LMA! Fulguleti de noiembrie-decembrie 2006 (131)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:

quote:
Originally posted by Ktrinel
in plus nici nu prea mergem la hoteluri, restaurante ...de-aia nu pricepeam eu ce e cu babyphone la copil de un an......dar acum vin si io si zic, ca nici macar cu un babyphone nu l-as lasa singur in camera de hotel, dar problema asta am reglat-o deja



Nici noi. Dara functioneaza si la camping.
Il lasam pe Matei dormind de amiaza, in patutul lui de bb, in bungalow, in timp ce noi ne faceam siesta afara... la umbra salciilor.. poate mai apucam la vara.. lala.



Are mama doi flacai.. Matei (5) si Grigore (1)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

dia dani primeste trenulet ca al lui d, niste cuburi/puzlle de la carrefour 9 ron si o masina de la tomy

Laura lui Daniel - 14.11.2006
Poze Daniel

slideshow Daniel

Mamici din Iasi

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">Fulguleti noiembrie-decembrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianocica spune:

babyphone am cerut la botez. a fost super atunci ca seara ieseam in curte si stateam linistiti. acasa mi-e f util cand spal vasele (adica fix cand doarme el) ca nu se mai aude nimic, la fel cand mergem la mama in vizita unde ap e foooarte mare. plus cand pipam pe balcon (la -jde grade, da' who's counting..)am vrut din ala in care sa se auda non stop dar nu mai exista la noi. bun si asta.



diana si david 03.12.06



Alaptatul Help-line. Pentru un copil fericit si increzator www.euro.who.int/document/WS_115_2000FE.pdf?language=english" target="_blank">OMS recomanda

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:

Mamaana, Acs, un fericit si sa ne auzim cu bine la anul.

Donia, nu pot sa cred. Chiar voi ati facut-o??? Arata demential. Mi-e si mila de ce va urma..

quote:
Originally posted by Donia
Asta vara mai ieseam in gradina si tineam baby-phone deschis si stateam linistita ca el e in siguranta.

Asa face si mama. Peste tot pleaca cu monitorul.. mai ales cand trage cate-un fum. Si mi se plangea ca atata si, mai ales, asa muzica cat asculta in monitor (se aude radioul din camera) n-a ascultat ever.




Are mama doi flacai.. Matei (5) si Grigore (1)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deeaA spune:


Sa va spun o faza dc tot e vb de r-rait sau s-sait(sau cum s-o scrie),verisoara mea era insarcinata si radeam de ea mereu pe motivul cum are sa iasa fata ei(tasu e s-sait iar ea cam balbaita)si cum credeti ca a iesit????putin din amandouadaca a-ti auzi-o cum vorbestee totala(acu cat e mica,ca mai trz.....)
YAGMUR da,da si noi...numai sa vii in capitala
ADINUTA e bine,ppupam mamica si pitica,da unde plecati?????
FLORE chiar si eu ma asteptam sa zica ca e cald,la mine dc sunt 21 de grade,oare ce ar zice ai tai de temperatura asta?
MAMAANA sarbatori fericite si voua ,sa fiti sanatosi si sa treceti cu dreptul in noul an!
DONIA mmmmm ce casuta,arata........yum-yum!
LAURA13 f.frumoasa scrisoarea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ktrinel spune:

donia, de cand am vazut casutza aia...cant intr=una : You're just too good to be true. Can't take my eyes off you. ...

il stiti?
http://www.youtube.com/watch?v=8g-2JqVCubM

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flore26 spune:

BABYPHONE am cumparat si noi, chiar daca avem o camera, din acelasi motiv...gratarul in curte, asta/vara pe caldura

KTRINEL as dansa, da asa singura. pe muteste parca nu/mi vine...mai bine mananc, poate mai pun vreun kil, doua...

Flore Alessia Liane (16-12-2006)
MAY THIS CHRISTMAS BE MERRY TO ALL...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chinico spune:

1. ntz, ntz...pai io ma indop cu salata de vinete si voi va certati?? frumos e asa??
ca sa citez din mari clasici..toleranta,toleranta, toleranta.

2. mai cata salata de vinete pot sa mananc..

3. iaca dependenta..

4. nu inteleg de ce incearca tot poporul sa vorbeasca cu bea pe nemteste...ii dau toti cu bitte si strudel....jeaba le explic ca shefa e bilingva..si zice na-na si pa-pa si in romaneste si pre nemteste..

5. descoperire mare. shefa e interesata la maxim de masinute. sa ma ingrijorez?? sau sa ii remodelez viitorul teoretic? sa presupun deci ca se face pilot de formula 1..sau aviator..sau mecanic auto..

6. baby-phoneul l-am uitat acasa. idiot mum.

ma duc. ca tot zic ca ma duc de juma de ora..


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

acum am reusit sa termin de citit capitolul precedent. sunt franta. zmeul de la 7 dimineata ma tine in priza. aka a vazut care e stilul lui.
dupa cum ati aflat ieri am fost sa o sarbatorim pe dra cristina de aka. e o papusica dulce foc. si avea o rochita de printesa.
cand am ajuns la ele acasa zmeul a inceput sa planga, bineinteles ca cristina s-a solidarizat cu el. au incercat sa socializeze, si iar s-au pus pe plans. intr-un final s-au linistit. zmeul, in stilul lui caracteristic, a inceput sa cotrobaie printre jucarii, sa le imprasite pe toate. stia ca nu sunt ale lui. daca ar fi fost ale lui, nici nu le-ar fi bagat in seama.
cand a venit tortul a trebuit sa-l tin putin pe zmeu, sa nu mearga in inspectie. asa ca prima a bagat mana in tort cristina, ca doar era sarbatorita. apoi zmeul nu s-a lasat mai prejos, si a bagat si el degetelele, dupa care le-a bagat in gurita. i-a placut tortul, ar mai fi mancat, dar nu l-am lasat eu.


Andrei (16.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

chinico salata de vinete? pt ca mananci singura, logic nu? si ce daca se joaca cu masinute? pt ea sunt jucarii, nu stie ea ca TREBUIE sa se joace cu pausi. eu zic sa lasi fata in pace. si in plus ca pilot de formula 1 se castiga super bine


Laura lui Daniel - 14.11.2006
Poze Daniel

slideshow Daniel

Mamici din Iasi

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">Fulguleti noiembrie-decembrie 2006

Mergi la inceput