Aveti o ureche fina ? (editia 2-3-4-5)

Raspunsuri - Pagina 54

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Deianira spune:

Multumesc, in sfarsit sunt lamurita. Nici prin cap nu mi-ar fi trecut ca un furtun face asa un sunet. Al buncilor mei e pe silent mode .



Good things happen to good people.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Natasa spune:

Fara suparare, e concursul vostru, banii vostri si regulile voastre, dar sunetul ar trebui sa fie unul comun (de exemplu daca tragi apa la WC la fel face in orice colt al lumii). Am fost azi la soacra mea la curte sa vad daca la acel dispozitiv se aude acelasi sunet. Nu se aude ABSOLUT NIMIC. Deci nu sint strugurii acri, nu am nimic de comentat decit ca ar trebui ales un obiect care face acelasi sunet indiferent de unde e cumparat, altfel si printerul meu scoate niste sunete ciudate pentru ca e stricat, dar n-ati ghici in veci ce rage asa :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arcadia spune:

mie mi se pare destul de discutabila diferenta intre se "infasoara" furtunul si se "desfasoara" furtunul.

Mami de Calinut Gabriel (8 mai 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petra spune:

Citat:
citat din mesajul lui ADMIN

Draga Petra, imi pare rau sa te dezamagesc dar sunetul este extras direct din film! Nici macar nu l-am scurtat. Este exact coloana sonora a filmului prezentat. Filmarea a fost facuta afara in curte si se aude un pic zgomot de fond.

De supararat nu ma supar caci am vazut multe la viata mea... dar nu ma pot abtine sa nu spun ca vulpea... "strugurii sunt acri". Sper ca nici tu nu te superi.



Admin draga,

Nu ma supar si nici vulpita nu sunt pentru ca nici nu ma asteptam sa castig. Pe bune !!!
Dar trebuie sa recunosti ca daca vizionezi/asculti filmuletul postat acolo la concurs , am dreptate. Sunetul este mult inaintea miscarii, si la cata tehnica exista se putea face ceva. Zici de un zgomot de fond- se poate sa fie- atunci trebuie spus :daca ghicim sunetele !
Inca odata : nu este nici o suparare, nici nu sunt ca vulpea din zicala cu strugurii si am dat si eu niste sugestii pentru imbunatatirea pe viitor a concursului !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petra spune:

Vad ca mai sunt fetele aici care au aceeasi parere ca si a mea. Deja mi-a venit inima la loc. Si citind postarile mi-am dat seama ca cel mai tare este suparat ADMIN, ca ne spunem aici parerea. In loc sa se bucure ca nu i-am luat banii!!!!!

Natasa are perfecta dreptate! Sunetul trebuie sa fie clar si comun! Cred ca nu-si are rostul acest concurs atata timp cat sunetul este ciudat, indiciile sunt putine pentru ca sunt banii personali ai cuiva si la urma nu castiga nimeni !Doar pentru ca membrii forumului stau mai mult pe site/forum ? OAre ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina_nz spune:

Doar neinspirat!


Ina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielag spune:

Faptul ca se aud zgomote de fond intr-o inregistrare care are ca scop "ghiceste sunetul" nu mi se pare nici mie un lucru inspirat. Asta ca sa nu zic ca e de-a dreptul inselator.

Daniela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns principe spune:

Al doilea raspuns ,cel cu furtunul de gradina,este al meu.
am ghicit obectul....dar se pare ca nu a fost suficient.



Mata Emma lupta iar cu cancerul


http://www232.rockyou.com/my_gallery.php?source=smgb&instanceid=84575297&islocal=true#
http://www232.rockyou.com/show_my_gallery2.php?i

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns principe spune:

aaaa si noi suntem deacord ...sunetul nu coincide cu miscarea.



monico,nu pot sa cred ca tu cu o ureche ata de fina nu ai si ochiul fin ca sa vezi ca daca suprapui sunetul pe imagine nu corespund.




Mata Emma lupta iar cu cancerul


http://www232.rockyou.com/my_gallery.php?source=smgb&instanceid=84575297&islocal=true#
http://www232.rockyou.com/show_my_gallery2.php?i

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ElenaGiulia spune:

Hehe... credeam ca sunt eu nebuna sau nu mai vad si aud bine dar se pare ca sunt perfect normala,deci unde e buba?

Mergi la inceput