LMA! Fulguleti de noiembrie-decembrie 2006 (131)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns flore26 spune:

quote:
Originally posted by mamaana

nu cred ca pana la sarbatori mai pot intra, asa ca

Sarbatori Fericite !! va ureaza
Ana cu cei trei pui ai ei




Ana,
Stephanie si Isabelle (2 Dec 2006) si Tudor (12 Dec 96)


Si voua la fel va dorim...un Mos bogat, sarbatori linistite alaturi de cei dragi, si sa ne scriem cu bine la anu care vine...

Flore Alessia Liane (16-12-2006)
MAY THIS CHRISTMAS BE MERRY TO ALL...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

quote:
Originally posted by ruxandra_sb

quote:
Originally posted by flore26
Si sa va dau exemplul din cazul meu: noi ne incalzim cu aerul conditionat, dat pe incalzire, evident. La noi sunt 22, 23, 24 de grade. Alessia se simte foarte bine la temperatura asta, nu/i e frig, daca e mai cald nu/i place.Unele persoane care vin la noi ne intreaba de ce o tinem la frig...asta este situatia la noi, iar ea nu sufera de frig, pur si simplu ii e bine asa.


Flore.. citeam de 22-24 grC si eram sigura ca binevoitorii se minunau ca tii copchila in "prea cald". Dar in "prea frig"??!!



.. pai la noi ce sa mai zica.. mai sus de 20 grC nu is.. saracutzii de plozii mei..


fug la treaba.. am un chef..





Are mama doi flacai.. Matei (5) si Grigore (1)





la mine 21-22

ivan si dayanara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ktrinel spune:

mamanana, Sarbatori Fericite familiei tale minunate!

daphnamai vrem sa o vedem pe Elisa

am citi in graba despre babyphone si vreau sa va intreb (ca eu nu am avut niciodata) care e scopul pt un copil de un an...ca daca plange il auzi, iar de sufocat, intors in somn, etc...iar nu mai e cazul. in plus ai vostri dorm in patutz, deci nu prea vad care sunt riscurile...parca vroia cineva sa cumpere, dar se mai merita la varsta asta?..va rog sa observati intonatia, modulatia vocii, accentul frantuzesc, ce vreti voi...dar sa stiti ca e fara rautate, doar in scop de info..

cred ca tre sa punem niste note din alea de subsol gen: this message is intended bla-bla...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

apropo de faza cu intonatia,glasul etc ca de aici mi.a trecut prin minte intrebarea, daca un parinte e rrarait asta se mosteneste sau de unde vine, eu sincer nu am idee, dar nu mi.ar placea ca ivan sa fie rarait

ivan si dayanara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianocica spune:

quote:
Originally posted by dayanara

apropo de faza cu intonatia,glasul etc ca de aici mi.a trecut prin minte intrebarea, daca un parinte e rrarait asta se mosteneste sau de unde vine, eu sincer nu am idee, dar nu mi.ar placea ca ivan sa fie rarait

ivan si dayanara

hai spune repede pe care-o banuiesti de r-raita

mamaana, acs, roana, ingerasa si tuturor fetelor care pleaca sarbatori fericite1



diana si david 03.12.06


Alaptatul Help-line. Pentru un copil fericit si increzator www.euro.who.int/document/WS_115_2000FE.pdf?language=english" target="_blank">OMS recomanda

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flore26 spune:

quote:
Originally posted by dayanara

apropo de faza cu intonatia,glasul etc ca de aici mi.a trecut prin minte intrebarea, daca un parinte e rrarait asta se mosteneste sau de unde vine, eu sincer nu am idee, dar nu mi.ar placea ca ivan sa fie rarait

ivan si dayanara

Nicu meu e sssit , dar parintii sau bunicii lui, nu...asa ca n/am idee de unde vine. Acum astept sa vad daca Alessia o sa fie sau nu sssita. Eu cand il aud acum pe Nicu, nu mai sesizez ssitul, l/am sesizat doar cand am stat de vorba prima data.

Flore Alessia Liane (16-12-2006)
MAY THIS CHRISTMAS BE MERRY TO ALL...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_deju spune:

quote:
Originally posted by ruxandra_sb

quote:
Originally posted by flore26
Si sa va dau exemplul din cazul meu: noi ne incalzim cu aerul conditionat, dat pe incalzire, evident. La noi sunt 22, 23, 24 de grade. Alessia se simte foarte bine la temperatura asta, nu/i e frig, daca e mai cald nu/i place.Unele persoane care vin la noi ne intreaba de ce o tinem la frig...asta este situatia la noi, iar ea nu sufera de frig, pur si simplu ii e bine asa.


Flore.. citeam de 22-24 grC si eram sigura ca binevoitorii se minunau ca tii copchila in "prea cald". Dar in "prea frig"??!!



.. pai la noi ce sa mai zica.. mai sus de 20 grC nu is.. saracutzii de plozii mei..


fug la treaba.. am un chef..





Are mama doi flacai.. Matei (5) si Grigore (1)





exact la asta ma gandeam si eu :))))

Deea, mami de www.onetruemedia.com/shared?p=414b2893332a6a41d7c2a4&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Eric(15.12.2006)

www.helpsonia.com/" target="_blank">pentru sosonica

"outside of a dog, a book is a man's best friend (..'coz inside of a dog it's too damn dark to read..)" Groucho Marx

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_deju spune:

marani, draga si scumpa de marani, jur cu mana pe inima ca nu am spus nimic cu rea intentie, la fel cum sunt in stare sa bag mana in foc ca in dia pe care o stiu eu nu exista urma de rautate... si pana la urma, ca sa nu lungesc pelteaua, sunt situatii care pur simplu nu necesita nici explicatii, nici justificari. (punct, da? :) ).
de la constanta, cu drag si respect, familia de pisici (din cele mai mari, din cele mai mici... ).

Deea, mami de www.onetruemedia.com/shared?p=414b2893332a6a41d7c2a4&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Eric(15.12.2006)

www.helpsonia.com/" target="_blank">pentru sosonica


"outside of a dog, a book is a man's best friend (..'coz inside of a dog it's too damn dark to read..)" Groucho Marx

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

temperatura 22 ziua, 21.5 noaptea
interfon, bb fon sau cum s-o zice eu nu il aud pe dani daca stau in camera cu fumatul iar el in dormitor. sunt cam 17 m lungime, camerele sunt opuse asa ca mie imi este ffff folositor. in plus nu stau cu stres ca daca se trezeste si nu-l aud......de fapt stau cu stres, dar numai cand doarme f bine, ma uit de zeci de ori la interfon sa vad daca functioneaza
marani stiu ca eu sunt responsabila pt prima data cand ti s-a sarit in cap. mi-am cerut scuze pe PM acum o fac si public. nu pleca, fiecare are voie sa spuna ce vrea/crede/face. nu cred ca e vorba de a judeca pe cineva. fiecare face ce vrea/crede/este obligata (in cazul tau)

Laura lui Daniel - 14.11.2006
Poze Daniel

slideshow Daniel

Mamici din Iasi

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">Fulguleti noiembrie-decembrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

Ia uitati ce am facut aseara cu Roxana...yum-yum!


quote:
Originally posted by Ktrinel

la noi e max 22-23C..dar cred ca in basement la socrii sunt 32C


Ce atat basement... spune-i simplu beci, sa stie toata lumea unde iti tii socrii



Copiii se nasc perfecti - rolul parintelui e sa nu strice ceea ce Dumnezeu sau natura a creat.

Mergi la inceput