Aveti o ureche fina ? (editia 2-3-4-5)

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Andrada spune:

Vorbeam cu Arleena nu cu tine Adriana,
A

www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Andrada" target="_blank">Camera lui Marcu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana C spune:

Bravo, Monica!
Mie mi se pare corect concursul. Si primul, si cel de-al doilea. Am fost suparata si eu la inceput, dar am vazut ca-i pe bune. Ideea e sa fii ACTIV pe forum cind majoritatea membrilor fac nani (adica pe la 3-4-5 AM).

La primul concurs, am stiut si eu raspunsul, ba chiar am stat pe forum toata ziua, chiar inainte de a ghici Monica ata dentara. Aveam acelasi raspuns si m-am suparat taaaare de tot, cind am vazut ca nu am fost aleasa si Monica a raspuns inaintea mea. Eu folosesc exact acelasi tip de ata dentara din filmulet, asa ca zgomotul e la fel.
La al doilea concurs, am cautat prin casa toate obiectele care pot fi invirtite cu mina sau prin apasare. Cum nu am un glob pamintesc, nu mi-am dat seama. Monica are glob pamintesc si a fost usor de ghicit, mai ales daca si-a dat seama imediat ca este un obiect mic, ce poate fi filmat cu usurinta (in care sa apara doar miinile si obiectul) si se gaseste in casa. Sint convinsa ca daca aveam un glob pamintesc, ghiceam si eu.

Banii cistigati de Monica sint multi, dar sint cistigati pe drept, asa ca sa incercam sa ne abtinem de la comentarii rautacioase si invidioase! Si cred ca este decizia Monicai de a pastra banii sau a-i dona.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ortansa spune:

felicitari Monica si bravas!

si eu am fost tare suparata ca nu m-a ales trifoiasul,asa cum spuneam,mi-am dat seama de raspunsul corect in urma cu o saptamana.dar c'est la vie,nu m-a ales,n-am fost destul de activa si prezenta pe DC,mi se pare corect.mi-a aparut trifoiasul mai pe la inceputul concursului,cand nu stiam ce este.si da,eu mi-am dat seama ce ar putea fi,gandind logic.dupa indiciul Mirelei:contine o miscare de rotatie.apoi imaginar am filtrat sunetul,pt ca stiam si de la celalalt concurs ca sunetul nu este "mot-a-mot",deci niste fasaieli sau harshaituri pot fi ignorate:-)/si normal ca nu tiate "gloabele" scot aceleasi sunete,da,cred ca e nevoie si de imaginatie.per total mie-mi place concursul,desi imi cam tine mintea ocupata

I've gt you under my skin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tlaura spune:

Acum am vazut si eu ca s-a ghicit iar sunetul; nu conteaza ca e tot castigatorul anterior; pe mine ma deranjeaza faptul ca eu am globul Pamantesc, dar sorry, nu face asa cand il invart! Cred ca e o chestie subiectiva aici! Nu toate "gloabele" fac asa, cum nu toate usile scartzie la fel.
Nu stiam raspunsul, dar nu mi se pare corect!

Felicitari Monica!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ortansa spune:

quote:
Originally posted by tlaura

Acum am vazut si eu ca s-a ghicit iar sunetul; nu conteaza ca e tot castigatorul anterior; pe mine ma deranjeaza faptul ca eu am globul Pamantesc, dar sorry, nu face asa cand il invart! Cred ca e o chestie subiectiva aici! Nu toate "gloabele" fac asa, cum nu toate usile scartzie la fel.
Nu stiam raspunsul, dar nu mi se pare corect!

Felicitari Monica!

Laura, mama lui Andrei

Poze





pai credeam ca a ramas stabilit inca de la primul concurs ca nu la toate "atele dentare" auzim aceleasi sunete.etcetcetc.acuma si-o pisica daca ar miorlai in microfon pun pariu ca ar fi multi care ar spune ca-i o cucuvea:-D



I've gt you under my skin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PatriciaArdeleanu spune:

eu mai intai voi citi toate postarile ca sa imi pot face mai multe idei.

deocamdata am 2: Personal am fost aleasa de 3 ori sa raspund: cind potul era de 10 euro -deci prima-, atunci am raspuns - gresit, of course.
apoi la celelalte 2 am dat raspunsuri (tot gresite) dar imi dadea mesajul ca "nu am putut trimite mesaj pt ca nu am scris niciun raspuns" ceea ce mi s-a parut bizar.

Bizar mi se mai pare, ca daca Monica este un membru atit de activ, cum de nu a fost selectata sa raspunda cind potul avea valoare mica? 10-30, samd...si daca a putut raspunde de mai multe ori, de ce eu nu am putut...

Patricia, mama de fetita - Rebecca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unboticutz spune:

felicitari monica! eu ma bucur ca in sfarsit a elucidat cineva misterul ca ma obseda sunetul asta .

Ajuta-i sa lupte!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

Pentru cei care nu inteleg ingineria acestui concurs. Trifoiul nu apare aleator la unul dintre cei peste 53 de mii de membri inscrisi - ci aleator la unul dintre membrii ACTIVI din acel minut.
Minutul nu este mereu acelasi. Am mai spus si repet: este importanta activitatea in acel moment - sansele de a fi ales in momentul in care trifoiul vine - depind de gradul de activitate in acel moment. Asta nu insemna sa fiti logat pe forum si sa astepati sa cada trifoiul din cer CI chiar sa raspundeti la intrebarile de pe forum. Scopul acestui concurs este fidelizarea - deci este absolut normal ca cei care sunt activi si fideli acestui site - sa aiba sanse mai mari in a prinde trifoiasul. Intrati de mai multe ori pe zi pe forum - stati mai mult, implicati-va!

O precizare: numarul de mesaje sau data inscrierii nu au nici o relevanta la selectie. Trifoiul apare doar in functie de activitatea din acel moment - deci un membru vechi are aceleasi sanse cu un membru nou ... daca sunt in acelasi timp activi pe forum.

Este absolut trist cand vad ca unii isi imagineaza ca acest concurs este fals sau o tzeapa. Acele persoane nu stiu sa piarda. Eu va sigur ca acest concurs este foarte corect! In nici un caz nu ne-am pierde timpul (si banii) sa sustinem o farsa, si cred ca de-a lungul anilor stiti ca acest site are un prestigiu la care tinem foarte mult.
Mai mult - cine nu crede in el - sa nu joace. Concursul nu este obligatoriu.

Este absolut alegerea Monicai ce face cu banii castigati.


cu drag,




Desprecopii.com - Asa se naste o mare iubire.
iubesc:www.supereva.ro Blog: http://mirelablog.supereva.ro/dblog/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danelutza spune:

Monico felicitari, sa-i cheltuiesti sanatoasa. Si eu am fost aleasa sa raspund , dar n-am stiut si am dat ignore. Felicitari inca o data. Io zic sa dai si ceva de beut , ca s-au cam incins spiritele , iar tura viitoare sa-mi spui si mie raspunsul corect

Daniela si micuta Isabella
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53616" target="_blank">Nasterea printesei noastre, poze in casuta galbena de sus , www.dropshots.com/danelutza" target="_blank">filmuletze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

da de ce sa'l ti'l dea tie?
felicitarii monica!!!
asa e cum spune admini..daca nu credeti nu jucati!!!io am incercat..si sunt activa destul pe forum..dar nu am stiut raspunsul.dehh..poate data viitoare!!
asa ca tot inainteee!!!





Putin cu putin se aduna marea...



Nimic nu e asa de tare ca trecutul. Pe acela nimeni si nimic nu-l poate schimba!!!

Mergi la inceput