LMA! Fulguleti de noiembrie-decembrie 2006 (131)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns flore26 spune:

quote:
Originally posted by Donia

Ia uitati ce am facut aseara cu Roxana...yum-yum!


quote:
Originally posted by Ktrinel

la noi e max 22-23C..dar cred ca in basement la socrii sunt 32C


Ce atat basement... spune-i simplu beci, sa stie toata lumea unde iti tii socrii



Copiii se nasc perfecti - rolul parintelui e sa nu strice ceea ce Dumnezeu sau natura a creat.

La ora asta, cu asa bunatati...ntz..ntz..ntz...Tu ne tot faci pofta ba cu cioco portocala, ba cu turta dulce...fii pe faza, trimit adresa pe pm, si astept macar o bucatica...
" Spune/i simplu beci, sa stie toata lumea unde iti tii socrii" ...beci, beci, da din ala americanesc, ca la noi in beci e groaznic...

Flore Alessia Liane (16-12-2006)
MAY THIS CHRISTMAS BE MERRY TO ALL...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ktrinel spune:

o, nuu....tine-ti curcanul acasa ca mai bine zbor eu catre casutza aia...Doamne ce bine arata! da-ne detalii/reteta, etc..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:

quote:
Originally posted by Ktrinel
am citi in graba despre babyphone si vreau sa va intreb (ca eu nu am avut niciodata) care e scopul pt un copil de un an...ca daca plange il auzi, iar de sufocat, intors in somn, etc...iar nu mai e cazul. in plus ai vostri dorm in patutz, deci nu prea vad care sunt riscurile...parca vroia cineva sa cumpere, dar se mai merita la varsta asta?.


Eu il consider f folositor. De auzit bb cand plange nu se aude daca ai casa mare, sau cu dormitor la etaj, sau blabla. Sau daca mergi in vizita la vecina, sau daca esti la hotel in alta camera, sau jos la restaurant, etc.

Il folosim mult si in vacante. De ex noi l-am folosit cand am fost cu Matei plecati intr-un w-e cu tematica. Dupa ce s-a culcat am activat baby-phone-ul si noi am continuat cheful. La un moment dat se aud brusc plansete in monitor.. noi fuga in camera. Plangea un bb pe care il ducea bona la culcare; tocmai treceau prin fata usii de la camera noastra.

Mai tb sa mentionez ca noi avem mai multe exemplare. Si cel mai bun e cel vechi de vreo 6 ani, care se activeaza nu numai la zgomot (de ex plans), ci transmite non-stop. Asa se-aude si musca. Sa-l mai tina balamalele..





Are mama doi flacai.. Matei (5) si Grigore (1)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asiza spune:

Iote cum se scrie daca e rost de ceva galceava......lasati fetele sa-si rezolve singure problemele...Flori pentru ambele ...

Donia, super casuta de turta dulce...ce poftaaaa mi-ati facut!!!!
Ktrinel, inca nu, nu-s asa de ocupata ...mai dureaza vreo 4 ore cred...unde-ai vazut tu burtica de Dana???? aaa, ce tampa-s...la mine-n pozici cred ...e in sapt 31 si aseara la eco a aflat ca s-a transformat bb din fetita...in baietel clar, 100%...Te pup......
Dianocica,

Oana cu www.youngnutrition.net/member/tickers/64637/ticker1.png" target="_blank"> Denis (19 dec 2006)
Slideshow


Life is short...buy pink shoes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

quote:
Originally posted by dianocica


hai spune repede pe care-o banuiesti de r-raita


diana si david 03.12.06


Alaptatul Help-line. Pentru un copil fericit si increzator www.euro.who.int/document/WS_115_2000FE.pdf?language=english" target="_blank">OMS recomanda
[/quote]

eu sunt :)))

ivan si dayanara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ktrinel spune:

ok, pai ce sa va fac daca v-ati luat case mari ..io m-am scos, una mica, plus copil care plange tare si nu poate fi neauzit sau confundat...in plus nici nu prea mergem la hoteluri, restaurante ...de-aia nu pricepeam eu ce e cu babyphone la copil de un an......dar acum vin si io si zic, ca nici macar cu un babyphone nu l-as lasa singur in camera de hotel, dar problema asta am reglat-o deja

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

quote:
Originally posted by Donia

Ia uitati ce am facut aseara cu Roxana...yum-yum!


quote:
Originally posted by Ktrinel

la noi e max 22-23C..dar cred ca in basement la socrii sunt 32C


Ce atat basement... spune-i simplu beci, sa stie toata lumea unde iti tii socrii



Copiii se nasc perfecti - rolul parintelui e sa nu strice ceea ce Dumnezeu sau natura a creat.



doamne donia, ce frumoasa e nici nu.ti vine sa mananci sa n.o strici, dar mi se pare asa greu de facut

ivan si dayanara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

quote:
Originally posted by Ktrinel

o, nuu....tine-ti curcanul acasa ca mai bine zbor eu catre casutza aia...Doamne ce bine arata! da-ne detalii/reteta, etc..

Ktrinel si Ana Julia (24.11.2006)



Hai sa te tratez cu your own medicine... pentru reteta si alte alea apeleaza la unicul, inegalabilul, neasemuitul...
...
...
...
etc
...
...
...
...Walmart!

Fetelor, nu am decat meritul ca am urmat instructiunile, am cumparat un set de facut casuta... ei, recunsoc ca sunt meseriasa , ca am muncit ceva, dar ne-am amuzat foarte bine! Si casuta arata atat de fain ca eu nu stiu cine se va incumeta sa o manance!



Copiii se nasc perfecti - rolul parintelui e sa nu strice ceea ce Dumnezeu sau natura a creat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

Babyphone e foarte bun, ca se aude tot, si cum respira, si cum se intoarce de pe o parte pe alta, si cum ii cade suzeta pe jos... asa ca stau linistita tot timpul. Chiar si acum doarme in camera alaturata, dar eu tot il spionez. Asta vara mai ieseam in gradina si tineam baby-phone deschis si stateam linistita ca el e in siguranta.

Ieri cineva a scris ca mayaione e suparata pe noi... stiti de la ce i se trage?

Cadouri pentru bebe... o chestie de pus in apa, cu o bila/mingiuca, nu prea stiu sigur ce face, dar pare fain. Presupun ca se poate juca si pe uscat. O sa-i mai iau ceva in seara asta, inca nu stiu ce.



Copiii se nasc perfecti - rolul parintelui e sa nu strice ceea ce Dumnezeu sau natura a creat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ktrinel spune:

din cate imi amintesc i se trage de la chestia cu slideshowu/side-ul fulguletzilor ...

ok, m-ati convins , dar tot nu iau babyphone...e pt voi de fapt ...nu pt ei ..acum e clar ...cred ca mai degraba o sa m tenteze sa iau unul cu video, ma incolo, ...pe la 12-14 ani

Mergi la inceput