LMA! Fulguleti de noiembrie-decembrie 2006 (131)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:


Adinuta si mami Raluca_u au fost externate azi si acu muncesc si ele la bagaje. Maine pleaca in vacanta. Sunt bine, mai au de prestat antibiotic. Numa Adinuta e maraita si vrea numai la mami in brate.. draga de ea.




Are mama doi flacai.. Matei (5) si Grigore (1)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ktrinel spune:

Dia, eu i-am luat de la Fisher Price o jucarie gen Pian-tzambal, etc...ceva care sa cante (ca sa poata dansa, a se citi: a se misca haotic si care sa fie static, sa o mai domoleasca putin, desi nu e exclus sa il ia in spate si pe asta si sa il plimbe prin casa ..o sa ii mai iau niste carti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ktrinel spune:

vesti bune. dar unde pleaca?

quote:
Originally posted by ruxandra_sb


Adinuta si mami Raluca_u au fost externate azi si acu muncesc si ele la bagaje. Maine pleaca in vacanta. Sunt bine, mai au de prestat antibiotic. Numa Adinuta e maraita si vrea numai la mami in brate.. draga de ea.




Are mama doi flacai.. Matei (5) si Grigore (1)





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianocica spune:

quote:
Originally posted by Ktrinel

dianocico, cu asta .....«cam greu sa ma vedeti plecata. ever »...cred ca iar ti-ai mai facut niste prieteni...
beeei, sa stie lumea, sa nu mai spere
flore macar nu e ziua ta hai ca vezi tu ca o sa fie mai usor decat pare acum. si noi suntem aici, da? pana picam late dupa baitza... adica eu



diana si david 03.12.06


Alaptatul Help-line. Pentru un copil fericit si increzator www.euro.who.int/document/WS_115_2000FE.pdf?language=english" target="_blank">OMS recomanda

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:

quote:
Originally posted by flore26
Si sa va dau exemplul din cazul meu: noi ne incalzim cu aerul conditionat, dat pe incalzire, evident. La noi sunt 22, 23, 24 de grade. Alessia se simte foarte bine la temperatura asta, nu/i e frig, daca e mai cald nu/i place.Unele persoane care vin la noi ne intreaba de ce o tinem la frig...asta este situatia la noi, iar ea nu sufera de frig, pur si simplu ii e bine asa.


Flore.. citeam de 22-24 grC si eram sigura ca binevoitorii se minunau ca tii copchila in "prea cald". Dar in "prea frig"??!!



.. pai la noi ce sa mai zica.. mai sus de 20 grC nu is.. saracutzii de plozii mei..


fug la treaba.. am un chef..





Are mama doi flacai.. Matei (5) si Grigore (1)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ktrinel spune:

la noi e max 22-23C..dar cred ca in basement la socrii sunt 32C

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daphna spune:

fetelor,in primul rand chestia cu lasatul copilului singur chiar si 5 min depinde mult si de copil.sunt convinsa k dk bubamara nu era de lasat nici 5 min,nimeni nu o lasa singura.repet ,depinde mult de copil.
in al doilea rand,tonul raspunsurilor a fost dupa parerea mea,foarte dur,rau...in f multe mesaje.de genul nici in ruptul capului,nici moarta,etc.etc.e normal ca Marani sa nu se fi simtit prea bine.dar Marani,nu te supara...sunt convinsa k toata lumea te iubeste pe tine si pe bubamara.cu atat mai mult acum ,cand vedem prin ce treci..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saryta spune:

flore - si mie mi se pare cald la 22-24 grade ... la noi sunt in timpul zilei 21 si noaptea 19.

SARBATORI FERICITE!
Mariana - mamicuta de 3 - ANDRA, SARA si ANTONIA(21.11.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaana spune:

nu cred ca pana la sarbatori mai pot intra, asa ca

Sarbatori Fericite !! va ureaza
Ana cu cei trei pui ai ei




Ana,
Stephanie si Isabelle (2 Dec 2006) si Tudor (12 Dec 96)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flore26 spune:

da...a plecat deja...

RUXANDRA si eu ma miram, dar fiecare e altfel, si se pare ca noi avem prieteni frigurosi, ca sa nu mai zic de mama, sora si cumnatu, la ei sunt 26/27 grade si nu le e cald....
Si da, noaptea scade si la noi la 20, max 21, dar dormim asa de bine...
DAPHNA da, ai dreptate, asta ma inerveaza pe mine cel mai mult, faptul ca nu pot auzi vocea voastra, tonul, si implicit ca nu sunt auzita...si de multe ori citind percepem altfel vorbele decat daca le/am auzi...
LAURA pentru scrisoare...bine/ar fi sa iti si indeplineasca mosul dorintele...

Flore Alessia Liane (16-12-2006)
MAY THIS CHRISTMAS BE MERRY TO ALL...

Mergi la inceput