LMA!! -Fulguleti de noiembrie-decembrie 2006 (132)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns a_deju spune:

quote:
Originally posted by dianarus78

quote:
Originally posted by a_deju

quote:
Originally posted by dianarus78

quote:
Originally posted by deeaA

Neata ,fetelor!
CHRIS pup printesa mica si frumoasda,doamne cat de mult se schimba de la nastere..a..si mamica la fel de frumoasa!
FLORE drum bun !
MONICABB dc bnu te superi explica-te si tu cum se desc pozele,pleaseeeee,dar aici, ca PM nu stiu sa prestez

deeaA de DAVID IONUT 24.12.2006
pozedavidutz




intri cu user si parola la profil utilizator, acolo ai in stanga intrebarea 'permiti membrilor forumului sa iti trimita mail?' acolo bifezi da, salvezi si gata. dup-aia iti va aparea la fiecare mesaj al tau un "pm" scris cu rosu, pe linia de deasupra. e o simpla casuta postala... supcese



Marc (17.12.06) si Ianis (14.09.04)

Pozele noastre / www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52587" target="_blank">Nasterea lui Ianis


www.helpsonia.com/" target="_blank">Pentru Sonia



bueeiii, nu dezinforma boborul :)) n-are nicio treaba aia cu "permiti membrilor sa traita mail" cu pm-ul :)) ca la mine, spre ex, e bifat un NU mare cat o zi de post, si pm-ul functioneaza bine-mersi :) (asta e pt cand iti scrii adresa de mail in datele de la profilul personal, daca selectezi da, atunci iti apare in posturi si iconita cu adresa de mail, daca selectezi nu, nu apare :) ).
monica, pentru pm intri in mesaje private, tot in stanga, unde zicea diana, dar doua randuri mai jos, si de acolo selectezi "activeaza pm"... tre' sa fie ceva de genul asta, te descurci tu la fata locului, ca la mine fiind deja activat, chiar nush sa-ti zic in mici detalii :)

Deea, mami de www.onetruemedia.com/shared?p=414b2893332a6a41d7c2a4&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Eric(15.12.2006)

www.helpsonia.com/" target="_blank">pentru sosonica

"outside of a dog, a book is a man's best friend (..'coz inside of a dog it's too damn dark to read..)" Groucho Marx





no popor, iertare. vorbesc de toanta si nu verific
a_deju, bine ca esti pe faza deeaA, ai reusit?






Marc (17.12.06) si Ianis (14.09.04)

Pozele noastre / www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52587" target="_blank">Nasterea lui Ianis


www.helpsonia.com/" target="_blank">Pentru Sonia



lasati, ca si io-i tot dadeam cu monica, desi deea era cu dilema :))) scuzati pt confuziune :))

Deea, mami de www.onetruemedia.com/shared?p=414b2893332a6a41d7c2a4&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Eric(15.12.2006)

www.helpsonia.com/" target="_blank">pentru sosonica

"outside of a dog, a book is a man's best friend (..'coz inside of a dog it's too damn dark to read..)" Groucho Marx

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_deju spune:

ala de mai sus cre' ca e cel mai lunga mesaj pe care l-am vazut in viata mea. exceptand cel cu lista, of course.. :))))

Deea, mami de www.onetruemedia.com/shared?p=414b2893332a6a41d7c2a4&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Eric(15.12.2006)

www.helpsonia.com/" target="_blank">pentru sosonica


"outside of a dog, a book is a man's best friend (..'coz inside of a dog it's too damn dark to read..)" Groucho Marx

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_deju spune:

ce liniste si pustietate.. parc-aud cum bate vantu' frunzele, se-nvartesc moristile... hai minunatili, poftiti la forum! si la un polonic cald de perisoare :)

Deea, mami de www.onetruemedia.com/shared?p=414b2893332a6a41d7c2a4&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Eric(15.12.2006)

www.helpsonia.com/" target="_blank">pentru sosonica


"outside of a dog, a book is a man's best friend (..'coz inside of a dog it's too damn dark to read..)" Groucho Marx

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

Yo m-am certat cu borbatu de dimineata prin urmare cadoul de Craciun il arunc in cap! si-atata-s de multumita ca i-am luat o sticla mare de parfum!

Dbunny cu bb Daniel(23.11.2006)
www.flickr.com/photos/dbunny/sets/" target="_blank">poze Daniel
www.dropshots.com/dbunny_28" target="_blank">Filmulete cu Prichindelu
An angel wrote...If someone betrays you once, it's their fault;If someone betrays you twice, it's your fault.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dia1609 spune:

quote:
Originally posted by Ktrinel

na, ca am facut si noi bradul..la insistentzele sotului atotstiutor, am facut unul natural, desi eu am pledat pt cel artificial...ca doar imi cunosc copilu'...nu si nu...bineeee..

nu va spun cum a fost, cat a chiuit, cat a tipat, a urlat, cat a dansat, de ce a tras si de ce nu a tras......poate o poarta de fier forjat cimentuita ne-ar fi trebuit..am ancorat bradul de ce am putut si l-am inghesuit intr-un coltz ...nu va mai spun cat de "fericita" sunt la cum arata casa de Sarbatori

parca nu am retinut sa fi fost vreun fulguletz asa navalnic cand e vorba de brad...daca sunt, dati-mi niste sfaturi .


spor la cumparaturi, gatit si gateli ..drum bun celor care pleaca de acasa, aveti grija de voi.

noapte buna.




Ktrinel si Ana Julia (24.11.2006)





stai, ca noi inca n-am facut bradul... il facem maine, sunt tare curioasa de reactie... parca vad ca va fi Oana calare pe brad... in fine, macar am avut inspiratia si am luat unul artificial

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinazot spune:

DEci,pus la frigi sarmalele,si ciorbele,de perisoare si de burta,ce yamiii,si in cuptor am un pui la sticla si un piure de cartofi cu morcovi,pt mine si ale,si pandispan,am gatit ieri toata ziua si continuarea azi...si am mainile praf,dar ce fain este!!!
va pup pe toate[!!!

Adina si Alessia Maria(30.10.2006)






"Life can give you a hundred reasons to cry,but you can give life a thousand reasons to smile"
SARBATORI FERICITE!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_deju spune:

ufff... e din ce in ce mai ingrozitor la masa, nu mai am solutii contra mainii adancita pe gat... laura, vreo idee nemaipomenita-nemaiintalnita??? si ma oftic ca el vrea sa manance, adica daca uita cumva sa se scarpine la gingii, deschide o gura cat casa... dar asta se intampla de 4-5 ori de buna-voie... ca daca ar fi sa ma las pe mana lui, vai si-amar, ar dura o masa de dimineata pana seara cred... ce naibii sa fac?? sa-l las nemancat??

Deea, mami de www.onetruemedia.com/shared?p=414b2893332a6a41d7c2a4&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Eric(15.12.2006)

www.helpsonia.com/" target="_blank">pentru sosonica


"outside of a dog, a book is a man's best friend (..'coz inside of a dog it's too damn dark to read..)" Groucho Marx

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dia1609 spune:

kikineata, nu intreba de lucruri sfinte... cu papa stam raaauuu de tot de vreo sapt... are gingia de sus ff umflata, cred ca-i ies toti 4 deodata... macar de-ar iesi odata.... si maraie si plange toata ziulica, de azi trecem pe chamomilla... n-am dormit nimic azi noapte, am luat-o cu noi in pat, ca a plans f mult chiar si in somn, s-a zavarcolit toata nopatea, asa de mila mi-a fost de ea ... eu o las in pace cu mancare acum, papa cat vrea ea... macar bea lapte dimineata si seara, a baut cate 200 ml si aseara si azi dim, ceea ce era raritate la noi... sper sa ne redresam dupa ce ies dintii ..roxanica cred ca e ocupata cu unchiul cel chipes
adeju, asta cu mana in gat n-a mai prestat-o de ceva vreme.. sper ca a uitat si nu-si mai aduce aminte vreodata, ca e nasoala rau

va las acum ca am legumele pe foc... sper ca nu degeaba :((

daca nu ami apuc sa intru zilele astea, va doresc Craciun Fericit si un mos bogat... si muuulta sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ktrinel spune:

a_deju si eric baga mana pe gat? eu nu am mai zis de Julia, ca daca am vazut ca nu mai are nimeni obiceiul asta...am zis ca o sa va uitati ca la urs...ea nu pare a se scarpina la gingii, sau mai stii ??...pur si simplu se scarpina in gat, pe amigdale, nu stiu...e ingrozitor...tot mi-o trimite acasa de la gradinita schimbata de haine, ca da si pe afara...evident!

Dia , succes cu bradul...bine ca ati luat de plastic...

dianarus, v-am savurat pozele...ce familie frumoasa..iar tu arati tare bine..te prinde si freza si culoarea...Ianis si Marc sunt intr-adevar ca niste muschetari...foarte inspirata titulatura...d=apoi cate torturi a avut Ianis?

chris ai fost foarte zgarcita cu noi la poze tot anul...acum descoperim si noi pe pisi.

dbunnycadoul meu pt sotz este pereche de ghete...atat ii trebuie sa ma enerveze.....hai ca te binedispui tu la loc...cu asa un prunc acasa...




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

quote:
Originally posted by a_deju

ufff... e din ce in ce mai ingrozitor la masa, nu mai am solutii contra mainii adancita pe gat... laura, vreo idee nemaipomenita-nemaiintalnita??? si ma oftic ca el vrea sa manance, adica daca uita cumva sa se scarpine la gingii, deschide o gura cat casa... dar asta se intampla de 4-5 ori de buna-voie... ca daca ar fi sa ma las pe mana lui, vai si-amar, ar dura o masa de dimineata pana seara cred... ce naibii sa fac?? sa-l las nemancat??

Deea, mami de www.onetruemedia.com/shared?p=414b2893332a6a41d7c2a4&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Eric(15.12.2006)

www.helpsonia.com/" target="_blank">pentru sosonica

"outside of a dog, a book is a man's best friend (..'coz inside of a dog it's too damn dark to read..)" Groucho Marx




azi a mancat cu un pachet de seminte, nedesfacut, logic. se chinuia sa prinda intre degetele semintele care se tot imprastiau prin punga. la noi parca s-a mai linistit, adica are si zile cand sta cu mainile pe langa corp si baga, dar pt asta e obligatoriu ca primele 2-3 lingurite sa le ia in brate, sa se prinda ca e bun. deobicei il conving usor cu masinte, invarte rotile alea de zor, e fascinat. apoi noi la masa avem jucarii, acoperite de o chestie de plastic. ei, jucariile s-au fumat, dar capacul ala de plastic.....il da joc, eu il pun, el il invarte (e cam mare deci eu ma cam chinui sa gasesc gurita care sta deschisa laaaarg, dar undeva in spatele capacului). cand nu vrea nimic si nimica bagam paine, firmituri puse pe farfurie in fata lui, ia cu manuta, deschide gurita sa-si bage painea si eu top cu mancarea. cam astea......

Laura lui Daniel - 14.11.2006
Poze Daniel

slideshow Daniel

Mamici din Iasi

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">Fulguleti noiembrie-decembrie 2006

Mergi la inceput