LMA!! -Fulguleti de noiembrie-decembrie 2006 (132)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Teutz spune:

Apar si eu la spartul targului!
Noi suntem bine, Alexia n-a avut nici o reactie la vaccin, merge cat e ziua de lunga prin toata casa, cotrobaie peste tot si ma musca de m-a umplut de vanatai! Ii place de nu mai poate sa o dragalesc si eu mor de dragul ei cand o vad cum vine la mine si se cere alintata! Ne-a spus pediatra ca o sa-i iasa in curand o maseluta. Sper sa iasa repede, fara prea mari dureri.

Am citit scrisori foarte frumoase catre Mos Craciun.
Yagmur, mi-a placut tare mult povestea nasterii lui Luca! E mica ta minune sufletelul asta scump! dulce, dulce o mamica de nota 10!
Dianarus, mai, frumosi sunteti toti patru si radiati de fericire si de bunatate! Torturile aratau tare bine. Folosesc Mozilla, dar cand nu-mi merg messengerul si mail-ul nu pot sa postez nici pe forum si ne-am gandit noi ca ar fi yahoo-ul la mijloc. Mai nou, a descoperit Cezar ca problema ar fi de la router si ca, daca il scot din priza si il bag la loc, se rezolva treaba pentru un timp. Naiba sa le ia!
Dbunny, felicitari pentru maseluta!
Ruxandra conu’ si boieru’! Imi pare rau pentru doamna Nina! Macar a trait bine pe ultima suta de metri!
Marani
Donia, super de super a iesit casuta din turta dulce! Mi-a lasat apa in gura!
Anateo, multa sanantate lui Seba si lui Teo, iar tie multa putere si rabdare!
Dayanara, Kikineata, Donia, A_deju, m-ati facut sa rad cu lacrimi!
Aka, vazut frumoasa domnisoara si zmeul cel voinic! Of! Tinem pumnii sa nu fie enterocolita! Multa sanatate Cristinei!
Dianocica
A_deju, mi-ai facut o pofta de sarmale si carnati….
Laura, bravo pentru baia relaxanta! Vreau si eu…
Chris, super slide-show-urile! Ma uit la poze si nu-mi vine sa cred cat au crescut fulguletii nostri!
Monique, admirat mandrete de zmeu la intalnirea cu mosul1
Flore, drum bun si distractie cat cuprinde! Sarbatori fericite!

pentru mamicile care au nopti grele cu treziri dese!
Temperatura la noi in casa e cam de 22-23 de grade.
Baby-phone: ma simt eu mai bine daca stiu ca pot sa o aud si cand respira. A avut problema de reflux si cand era micuta a mai vomat si in somn. Mi-a fost tot timpul teama sa nu se inece cu voma si cred ca am ramas si acum cu teama asta.
Apa pentru biberon: Izvorul alb
Mamaana, Acs, Roana, Ingeras, Danutz, Dorsilia, Simo, sarbatori fericite si sa ne “revedem” cu bine!

Gata, fug la culcarica! Noapte buna, vise placute, ingerii sa va sarute!

Teutz de Alexia Iarina (10.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

abia acum am terminat si eu de facut

Monicabb-noi inca nu am primit mobilul dar il asteptam ,cum ce sa faceti cu el? folositi minutele gratuite si nu numai

M_monique-vazut pozele cu zmeul si mos craciun

Flore-drum bun si Craciun fericit !!!

A_deju-si eu am in meniul de craciun sarmale cu varza murata altfel ma abonam la ale tale

fug si eu la somnic
n buna



BambolettadeAntonia-Gabriela(1 nov 2006)
Aniversare 1 An
luna 14
www.youngnutrition.net/member/tickers/61250/ticker4.png" target="_blank">varsta Antonia
www.smi.ro/fulguleti/" target="_blank">Fulguleti nov-dec 2006

Sarbatori fericite !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ktrinel spune:

na, ca am facut si noi bradul..la insistentzele sotului atotstiutor, am facut unul natural, desi eu am pledat pt cel artificial...ca doar imi cunosc copilu'...nu si nu...bineeee..

nu va spun cum a fost, cat a chiuit, cat a tipat, a urlat, cat a dansat, de ce a tras si de ce nu a tras......poate o poarta de fier forjat cimentuita ne-ar fi trebuit..am ancorat bradul de ce am putut si l-am inghesuit intr-un coltz ...nu va mai spun cat de "fericita" sunt la cum arata casa de Sarbatori

parca nu am retinut sa fi fost vreun fulguletz asa navalnic cand e vorba de brad...daca sunt, dati-mi niste sfaturi .


spor la cumparaturi, gatit si gateli ..drum bun celor care pleaca de acasa, aveti grija de voi.

noapte buna.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doradora spune:

haideti, trezirea! care curatenie, care gatit, care plecat, care asteptat cu lumina, adica eu , care cu cafeaua...

chris + alexandra
varsta alexandra
bebeii nostri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deeaA spune:

Neata ,fetelor!
CHRIS pup printesa mica si frumoasda,doamne cat de mult se schimba de la nastere..a..si mamica la fel de frumoasa!
FLORE drum bun !
MONICABB dc bnu te superi explica-te si tu cum se desc pozele,pleaseeeee,dar aici, ca PM nu stiu sa prestez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lizzy spune:


da, da, sa traiti! am prestat bibe la 7.30 (marc), cana cu lapte si soldatzei la 8.30 (ianis), cafea la mine printre, acum marc doarme si noi ne uitam la desene. eu si ianis.

azi imi vin in vizita soacra, cumnatul cu famelia. 4 adulti si 2 copii. ioooiiiii... asta e ultima vizita din seria 'aniversarea lui marc'...

o duminica minunata tuturor!



Marc (17.12.06) si Ianis (14.09.04)

Pozele noastre / www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52587" target="_blank">Nasterea lui Ianis


www.helpsonia.com/" target="_blank">Pentru Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lizzy spune:

quote:
Originally posted by deeaA

Neata ,fetelor!
CHRIS pup printesa mica si frumoasda,doamne cat de mult se schimba de la nastere..a..si mamica la fel de frumoasa!
FLORE drum bun !
MONICABB dc bnu te superi explica-te si tu cum se desc pozele,pleaseeeee,dar aici, ca PM nu stiu sa prestez

deeaA de DAVID IONUT 24.12.2006
pozedavidutz




intri cu user si parola la profil utilizator, acolo ai in stanga intrebarea 'permiti membrilor forumului sa iti trimita mail?' acolo bifezi da, salvezi si gata. dup-aia iti va aparea la fiecare mesaj al tau un "pm" scris cu rosu, pe linia de deasupra. e o simpla casuta postala... supcese



Marc (17.12.06) si Ianis (14.09.04)

Pozele noastre / www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52587" target="_blank">Nasterea lui Ianis


www.helpsonia.com/" target="_blank">Pentru Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doradora spune:

excelent, multumesc pt feed back,incepusem sa cred ca sunt singura care, in loc sa faca nani, bantuie prin casa. i-am dat bibe la 8, pregatit carnea de snitele, tre` sa ma apuc de prajit, il astept pe nenea cu lumina-doamne, ce idei pe astia de la electrica, in prag de sarbatori sa vina cu incasarea, cand oamenii de abia se descurca cu pensia sau cu salariul!!! in afara de asta, il invidiez pe alex, care si-a inchis usa sa doarma in continuare. pisi a reusit si a dezlipit o siguranta de la un sertar din camera ei, la care ajunge din patut, si acum evident tranteste cu drag si spor (sper sa se auda si la babette). asta e momentul in care spun ca la mine absolut toate sertarele sunt cu sigurante, inclusiv la bucatarie, inclusiv noptierele, nu exclusiv sa nu controbaie, ci pt ca inchide sertarele cu sete peste degetele si nu stie sa se opreasca. mi-e mila de ea, ii tot spun ca e mica si fraiera, dar ce stie ea, asa ca am luat masuri. ca o paranteza, cele mai bune sigurante mi se par cele de la ikea, care nu au reusit inca sa se lase dezlipite; in rest, cele de prin carrefor si de la miniblu sunt aproximativ bani aruncati.

chris + alexandra

bebeii nostri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_deju spune:

quote:
Originally posted by dianarus78

quote:
Originally posted by deeaA

Neata ,fetelor!
CHRIS pup printesa mica si frumoasda,doamne cat de mult se schimba de la nastere..a..si mamica la fel de frumoasa!
FLORE drum bun !
MONICABB dc bnu te superi explica-te si tu cum se desc pozele,pleaseeeee,dar aici, ca PM nu stiu sa prestez

deeaA de DAVID IONUT 24.12.2006
pozedavidutz




intri cu user si parola la profil utilizator, acolo ai in stanga intrebarea 'permiti membrilor forumului sa iti trimita mail?' acolo bifezi da, salvezi si gata. dup-aia iti va aparea la fiecare mesaj al tau un "pm" scris cu rosu, pe linia de deasupra. e o simpla casuta postala... supcese



Marc (17.12.06) si Ianis (14.09.04)

Pozele noastre / www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52587" target="_blank">Nasterea lui Ianis


www.helpsonia.com/" target="_blank">Pentru Sonia



bueeiii, nu dezinforma boborul :)) n-are nicio treaba aia cu "permiti membrilor sa traita mail" cu pm-ul :)) ca la mine, spre ex, e bifat un NU mare cat o zi de post, si pm-ul functioneaza bine-mersi :) (asta e pt cand iti scrii adresa de mail in datele de la profilul personal, daca selectezi da, atunci iti apare in posturi si iconita cu adresa de mail, daca selectezi nu, nu apare :) ).
monica, pentru pm intri in mesaje private, tot in stanga, unde zicea diana, dar doua randuri mai jos, si de acolo selectezi "activeaza pm"... tre' sa fie ceva de genul asta, te descurci tu la fata locului, ca la mine fiind deja activat, chiar nush sa-ti zic in mici detalii :)

Deea, mami de www.onetruemedia.com/shared?p=414b2893332a6a41d7c2a4&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Eric(15.12.2006)

www.helpsonia.com/" target="_blank">pentru sosonica

"outside of a dog, a book is a man's best friend (..'coz inside of a dog it's too damn dark to read..)" Groucho Marx

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

raport de noapte de la iasi:
culcat adulti la 00.30, dupa o relaxare totala. dat bibe copil ora 7.30 florin preluat copilul si m-a trimis sa dorm in dormitor, abia acum 1/2h am facut ochi. sunt nesimtita, stiu. dar tare bine fu. acum ma bag si eu in bucatarie, la o salata beof. spor la treaba mamici!

bambo primit tel. monicabb vreau sa stiu si eu cum descarca pozele, ca de iesit ies f bine
chris eu n-am pus sigurante la nimic (prizele sunt ascunse, la alea as fi pus). dar la dulapuri/sertare n-am vrut sa pun. am sta langa fundul lui vreo 3 sapt si ii tot aratam cum sa inchida/deschida numai si numai de la maner. are vreo luna jumate de cand nu mai pune panuta gresit. si-a inchis un sertar o data peste degete, dar nu acasa, la cineva, un alt tip de sertar. in plus se duce la dulapul unde tin cosul de gunoi si zice cahhhh, il inchide si trece mai departe. la dulapul cu vesela de sticla se uita lung, dar nu pune niciodata mana. la castroane si oale......scoate tot si baga in masina de spalat
dbunny noi azi facem bradul.....sper sa fie cuminte daniel al meu


va pup, fug la treaba! spor si voua! sa va ia mancarea super super delicioasa!

Laura lui Daniel - 14.11.2006
Poze Daniel

slideshow Daniel

Mamici din Iasi

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">Fulguleti noiembrie-decembrie 2006

Mergi la inceput