Flacai si Domnisoare de aug-sept-oct 2004 (127)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CRISMIR spune:

RALU,super pozele,ce dulce e piticul,iar tu arati tare bine...ma bucur ca sunteti fericiti!!...hai la povesti pe aici!


LA MULTI ANI de sf. IOAN!


IOANA,LA MULTI ANI!...va dorim sa va distrati frumos!


al toata gasca!!!




Mirela si puiul scump, Robert Cristian(19 oct.2004)
Pozele noastre: http://community.webshots.com/user/CRISMIR1001


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

LA MULTI ANI si de la noi pentru 2008!

SA FIE UN AN MINUNAT PENTRU TOTI!


LORENA, FELICITARI ! S-a grabit puiutul ...
Noi ii dorim sa aiba o viata minunata, multa sanatate si noroc!

Azi am inceput si eu serviciul dupa 2 saptamani de vacanta.
A fost tare bine, desi am stat numai in Bucuresti, ne-am odihnit, ne-am jucat mult, am patinat, am fost in vizite. De Revelion am fost eu si tati la Club Aro cu niste prieteni, a fost foarte misto.

Mada multa sanatate Ilincai si refacere rapida!

Raluca, mami de Ioana - Alexandra
casatoria civila, burtica si Dodolina piticuta pana la 8 luni, poze noi
poze si mai noi
nanusha la 2 ani
3 ani!
nunta si luna de miere
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52035" target="_blank">POVESTEA BEBELINEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danina spune:

Lorena felicitari pt bebita. Bine ai venit Stefan Daniel sa cresti mare, sanatos si sa dai fetele pe spate. Asteptam sa vedem poze cu voi.

LA MULTI ANI PT toti IONII SI IOANELE cu o mica intarziere.
Noi am revenit in Bucuresti pana in vara cel putin ,asta pt ca ne-am saturat de naveta si a mai venit si iarna asta. Suntem si in cautare de gradi pt piti si ne e cam greu ca vrem si aproape de casa si cat de cat buna.

Nature stiu ca tu parca o dai pe pitica la ARC EN CIEL???? Poti sa imi zici ceva de gradinita asta parca mai discutasem noi odata.

Danina si Diana - strengarita familiei

Poze 2006 DIDIUTZA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyce spune:

Salut, fetelor,

Ne-am intors duminica din minivacanta noastra la Madrid, unde a fost super frumos, dar de unde eu am colectat un virus frumos din cauza caruia am acum vreo 2 zile de concediu medical. Nu stiu de ce, dar iarna asta se pare ca toti virusii se lipesc de mine, niciodata nu am fost mai des bolnava ca acum. Culmea e ca am facut si vaccin antigripal...cred ca nu-l mai fac vreodata.

In rest suntem bine, Alma si-a reluat programul de la cresa si sotul la servici (si eu am fost luni si ieri pana la 3 cand am plecat spre casa cu febra 39).Sper sa reusesc maine sa fac o selectie din sutele de poze din vacanta noastra si sa le pun intr-un album pe webshots.Acum daca tot stau acasa, macar traduc ca oricum sunt in criza de timp si cu proiectul asta (de butonat sunt in stare, de vorbit mai putin cu durerea mea de gat).

Raluca, sunt superbe pozele si Tristan e un scump si jumatate. Si tu arati excelent! Bravo ca ti-ai gasit un job pe masura dorintelor si ca aveti o viata frumoasa toti trei! Nici noi nu avem de ce ne plange, atata ca viata noastra e putin mai agitata (a se citi "suntem mereu pe fuga") din cauza programului meu draconic de lucru, dar o dreg si pe asta anul asta.De cand va merge Alma la scoala voi lucra mai putin, pentru a avea timp sa ma ocup de ea si pt a o duce la activitatile ei extrascolare. A propos, voi v-ati interesat deja de scoala pt Tristan sau la voi nu e asa ca pe aici? La noi se inscriu copiii la scoala cu cel putin o jumatate de an inainte de a merge efectiv la scoala. Noi am vizitat una in octombrie (deja cred ca pe aceasta o alegem) si mai vizitam una pe 21 ianuarie, iar dupa aceea o vom si inscrie pe Alma.

Lorena
, sper sa vedem in curand poze cu piticul, dar mai ales sper ca tu te vei recupera repede si vei face fata cu succes nevoilor piticilor. Eu inca imi fac curaj pt a ma apuca de bb2, dar cred ca nu o sa dureze asa de multisor.



Daniela Veuger si Alma Bianca 21 octombrie 2004
Alma,poze noi,si mai noi,cele mai noi,nou-noute,
poze yahoo


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43451" target="_blank">Povestea Almei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

Salutare fetelor!!

Ce mai faceti?Cum ati inceput noul an? Banuiesc ca multa munca si iarasi munca...cel putin la mine cam asa este.

Slaba activitate pe aici, nu am mai auzit o gramada de mamici sa scrie....ce faceti???macar un "salut" din cand in cand
aissa, tu ce mai faci???Ce mai face nazdravana de Ale??
nu am mai auzit nimic de vizigot!!

danyce,imi pare rau de virusi...sa stii ca asa a patit si sotul meu in primul si ultimul an in care sa vaccinat antigripal!


Raluca, imi pare bine ca aud de voi!L-am vazut pe nazdravan pe zapada, este dragalas si vesel!Ma bucur sa aud ca este baiat cuminte!Si este super cu legurile!Si noi suntem fani lego, toata ziua construim tot felul de chestii tot mai complicate!Adica Stefan construieste, evident

Despre Stefan as avea multe sa va spun...a crescut, ma uit la el uneori si vad deja un copilas, si-a schimbat si fizionomia, ii prieste caminul, ii place fff mult, sa plictisit in vacanta si noroc cu Mos Craciun si cadourile ca altfel il apuca plansul dupa camin.Acolo au multe activitati si cu buni acasa nu prea ia placut.
Se joaca mult, face teatru, inventeaza si ii umbla mintea brici cum imi spunea mie bunicul cand eram copil, plus de asta, am ajuns si eu la vorbele bunicului "ce cuminte este copilul asta ...cand doarme" doar ca eu zic " tace si sta locului numai cand doarme"
Nu-l mai poti pacali cu nimic, la toate are un raspuns, logic si firesc de nici nu-mi mai vine sa-l aburesc....

Ana - - mamica de bondar bzzzzz - cu aripi si acusor - Stefan de 3 ani si....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nature spune:

.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danina spune:

Nature merci iti scriu pe PM. Stiu cum e cu religia , ea a fost pana acum la o gradinita cu maicute catolice se numeste Cristos Rege, e o gradinita cu predare engleza -italiana , dar in italiana a invatat doar rugaciuni si cantece religioase si nu prea am fost de acord si chiar aveam de gand sa o mut, daca mai ramaneam in Piatra Neamt.

Eu sunt racita cobza de 2 zile si am stat in pat efectiv cu dureri musculare si de oase, insa azi sunt la firma ca nu am scapare. Diana e si ea mucioasa si cu tuse a la long ....de vreo luna.



Danina si Diana - strengarita familiei

Poze 2006 DIDIUTZA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorena_andreianu spune:

Da fetelor, am nascut! Multumesc Ralucai ca v-a anuntat si voua ca ati primit vestea cu asa entuziasm.

Bebe Stefan Daniel s-a nascut pe 2 ian la 7:45, natural cu peridurala care s-a prins doar pe o parte... deci tot pe "live". 2645 gr si 49 cm cu APGAR 10. S-a cam grabit el, dar tot raul spre bine, ca nu mai suportam de nici o culoare!

Suntem bine, am ajuns acasa dupa 5 zile de stat in spital. Bebe papa si doarme tot timpul. E un piticlontz, dar murim de dragul lui. Chiar si cel mare l-a primit cu incantare. Ma ajuta la baie, la schimbat...

Am sa incerc sa pun si poze. Oricum, e cel mare leit! deci ta-su intreg...

Altfel, e mult mai cuminte ca cel mare pana acum. Doarme singurel la el in patut si plange doar cand ii e foame.

Are abia o saptamana si o zi si deja am scapat de buricut! Le face el pe toate iute-iute!

Cam astea.

Va pup, multumesc de urari si mai apar cu vesti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucule spune:

Danaaici cica tre sa il inscriu cu un an inainte eu am uitat asa ca iar intru in belele ca deh familia Spoor e cu nabadai aici in Heerlen, apai in final tre sa mi-l ia nu am cum sa il tin acasa.
In prima faza a fost la kinderopvang cam un an de zile, a fost scump, plin de diaree si voma si muci si tuse. In decembrie l-am tinut acasa copilul a fost sanatos tun. De Luni acum adica de pe 7 mere la peuterspeelzaal si azi o fo´ a treia zi si minunea minunilor dadu iar in cacari apoase si vad ca si eu, deci ce dracu sa mai zic??? Olanda tara tarilor pe acest plan... ma oftic da nu am ce sa mai fac. Luni cand am ajuns acolo m-am ingrozit de mirosul minunat de mucegai amestecat cu fum de tigara de pe hol... Eu am vrut aci la 3 min de mine sa il duc la peuterspeelzaal dar cica nu sunt locuri si m-au trimis la dracu ce sa mai zic??? Si acolo unde vroiam eu sa mearga la peuterspeelzaal e si scoala Basisschool de Piramide, acolo a fost la kinderopvang in 3 min pe jos suntem acolo urcam un deal mic. Si nu vreau la alta scoala pt ca asta e aproape si mi se pare normal sa il dau acolo asa ca Luni m-oi duce colea sa ma urc in carca alora sa bag copilul la scoala si sa mai fac pe dracu in patru sa il bage cu Jade in clasa, iubita lui de la kinderopvang de aceeasi varsta dupa care jeleste zilnic de cand mere la peuterspeelzaal ca deh Jade o ramas la kinderopvang.... Ce sa mai zic fata ma doare sufletul dar e mai ieftin asa si ma pot duce la snowworld cu elca pana la 4 ani nu platesc intrarea pt el, cand face 4 ani tre sa ii iau abonament. Iubesc zona asta, am snowworldul acilica si e deschis tot timpul anului. Ce probleme grave am si eu... hahaha Fata nu stiu cum o fi din August pt Tris la scoala, pt ca din decembrie a inceput sa mai manance cat de cat normal cat a fost la kinderopvang baga doar unt de arahide si suc de mere, ma turba. Eu munceam atunci altundeva si de aia l-am dat ám platit si o caruta de bani, da in fine o fo fain pt el cu copiii acolo mai putin cu mancatul si cu cacarile, dar dormea zilnic min 2 ore, acum nu mai doarme zilnic la amiaza doarme o zi da una nu. Si cum ziceam cu scoala cand o incepe eu am sa stau acasa in continoare am sa bag doar in weekend ca sa il iau la 12 acasa pt ora aia si sa ii dau ceva cald de aia vreau sa fie aci la 3 minute. Aci 3 zile merge zi lunga si doua e zi scurta asa am inteles acum om vedea. Oricum se joaca pana la 14 ani. Hai ca ma lungesc aiurea.
Lorenacand ai timp maine adica Vineri baga nasul pe mess. Bun venit acasa. Te descurci cu doi?
poop

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucule spune:

POOP

Mergi la inceput