Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (37)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

Am inteles ca de la 4 luni incolo il putem pune pe bebe in funduletz, sprijinit intre perne, dar totusi in anumite articole scrie ca nu este bine si ca bebe ar trebui sa fie lasat sa se ridice singurel in funduletz. Oare ce sa fac? Din cand in cand il mai pun in funduletz la mine in brate, dar il tin sustinut de subrat.... Am incercat sa il ridic de manutze in funduletz, dar se clatina...inca nu se poate sustine singur...adica il tine capul, se el se duce cu corpul in schimb intr-o parte ..... din asta deduc ca inca nu ar fi pregatit si paote ca este mai bine sa il las sa se ridice el.

Betty78deMario-Alexandru 16aug2007
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

neata
La Multe Lunite Darius Filip!!!

noi intr-o ora maxim facem vaccinul de 2 luni..asteptam sa vina med. de fam acasa..



Avem 2 luni!!
Cristina fericita de Alessia Stefana (16.10.2007)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

bebeka, am vazut si eu aseara. Groaznic, cred ca o bateam pe bona, chiar daca urasc violenta. Chiar n-as avea incredere sa-mi las copilul cu cineva strain, nu stii peste cine dai. Doamne fereste de asemenea animale, ca nu le poti numi altfel.

Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

Poze avem in contul comun pe flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebeka spune:

si gandeste-te ca era recomandata!nici nu stii ce sa faci.oricum e clar camera nene ca sa o vad.

Bebeka,mamica fericita de REBECA-MARIA(15.09.2007)

www.flickr.com[/poze]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

kriss, sa treceti usor peste vaccin, sa aiba mana usoara pediatra si sa nu aveti urmari neplacute !
betty, nu stiu ce sa zic de statul in fund. Eu oricum nu o sprijin de perne, insa o plimbam in brate in pozitia "scaunel", insa e cu spatele sprijinit de noi.

Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

Poze avem in contul comun pe flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebeka spune:

Am trimis pe mail poze cu Rebecuta.Poate are timp cineva sa se uite sa-mi spuna daca se vad.

Bebeka,mamica fericita de REBECA-MARIA(15.09.2007)

www.flickr.com[/poze]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Neata. Nu reusesc sa mai fac nimic, asa ca nu sunt atomica asa cum zice Ana. Ba inca sunt capsata rau, nervoasa din orice si dau apa la soricei. Nu mai am rabdare cu copiii, cu nimeni de altfel si nu mai suport nimic. Nu stiu ce e cu mine. Acusica ma apuc de curatenie ca sa imi consum energia. Care si asa e pe minus ca de nervi n uam putut adormi pana pe la 4 si la 7 Alex era in picioare.

sarbatoritilor de azi

Prisi, bine macar ca te-ai distrat, sper ca nu te-ai lovit rau Se pare ca e perioada caderilor in genunchi.

Danielle, asa rau a plans Ebonee? Andrei a tipat putin cat l-a intepat si cand a scos acul si l-am luat in brate a tacut instantaneu si gata, nu a mai plans deloc dupa aceea.

Piciulika, nu stiu ce sa zic cu dermatita voastra. Mie nu mi se pare ca la Andrei cedeaza de la crema asta de ne-a dat-o pediatra. Nu prea mai studiem rasuciri, cateodata se rasuceste pur si simplu, dar nu mai face asta continuu ca in primele zile. Oricum Sefan ne-a luat deja, ca el se rasuceste in ambele sensuri. Ca si Vladi al Andreei. Si Gheo s-a rasucit, si el e mai micut cu o saptamana.

Bun venit Gabitz78!

Cristina, nici al meu nu prinde cu manuta, daca ii dau eu obiectul il apuca, insa nu incearca el sa il prinda. Aseara am descoperit o jucarie pe care a tinut-o si s-a uitat mult la ea. El de joaca mai mult cu degetele. Mai e timp, undeva in luna asta a4a incepe sa apuce jucarii cred.

Betty, subscriu, wireless e o minune. Uite asa scriu eu si in pat. Ca sa nu zic si la baie. Cat despre stat in fundulet, nu cred ca e asa graba. Nici sa il pui sprijinit. De la 4 luni il poti tine sprijinit, insa nu perfect la 90 de grade. Dar mai bine asteapta sa vezi cum incearca el sa se ridice si abia apoi il poti aseza. Alex nu a vrut sa se ridice deloc, nu a incercat niciodata asta. Nu statea nici sprijinita, pica direct in bot. Apoi aluneca in parti. Si uite asa pana pe la 7 luni cand a inceput sa mearga de-a busilea si cand a obosit s-a asezat pur si simplu in fund. Dar desigur ca de la 5 luni am pus-o si eu sprijinita, si cu spatarul ridicat la carut (la 4 am incercat si pica precum o carpa).



Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebeka spune:

Si a mea se incordeaza sa o ridic in fund

Bebeka,mamica fericita de REBECA-MARIA(15.09.2007)

www.flickr.com[/poze]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodicamaries spune:

multumesc Kriss...

succes la vaccin, tinem pumnii





Rodica de Darius Filip 19 sept 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

quote:
Originally posted by bebeka

Buna dimineata si de la noi!
fata doarme,eu am facut baie,m-am cremuit,am pus o masca pe fata.Daca as fi luat si 85% din salariu zau daca nu era bine de stat acasa.Dar asa...stau si ma gandesc cu groaza si ma rog sa n-am ghinionul parintilor al caror baietel era lovit de bona ca pedala cand ii punea pampersul(daca ati vazut la stiri)


Bebeka,mamica fericita de REBECA-MARIA(15.09.2007)


www.flickr.com[/poze]




Si mie imi e groaza de momentul revenirii la serviciu si de cautarea de bone, nu o sa uit ce chin a fost la Alex. Pana la urma trebuie supravegheate bine si sa speram ca totul va fi ok. Sa dam de una din asta cu nervi...sa vezi ce chin e pe la 6-7 luni cand nu numai ca pedaleaza, pur si simplu se rasuceste si fuge de-a busilea, nici nu ai cum sa tii copilul.

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput