciu lui( adica Amelia la cresa inca)

E tare cocheta, ma pune sa ma machiez, sa imi iau pantofi cu toc si daca nu o fac imi spune asa cu o mutra '' nu imi place de tine asa'' de ma simt baba in toata regula.
Ieri a zis ca e regina si toata ziua - regina Amelia vine, regina pleaca, regina se machiaza( adica se da cu strugurel), etc.. dar cand a ajuns la baia de sare mi-a reprosat '' ce, ai vazut tu ca regina din Alba ca Zapada face baie?''
Asa ca mai tarziu a decis sa fie pitic ca cica aia nu mananca ciorba...( dupa inchipuirea ei)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mina spune:

vaaaai, Lilia, se poateeeee? Sa iti fie rusine
Si vigotu are o lipeala la Alba ca Zapada ceva de speriat...tre sa i-o povestesc in fiecare seara de am ajuns sa am ceva sentimente negative fata de desteapta aia care nu se prinde din prima ca vrajitoarea aia vrea sa ii faca rau...uf, m-am descarcat....

Danina, buna idee. Si mie mi-a venit de multe ori sa fac asa ... inca nu am facut-o dar cine stie....Oricum ar fi greu de realizat, caci acu de aia am io timp sa ma dau pe net, ca se ocupa socrii cu obosit vizigotul. Ca atare, meritele trebuie recunoscute si se sta fara comentarii la domiciliul conjugal

Dealtfel ultima oara cand am proiectat o seara in 2 mi-a iesit de toata jena: urma sa plec cu sotu la constanta sa participam la un curs, organizat de sotul verisoarei mele. Am scapat din vedere ospitalitatea proverbiala a familiei extinse si mi-am planuit seara la hotel, cina in oras....hehe cate erau in capul meu...eram dupa o perioada de extrem stres si oboseala si, in ciuda participarii la cursul respectiv, voiam sa transform cele doua zile intr-o mica escapada....Pffffff. Seara mea romantica s-a transformat in masa de familie cu mici la tv iar noaptea la hotel in dormit pe fotolii extensibile in camera copiilor devenita de oaspeti in noaptea aia........am zis ca data viiatoare nu mai planuiesc...poate iese .....

va pup

Mina si
Matei-Costin, sensu'lu'viata lu'mami si tati
din:09.09.2004
http://community.webshots.com/user/vizigotu
http://community.webshots.com/user/vizigotubaiatmare

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57655" target="_blank">cronicile vizigotului

Mergi la inceput