*Colectia aniversara de toamna-iarna 2005* (176)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Joy, multumim de intrebare , Dariuca e bine-bine! Am scapat de siopele sau alte minuni si continuam cu tantum verde si septilin. Sper sa nu recidivese, DF, ca am auzit si cazuri d-astea! Tot mi-e ciuda ca i-am facut antibiotic, dar asta e acum ... cred ca ar fi mers si fara !
Referitor la adormitul lui ALex ci aspitatorul ... e de bine! Daria mea nu suporta zgomotul deloc; iar acum nu suporta zgomotul robotului de bucatarie sau al mixerului; imi zice ca o doare capul! Despre suzi nu pot da sfaturi, pen'ca Daria a tinut-o fff putin dupa care a preluat degetul cu mareee succes.

Lavi ce povesti spui tu de bb2 si bb3! Sa nu spui ca te bate iar vreun gand ... Ce-i drept e o experienta frumoasa si plina de surprize placute!
Sa va spun ce m-a intrebat Daria ieri ? Pai bunicul pleca la tara, si fii-mea l-a intrebat "Dani unde pleci?" iar taica-miu i-a raspuns "ma duc la sora mea ... bla-bla" la care Daria s-a intors catre mine si m-a intrebat scurt "Mami, eu de ce nu am o sora?"
Eu am ramas masca si i-am raspuns doar "poate o sa ai si tu mami. ai vrea?" si mi-a raspuns "da!"





Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)

Dariuca creste si iar ... creste!

Cautam binele fara a-l gasi vreodata, in schimb gasim raul fara sa-l cautam! - Democrit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Cami p'asta cu bb2 am bifat=o deja, iar cu bb3... sunt nehotarata, oricum e de viitor treaba, daca va fi sa fie. Da'mi place cand vad la altii!
Daria... zice bine ea ce zice

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitaco spune:

LMA 2 anisori Tudor sufletel de.....Leea

Gabriela si Mateea Ioana
Povestea nasterii

Cand iti vine sa plangi, adu-ti aminte de clipele in care zambeai;
Cand simti ca viata nu are nici un rost gandeste-te la cei ce mai au doar o zi de trait,
Cand simti ca vrei sa mori gandeste-te ca altii ar da orice sa traiasca...
Iubeste-ti viata, parintii si prietenii. E cel mai de pret lucru.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

merjeeeeee
paris: vant. coafura rezista. londra:umezeala.coafura rezista. bucuresti: scufundarea unui obiect in apa: toshiba rezista!
(reclama romaneasca supraconsumata la un fixativ, fetele din dispora probabil cred ca am innebunit) deci recomand laptopurile toshiba. suporta intemperii, copiii etc

joy, am dat io sugestie de calmat copilul, imediat sub mesajul tau. ce te-ai hotarat cu giardia? ati inceput vreun tratament? nu amana.

meems, hmm, copiii la unchi?

am fost la petrecerea de craciun a institutiei si am luat un premiu si sunt suparata. cica premiul e de bine, zic sefii, dar toti colegii fac misto acum. premiul se cheama "carcotasa anului" cu insemnele originale ale Guvernului Romaniei pe diploma, lesinati de ras dk vedeti diploma, ce contradictie intre aspectul oficial si denumirea diplomei, si semnate original de presedinte! dedesubt scrie mic: "pentru vigilenta juridica deosebita si spirit critic". (eu corectez documente de executare silita, dpdv juridic, asta e jobul meu). chestia e ca nimeni nu stie ce scrie mic si toata lumea face misto acum ca am luat premiul de carcotasa anului. hmmm. sa vedeti maine ce o sa-mi auda urechile, ca inca n-au aflat toti colegii, unii n-au fost la party.fac astia misto pt ca eu am o oarecare popularitate negativa la unii colegi care cam gresesc documentele. ce sa fac daca am un job nepopular? si recunosc ca ma cam contrez cu ei.. acuma ca sefii aprecieaza ce corectez, i-a enervat si mai tare pe unii.nu prea imi place sa nu ma am bine cu lumea.

ma duk sa ma culc, sunt fte fericita ca merge laptopul si am scapat de cheltuiala, ceea ce va dorim si dvs, cum e vorba.


mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.onetruemedia.com/shared?p=1b0ac86d3df77a7c0a7ba6&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj anual

"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

fac galerie pt bb3 de mama di tutti!


mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.onetruemedia.com/shared?p=1b0ac86d3df77a7c0a7ba6&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj anual

"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

quote:
Originally posted by corap

pup colecti si sarbatoritii.
poate ma simt si eu la noapte si bag urari, ca am restante de vo luna pentru care cenusa-n cap la greu imi pun
noi suntem bine, ne-am intors cu bine din strainataturi, am supravietuit oarecum, acum m-am adunat si eu.
dupa 5 zile de alergatura dupa andrei mi-au trebuit alte 5 ziel de refacere dupa concediu. ca andrei ala ante2ani a fost... acu-i NOUL ANDREI, sau cum singur zice "petu, petu" si sub numele asta m-a alergat de n-am stiut de mine. fazele cele mai tari: intrat de-a busilea in cabinele de proba unde chiar se schimbau aia... restul va imaginati voi
am pus si poze de la stuttgart
cronica mai incolo
pupici la copilasi, mamici, bebici & burtici


c & andrei-ardei 14.11.2005 & cireshik anais 07.05.07



Lavi, uite aici pozele Corapinei din Stuttgart! Baga si tu o calatorie virtuala!

De Gandacel mai stiti ceva??? Nicoleta poate intri sa ne spui ca esti bine, te rugam!

Ripley, tu ce mai faci? Sper ca esti mai bine!

Edit: APEL CATRE NATIUNE ....
Siminaf, Monet, Addya, Dayssy, Pitic, Mirabilis, Dordia, bb_Alinush, Ela, Silvia, Bubamara, Ionikka, Ilenutza, Buluci, Pisi, Dienutza ... ce mai faceti ??


Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)

Dariuca creste si iar ... creste!

Cautam binele fara a-l gasi vreodata, in schimb gasim raul fara sa-l cautam! - Democrit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

tocmai am pierdut ditai mesaju'. reiau in rezumat
maria-alexia, buuun gluhweinu', am cam baut ca mergea cu vremea de-afara.
andache, cupiii nostri-s un fel de gemeni, si eu am gasit azi apa/suc pe la laptop, da' vad ca inca merge. si io tot toshiba, si pana acum a suferit cumplit de pe urma lui andrei - un incarcator ros, o tastatura inundata iremediabil, capacul nu se mai inchide, ecranul e pe moarte. felicitari pentru premiu
lavi, vad ca-i anotimpul de suferinta al laptopurilor
cami-mami, ma bucur dariuca-i bine. si ce ziceai de surioara...???
in seara asta ne-am intalnit (intamplator) la mall cu madau & mirunicinazdravanici. da' n-am stat prea mult la taclale ca a evadat miruniciul de la locul de joaca.

noapte buna, mor de ciuda c-am pierdut mesajul

c & andrei-ardei 14.11.2005 & cireshik anais 07.05.07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meems spune:

Lavi, multumesc de complimente Da, e destul de frumos la noi peste zi, dar seara si dimineata e frig. Insa in sudul statului e cald bine, ai vazut ca Pumba zicea ca e in tricou

Gabitza, ce dulce e Mateea!!

Cami, ma bucur ca mezina e mai bine.

Madutza, multa sanatate lui Andreas.

Joy, sa stii ca si pe Rianna o linistesc zgomotele gen aspirator, uscator de par, masina de uscat haine

Eu nu stiu ce sa ma fac cu fata asta a mea ca nu vrea sa doarma seara! Se culca tot dupa 11, daca incerc s-o pun in pat mai devreme, chiar daca stau langa ea, se foieste si se intoarce pana intr-un final frustrata incepe sa-mi ceara "dincolo" si nu e chip s-o mai pun in pat. Ne termina seara ca are foarte multa energie iar noi picam rupti. Ceva sugestii de adormire?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madutza10 spune:

Buna dimineata!

La noi e chiar buna ,am avut o noapte obisnuita ,fara treziri ,maraieli cum facea de obicei cind era bolnavior ,i-am dat remedii pt gat si febra pina la 00:00 si nu a mai facut febra deloc ,deloc ,nu puteam sa cred ca exista remedii homeopate pt orice ,cind mi-a zis dr ca sint si pt febra si sa-i dau in caz ca ...,deja ma gandeam daca am toate antitermicele posibile ca sa-i pot da ,nu credeam ca v-a trece febracu ,,granulite' dar acum cred si asa voi merge in continuare ,HOMEOPATIE!!


mA DUC SA BEAU CAFEAUA CA PUIU INCA DOARME

Orlando_Andreas
(9.12.2005)
si Mada

Petrecere 2 ani


www.onetruemedia.com/shared?p=4735f6859c47291132f727&skin_id=6&utm_source=otm&utm_medium=image" target="_blank">Al II-lea an de viata (montaj )





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandra28 spune:

hello fetelor!

eu sunt un pic suparata, vlad muceste de mai bine de-o saptamana si de vreo 2 zile a inceput sa si tuseasca. fara febra. aseara am dormit cu el sa vad daca tuseste si noaptea si cum doarme si a bagat la un moment dat o repriza de tuse de nu se mai oprea. i-am dat ambroxol si ketof si de-atunci n-a mai tusit deloc. oare sa fi fost o coincidenta?

oricum, ma streseaza ca nu-i trece odata mini-raceala asta si mi-e frica sa nu-i coboare mucozitatile pe plamani. oricum, acum sunt in gat. iar cu batista bebelusului nu sta, urla de zici ca-l taiem.
ce parere aveti? oare ce-as putea sa-i dau?

anda, mami de bb vladut
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62685" target="_blank"> povestea nasterii

astia mi-au luat motul!

varsta lui vladut

Mergi la inceput