Aveti o ureche fina ? (editia 2-3-4-5)

Raspunsuri - Pagina 47

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns admin spune:

Vreau sa fac cateva clarificari in ceea ce priveste concursul:

1. Banii vin din bugetul familiei si nu de la un sponsor! Chiar am modificat la regulament unde ramasese un text vechi si se specifica un sponsor. Faptul ca pe pagina de concurs afisam un banner al unei anumite firme, aceasta afisare este un bonus GRATUIT pe care il oferim noi acelei firme in cadrul unui pachet mai larg de publicitate.

2. Celelalte editii ale acestui concurs au fost castigate. Se pare ca acesta este mai greu de ghicit si nu dorim ca el sa cada in banalitate. Nici nu pot sa dau indicii la nesfarsit. Am considerat si ramanem la parrea ca este mai palpitant sa introducem un sunet nou decat sa lasam bugetul sa creasca la nesfarsit.

3. Nu vrem sa reportam toti banii din simplu motiv ca acest sunet NU A FOST GHICIT. Deci bugetul strans NU A FOST CASTIGAT! Faptul ca am hotarat sa donam o parte din bani la un caz umanitar a fost o alegere de moment, o decizie personala, care nu are aface cu concursul. Am considerat ca daca nu am "pierdut" acesti bani, putm sa alocam o particica din ei unui caz umanitar.

Nu dorim sa facem polemica pe aceasta tema pentru ca decizia ne apartine. Avand in vedere ca acest concurs inca nu s-a incheiat, exista sansa sa castige cineva, aceasta discutie devnind apoi inutila.

Mult succes in continuare sau la editiile urmatoare.

O zi buna Echipa Desprecopii.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Natasa spune:

Mie mi se pare ok decizia de a o lua de la capat cu alt concurs. Nu cred ca se pot da indicii la nesfirsit si cind indiciul va duce la raspunsul evident sa aiba sansa prima persoana care-l vede si e aleasa sa raspunda. Corect e sa nu se mai dea niciun indiciu si cine ghiceste, bravo lui.
Iar despre sfaturile cu ce sa faca oamenii nu banii lor mi se par fara sens. Nu cred ca cineva va spune voua cum sa va cheltuiti banii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

Admin decizia va apartine si noi nu putem decat sa fim de acord cu ea, dar totusi....ce reprezenta sunetul?? mor de curiozitate

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=cu%20inghetata%20din%20danonino&page=" target="_blank">Raul si Danonino:) avem concurs ! Multumim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

aha, acum am vazut ce ati scris....

"Indicii:
- Miscarea este mecanica si nu are nimic de aface cu ceva electric
- Miscarea include o miscare de rotatie
- Nu este nici disc de telefon, nici metru sau ruleta si nici arc de masinuta
- Exista raspunsuri in lista de raspunsuri care s-au apropiat oarecum de miscarea care produce sunetul dar nu sunt suficient de precise sau nu descriu corect ce se intampla
- Fiti pe faza... in curand noi indicii!
- In acest articol, la caoduri de 6 ani, se afla un cuvant cheie pentru a dezlega misterul.
--------------------------------------------------------------------------------
Dragi concurenti, se pare ca aceasta editie a concursului "ghiceste sunetul" este mai dificila decat precedentele editii. Ca sa nu va chinuie curiozitatea si ca sa nu facem din acest concurs unul plictisitor am hotarat urmatoarele:
1. Daca nu ghiceste nimeni pana ajungem la suma de 1400 de euro, vom pune punct acestei editii
2. In cazul in care nu avem castigator, vom dona 300 de euro unui caz umanitar de pe forum si vom raporta 100 de euro la editia urmatoare
3. Vom continua concursul cu editia a 6-a, un sunet nou, cu un pot care incepe de la 100 de euro "

deci trebuie sa-mi mai rod unghiile


www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=cu%20inghetata%20din%20danonino&page=" target="_blank">Raul si Danonino:) avem concurs ! Multumim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deianira spune:

Am crezut ca vin de la un sponsor din afara banii, imi cer scuze.
Multumesc de lamuriri .



Good things happen to good people.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

Nu mi-e clar. Daca nu ghiceste nimeni opriti concursul fara sa ne spuneti care este sunetul?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana C spune:

Eu propun sa se opreasca la 1250. Cine mai are rabdare 3 saptamini, pina la 1400??????

Editez, ca sa spun ca eu cred ca in articolul respectiv cuvintul cheie este "trage", pentru ca s-au dat raspunsuri pentru toate cuvintele posibile de acolo.



Oana si Eva (29 iunie 2005)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana0204 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Oana C
...
Editez, ca sa spun ca eu cred ca in articolul respectiv cuvintul cheie este "trage", pentru ca s-au dat raspunsuri pentru toate cuvintele posibile de acolo
...




Nu chiar pentru TOATE cuvintele de acolo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana C spune:

Oano, mai, tu stii ceva si mie nu-mi spui, ha??? Iar ti-a dat Florin vreo idee?


Oana si Eva (29 iunie 2005)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elvie spune:

Mai eu cred ca sunetul are are de-a face cu ceva traditional.










Elvie & printesa mea mica Lara (16.03.2006)

Mergi la inceput