LMA!! -Fulguleti de noiembrie-decembrie 2006 (132)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kikineata spune:

Lauricoo, ce tare-mi place cand esti bine dispusa si citesc cu drag mesajele tale lungi si povestesti frumos de Dani, de tine, de voi. Imi pare rau cand esti trista, scrii scurt, suparata, si la obiect. Sa fiti mereu bine. Cand incepi munca??

Roxanicooo, ce faci mami?

Dia, cum papa Sara? Pai tu stii ca am ajuns sa fiu multumita cu orice doar sa pape ceva asta-i important, sa fie sanatoasa si agera.
La legume cu carne e inca in fite dar de cateva zile parca parca papa si ea 100 gr macarr. Completam cu iaurt, branza masa asta.
Ma gandesc ca inainte nu papa lapte si de aia manca asa bine toate mesele inclusiv legume.
Iote cam asa:

5 -6 lapte 180
10 - 11 fructe cu branza 120-150 sau doar suc dc nu face kk
pe la 3 100 legume+ 100 iaurt uneori si ceva fructe dc nu la o ora 100 ml suc portocale
pe la 6 - 200 iaurt cu fructe (dc nu papa bine carne, in iaurt are 20gr de branza)
9.30 - 250 cereale cu lapte + 50-100 iaurt

Uneori are doar 4 mese, dc papa lapte la 7, ducem direct pranz la 12, apoi iaurt fructe la 4.30-5 si seara cerealele cu lapte. Toate sunt cu plus minus depinde de zi dar in mare asta e.

KIKINEATA mami de SARA MARIA (16 noiembrie 2006)

Gargarita Gargaritelor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kikineata spune:

A-dejule arunca c-o varza-n mine, sa-ti dea Dumnezeu sanatate, m-ai facut sa balesc aici pe tastatura,....bai is carnati, farte ce rasfat...io zic sa le lasi balta ca adio craci misto dup-aia!

Dia, si ce era important...zi-mi cum papa si Oana ca p-aici si cu Roxanica am si io o referinta ca altfel...
Si ce e fain...si de aia nu ma stresez. La 1 an avea 8.350 Kg acum dupa 5 sapt are aproape 8.750...pai 400 de gr io zic ca-i parfum la varsta asta. Dc ia 250-300 pe luna io-s multumita, e minimul.



KIKINEATA mami de SARA MARIA (16 noiembrie 2006)

Gargarita Gargaritelor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kikineata spune:

Maraniii, baga aici ca mi-i dor de tine! Si de Ruxandra...toate plecati...hai drum bun si Craciun Fericit!

Dandusooo, ce faci? Stralucesti?

KIKINEATA mami de SARA MARIA (16 noiembrie 2006)

Gargarita Gargaritelor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

pai mai kikineat*o, cum sa nu fiu happy? mancarea fierbe pe aragaz, copilul doarme, eu fumez, sotul e la cumparaturi dupa suport de brad (deci am brad, ca era si asta mare stres), maine vin parintii mei, am cam rezolvat 95% din cadouri, casa e curata si cel mai important copilul sanatos. ma mai apuca depresia cand ma gandesc la varsatul de vant, dar cu D-zeu inainte, daca e sa faca vom scapa si de ala cumva. parca intru si eu in atmosfera de craciun...... apropo de cum mananca sara...... dani facea mari figuri la masa de pranz in ultimul timp. eu, dintotdeauna, ii adaugam uleiul de masline la blenduit. habar n-am cum trebuie facut, eu asa faceam. ei, de vreo sapt pun uleiul in tigaie, adaug ceapa, ardeiul, morcovul, patrunjelul maruntite, apoi repede adaug apa, nu apuca sa se caleasca, dar asa.....de fite. mai pun eu ce mai pun, cartofi sau mazare, sau fasole verde sau dovlecel si carnita. dupa aceea nu mai adaug ulei la blenduit. papa mult mult mai bine. a! intr-o zi i-am dat mazare facuta pe noi, multa ceapa si morcov (erau calite pt noi ce-i drept), fara adaos de sare sau alte condimente pt ca fol mazare de la conserva si e destul de sarata.....a papat vreo 200 si ceva si mai papa daca mai era.

Laura lui Daniel - 14.11.2006
Poze Daniel

slideshow Daniel

Mamici din Iasi

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">Fulguleti noiembrie-decembrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

m-ati omorat cu sarmalele astea. de aseara salivez continuu. abia astept sa merg marti la socri sa mananc sarmale, ca vorba dianei no-i colinda pe degeaba.

dayanara nu sunt eu asa de tanara, dar de cand il am pe andrei parca intineresc, ca doar sunt "mamica tanara".
cand ies cu zmeul pe afara, ma intreaba babele daca e copilul meu?, cum de am facut copil asa de tanara?, la ce varsta m-am maritat?. cand le spun ca m-am maritat la 30 le las fara cuvinte.


Andrei (16.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ziggy spune:

Chris, poti sa pui te rog o poza cu sigurantele de la Ikea si montate, sa vad daca merita sa bat drumul.

Casa este un dezastru, daca am fost plecati trei zile la munte, bagaje peste tot, mancare ioc, si eu stau si citesc ce ati scris zilele trecute cu o cafea in fata. Trebuie sa ma mobilizez, cadouri pentru parinti si nasi nu am luat, sa vad ce gasesc azi prin zona ca nu prea ma aventurez prin supermarket-uri.Totusi ceva am facut, supa lui Calin fierbe acum, macar el sa manance ceva gatit astazi.

Va pup pe toate si va doresc succes la sarmale si alte pregatiri, noi vizitam parintii marti, deci nu pregatim nimic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ziggy spune:

Monique, ce scumpic este Andrei la mosu in brate. Noi o sa mergem luni seara la nasi, unde vor mai fi si ceilalti fini si nasii nasilor nostri, cineva o sa faca si pe mosu, sa vedem ce reactie o sa aiba Calin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flore26 spune:

quote:
Originally posted by Laura13

pai mai kikineat*o, cum sa nu fiu happy? mancarea fierbe pe aragaz, copilul doarme, eu fumez, sotul e la cumparaturi dupa suport de brad (deci am brad, ca era si asta mare stres), maine vin parintii mei, am cam rezolvat 95% din cadouri, casa e curata si cel mai important copilul sanatos. ma mai apuca depresia cand ma gandesc la varsatul de vant, dar cu D-zeu inainte, daca e sa faca vom scapa si de ala cumva. parca intru si eu in atmosfera de craciun...... apropo de cum mananca sara...... dani facea mari figuri la masa de pranz in ultimul timp. eu, dintotdeauna, ii adaugam uleiul de masline la blenduit. habar n-am cum trebuie facut, eu asa faceam. ei, de vreo sapt pun uleiul in tigaie, adaug ceapa, ardeiul, morcovul, patrunjelul maruntite, apoi repede adaug apa, nu apuca sa se caleasca, dar asa.....de fite. mai pun eu ce mai pun, cartofi sau mazare, sau fasole verde sau dovlecel si carnita. dupa aceea nu mai adaug ulei la blenduit. papa mult mult mai bine. a! intr-o zi i-am dat mazare facuta pe noi, multa ceapa si morcov (erau calite pt noi ce-i drept), fara adaos de sare sau alte condimente pt ca fol mazare de la conserva si e destul de sarata.....a papat vreo 200 si ceva si mai papa daca mai era.

Laura lui Daniel - 14.11.2006
Poze Daniel

slideshow Daniel

Mamici din Iasi

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">Fulguleti noiembrie-decembrie 2006


Sa stii ca asa am patit si eu cu Alessia: mancarea facuta pt ea nu reuseam sa o fac nicicum sa o manance, dar de cand ii dau mancare facuta pt noi, fara condimente, mananca foarte bine...supa normala de pui cu taitei sau galuste, mazare, pilaf de orez cu legume, mancare de cartofi, spanac, iar aseara, de lene sa gatesc mi/am cumparat o pizza, si mi/a mancat toate maslinele de pe ea, in nr de 5, cand nu au mai fost am iesit din bucatarie si ne jucam in camera...ea ma tot lua de mana, ma ducea la bucatarie si zicea "papa"
Nu am plecat inca, daca la asta va ganditi...pe la 5 vine mama dupa noi...

Flore Alessia Liane (16-12-2006)
MAY THIS CHRISTMAS BE MERRY TO ALL...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lizzy spune:

quote:
Originally posted by a_deju

quote:
Originally posted by dianarus78

quote:
Originally posted by deeaA

Neata ,fetelor!
CHRIS pup printesa mica si frumoasda,doamne cat de mult se schimba de la nastere..a..si mamica la fel de frumoasa!
FLORE drum bun !
MONICABB dc bnu te superi explica-te si tu cum se desc pozele,pleaseeeee,dar aici, ca PM nu stiu sa prestez

deeaA de DAVID IONUT 24.12.2006
pozedavidutz




intri cu user si parola la profil utilizator, acolo ai in stanga intrebarea 'permiti membrilor forumului sa iti trimita mail?' acolo bifezi da, salvezi si gata. dup-aia iti va aparea la fiecare mesaj al tau un "pm" scris cu rosu, pe linia de deasupra. e o simpla casuta postala... supcese



Marc (17.12.06) si Ianis (14.09.04)

Pozele noastre / www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52587" target="_blank">Nasterea lui Ianis


www.helpsonia.com/" target="_blank">Pentru Sonia



bueeiii, nu dezinforma boborul :)) n-are nicio treaba aia cu "permiti membrilor sa traita mail" cu pm-ul :)) ca la mine, spre ex, e bifat un NU mare cat o zi de post, si pm-ul functioneaza bine-mersi :) (asta e pt cand iti scrii adresa de mail in datele de la profilul personal, daca selectezi da, atunci iti apare in posturi si iconita cu adresa de mail, daca selectezi nu, nu apare :) ).
monica, pentru pm intri in mesaje private, tot in stanga, unde zicea diana, dar doua randuri mai jos, si de acolo selectezi "activeaza pm"... tre' sa fie ceva de genul asta, te descurci tu la fata locului, ca la mine fiind deja activat, chiar nush sa-ti zic in mici detalii :)

Deea, mami de www.onetruemedia.com/shared?p=414b2893332a6a41d7c2a4&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Eric(15.12.2006)

www.helpsonia.com/" target="_blank">pentru sosonica

"outside of a dog, a book is a man's best friend (..'coz inside of a dog it's too damn dark to read..)" Groucho Marx





no popor, iertare. vorbesc de toanta si nu verific
a_deju, bine ca esti pe faza deeaA, ai reusit?






Marc (17.12.06) si Ianis (14.09.04)

Pozele noastre / www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52587" target="_blank">Nasterea lui Ianis


www.helpsonia.com/" target="_blank">Pentru Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monicabb spune:

DeeaA, Laura, am trimis pe mailul comun instructiunile, sper sa se inteleaga ceva si sa reusiti.

Pupici

Monica, mama lui Dragos (6 decembrie 2006)

Mergi la inceput