Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (36)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns prisi spune:

quote:
Originally posted by urmychance

Tudor a facut azi (de acum ieri) 3 luni. Are 64 cm si 7 kg.

Si prima lui iesire la un supermarket (unde s-a comportat exemplar):


http://picasaweb.google.com/urmychance/APatraLuna



ce baiat mare si frumos aveti si cuminte pe deasupra


poze
Marta si Miruna (06.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns urmychance spune:

sar'naaaaaaaaaaaaaaaaaa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Alinus, e drept ca dimineata imi pusca sanii de plini ce sint, dar baga fata mare si ii goleste. Eu rezist, nici nu ma mai mulg in ultima vreme.

Yami, yami, iar imi faceti pofta de papanasi si intalneli. Sint papanasi buni si aici, dar lipsiti voi…

Cecilia, sa stapaniti masina sanatosi!
Andreea, e dulce gogosarul tau!
Vai, Rodica, cat de adorabili sint….Doamne, Doamne!
Sim, ce mortal e Stefan, cum se rasuceste el acolo…
Simona, o dulceata Raisa ta!
Ana, uite un pupic sa iti mai treaca oboseala. Chiar ma gandeam pe unde esti!
Roxana, ma bucur ca v-ati simtot bine la concert! FElicitari Alexandrei! Sorry pt cazatura!
Teodora, sa speram ca nu are nimik piciul tau!
Bravo Urmy pt Tudor!


Gabriela si bebe Sara (29.08.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Si bv spune:

Ahhh, Gabriella77, multumesc! am vazut ca mi-ai purtat de grija, esti tare draguta! tu nu ne-o arati pe Sara?

Bebeka, am incercat si eu s-o spal la dus, dar s-a speriat si a urlat asa de tare, ca m-am lasat pagubasa.

Roxana, tot cadita cu suport avem si noi, dar fata nu sta cuminte, decat daca o tine tati... o sa mai incerc, poate trebuie sa pun mai putina apa.

Urmy, e atat de dulce Tudor!!! ce faclcute areee!

Eu am avut vineri cheful firmei si in inconstienta noastra ne-am dus cu tot cu fata. E drept ca s-a inchiriat o sala separat, special pentru copii, dar erau doi clovni isterici care mai dadeau si muzica la maxim, de mi-au speriat fata in ultimul hal! a trebuit sa plecam de urgenta, asa de tare urla! ne-a bagat in toti sperietii!

Parul imi cade si mie la greu si mi-e dor de perioada aceea din timpul sarcinii, cand nu pica un fir!
Uleiul de ricin e f bun, asa cum a zis Annisia il folosesc si eu! face minuni la sprancene!

Gata, fug la nani, ca-i unu noaptea!!!

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slippers76 spune:

Gata! Am revenit cu fortze proaspete. Am dormit azi noapte amandoi ca niste cizme.

Gabitza, bine ai revenit. Cred si eu ca ati fost rasfatzate. Si eu am fost, dar mie mi-a plecat rasfatzul, adica mama.

Rox, imi pare rau pentru senzatiile tari. Sper sa-ti treaca repede.

Teo, pupam Mihnutzul cacacios, sa speram ca nu-i nici o problema.

Urmy, taare dulce-i Tudor grasunelul!




Ana, mami de Miruna (16.05.2003) si Vlad (01.09.2007)
Pozele noastre le gasiti pe Flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slippers76 spune:

Azi mi-a luat-o tati pe Miruna la servici pana la pranz, asa ca mai respir si eu. Oricum am drumuri de facut. N-am ajuns ieri sa pun actele pentru CIC asa ca ma duc azi, si merg si la pediatru ca Vlad, ca i-a iesit o eczema destul de urata pe la putzica. Dupa cum arata seamana a dermatita atopica, dar vedem dupa amiaza. Mi-e un pic groaza, ca cu Miruna am tras vreo trei luni ponoase cu ceva asemanator. Si apoi ma duc sa-i caut celei mari de incaltat/imbracat de Craciun, ca sa-l intampine pe Moshu' cum se cuvine.

Ana, mami de Miruna (16.05.2003) si Vlad (01.09.2007)
Pozele noastre le gasiti pe Flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slippers76 spune:

Sabina, sa va traiasca Gheo crestinatul. Ma bucur ca a iesit bine petrecerea de acasa. Dar cred ca a fost destul de obositor, nu? Mirunei i-am facut botezul asa, dar o saptamana dupa n-am mai fost buna de nimic.

Sim, pana la urma cum a ramas cu papanashii? Joi la 12:30? Cu cine lasati copiii la ora aia? Ca eu as veni da' ii am pe amandoi cu mine.

Cecilia, asteptam sa ne povestesti de masina noua. o iei astazi, nu?

Annisia, ce te tot plangi atata, ca aratzi beton. Unde-s alea 80 si nu stiu cate de kile de care te tot plangi? O fi aparatul tau mai sukar, da' nu arati grasa. Unde votam?

Vad ca dormiti inca. Ma duc sa-mi fac cafeaua si ma apuc de treburi. Ca acusi vine vampirelul energetic de la tati de la servici si nu mai fac nika.











Ana, mami de Miruna (16.05.2003) si Vlad (01.09.2007)
Pozele noastre le gasiti pe Flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDREEA11 spune:

LA MULTI ANI! bebicilor de azi. Sa creasca mari, sanatosi si norocosi! Multumesc mult pt complimentele legate de gogo! In legatura cu slabitul si eu mai ma chinui cu 3kg care nu vor sa se mai dezlipeasca de mine, si nici macar nu alaptez. Nu vor si pace!
Fetelor, stiti un loc, pe undeva, unde as putea sa ma duc sa duc niste hainute pt bebei mai amarati? Au ramas mici si am deja 3 saci si nu ma indur sa le arunc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

BUna dimineata!

La Multi Ani sarbatoritilor de azi!
Ana, stiu cum e cu rasfatul, dar e bine si numai cu mica ta familie. Ce frumos va fi craciunul vostru cu 2 pui!
Simona, uite am pus niste poze sa o vezi si pe Sara mea!

http://www.flickr.com/photos/14057076@N07/?saved=1

Carpatina, tare tacuta esti...

Gabriela si bebe Sara (29.08.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.clau spune:

ALEXANDRA MIHAELA de Cristina florea

LA MULTI ANI,MANDARINUTZA pt ziua de ieri!

alina+ANDRA MARIA(26.08.2007)
POZE cu Andruta

Mergi la inceput