Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (36)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Am reusit si eu sa dovedesc un baiat cuminte, care azi a dormit si a papat bine, iar cel mai tare a fost cum se juca el si povestea la jucariile lui, ce sa mai spun m-a lasat sa-mi fac treaba.
Noi nu suntem asa mari gimnasti, inca nu facem rasuciri spectaculoase gen spate-burta, dar facem burta- spate si spate-laterale, avem inca timp pentru alte performante.
Azi l-am masurat are 66cm si 6.500g mergem f. bine, nu este nici gras, dar nici slab nu e este, eu asa cred ca e ok.

In legatura cu intalneala de joi, nu stiu ce sa zic, as veni,dar totul depinde de cum ne intoarcem de la tara, daca ne intoarcem miercuri seara sau joi, asa ca nu ma pot pronunta inca.
Am vazut pozici de bebici frumosi, frumosi.

Rodica unde a gasit Dariutu o printesa asa frumoasa si asa repede, se vede ca e ardelean, nu rateaza nici o ocazie.Uitept el.

Vad ca toti ati cam gasit printese pt baietei, eeeeeeeeeeeee lasa ca se naste la anul si prietena noastra, speram sa aiba pasarica......si nu cuculet.Prietena mea cea mai buna este insarcinata.....asteptam o fetita.....ca prea sunt numai baieti in grupul nostru........important este sa fie sanatos/sanatoasa ca restul se rezolva.
Noapte buna


Cecilia si bebe Cristian Matei(07.09.2007)
poze noi
http://good-times.webshots.com/photo/2615102690101313810DXHNfg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihailescu teodora spune:

Papanashul meu kakacios va multumeste tuturor pt. urari!
Sambata s-au intetit reprizele de kk,au ajuns la 3/ora,ceea ce nu mi se parea atat de normal,chiar si pt. un bb alaptat!
Asa ca am inceput sa-l hidratez,dar beleaua era ca nu aveam in ce sa-i pun smecta si hidrasecul,ca nu bea ceai neam!Singura solutie:muls la greu
Sambata seara aratam de parca ma busise acceleratul dupa atatea mulsori&alaptari&enervari!
Azi am fost cu el la Budimex,maine ii duc o proba de coprocultura.Febra nu are,tonusul e super,doar pampersul plin.De vineri pina azi mi-a luat in greutate 120g,tinand cont ca a avut nshpe scaune!
Sabina,felicitari pt. bb crestin!
Mandarina!
Despre intilnire:as veni cu draga inima desi nici Mihnutzu nu prea serveste in scoica,el prefera landoul!Nu promit nimic,sa vad cum stam pina joi(vineri)!2 scaune in plus s-or gasi si pt. noi...
Aniast,nici la Ploiesti nu servesc pina dupa botez.Am eu nici pitici pe creier sa nu plec la drum cu copilul nebotezat.Plus ca nu vreau sa-i stric ambientul si sa nu-mi tihneasca deloc.Vin ai mei saptamanal la mine(cu desagii de papa)!
Azi de ziua lui,a fost campion la maraiala.Nu-i convenea absolut nimic,ma disperase(sotul meu era la servici),cind l-am vazut intrand pe usa,parca-l prinsesem pe D-zeu de-un picior!
Luy,ai luat trusoul?Ca mie mi-au zis ca n-au intrat banii si ca ma anunta ei!
Prisi,de mult ma tin sa-ti spun ca si pe Miru am luat-o in colimator..hihihi.Dac-o semana asa gospodina si cocheta ca mami a ei,Mihnutzul o sa fie ff fericit!E dulce rau,mi-e tare draga asa pufoasa(daca Mihnutz era fetitza,Miruna Ioana era numele ales de mine)!

Teodora ,cea mai fericitade Mihnea Andrei(17.10.2007)
http://b1.lilypie.com/nGgbp2.png
http://www.flickr.com/photos/21367727@N02/page2/

,,Daca vei reusi sa-ti pese si de altii inafara de tine,vei avea succes si te vei simti implinit'' Maya Angelou

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Alinush, nu l-a trisat pe Mos, eu va tot zic ca ea face cat 2 si era normal sa puna 2 cizme.

Rodica, super dulci.

Sim, acusica e pe burta, daca nu s-a si intors deja.


Andreea, stai linistita, fiecare face cum crede ca e mai bine. Daca te consoleaza, cred ca si eu incep diversificarea pe la 4 luni si un pic si pe o schema asemanatoare.

Si_bv, pai noi avem cadita cu suport si il pun pur si simplu acolo.

Isabeluta, pai Andreea Marin a nascut de acum 2-3 zile.

Kriss, eu nu am fost in Iasi, insa nu stiu de ce mi se pare foarte cunoscuta biserica. Ma intreb daca nu cumva am vazut in pozele de la nunta vreunei prietene din Iasi.

Diwana, exact asta i-am spus si eu sotului aseara, ca vreau sa arat si eu asa, dar nu numai pe ecran.





Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihailescu teodora spune:

Rox,nasoala treaba cu cazatura!Cunosc sentimentul!Si eu le mai comit!Ma bucur ca v-ati distrat!
Diwana,si eu ca si tine cu pantalonii.Mi-e si frica sa ma duc in Plaza.Vroiam sa-mi iau ceva de pe la Zara si Mango,dar tare m-as lasa pagubasha!
Si pantaloni nu-mi iau oricum.Ma simt oribil in ei,grasa fiid.Cind voi ajunge iar la 55 kg,mai vb de pantaloni!Pina atunci fuste si sarafane!
Nici gravida n-am purtat pantaloni,decit in primele luni,cind inca imi veneau cei normali!
Va pup ca e scandal in paradis!

Teodora ,cea mai fericitade Mihnea Andrei(17.10.2007)
http://b1.lilypie.com/nGgbp2.png
http://www.flickr.com/photos/21367727@N02/page2/

,,Daca vei reusi sa-ti pese si de altii inafara de tine,vei avea succes si te vei simti implinit'' Maya Angelou

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Teodora, multa sanatate lui Mihnea, poate nu e ceva in neregula. Mie mi-a zis pediatra ca nu e prea relevant copro, dar nu am inteles de ce.

Gata, la nani cu mine. Noapte buna! Maine pun poze cu domnisoara la serbare si cu dragalasul in exercitiul functiunii.

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

Pe ultima suta de metri LA MULTI ANI MANDARINUTZA!lA MULTI ANI TUTUROR BEBEILOR SARBATORITI AZI!Myral, mami de Elisa(30.08.2007) si Isabela(9.08.1997)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

Ah am ratat cu 33 secunde!Deci LA MULTI ANI BEBEILOR SARBATORITI PE 18!Myral, mami de Elisa(30.08.2007) si Isabela(9.08.1997)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

Ce invidioasa sunt pe voi ca va dorm bebicii si ziua si noaptea!Noapte buna tuturor! Vine sotul de la dus!Myral, mami de Elisa(30.08.2007) si Isabela(9.08.1997)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prisi spune:

Roxana sa treaca repede, ce ma bucur ca te-ai destins, asa as fi vrut sa merg si eu la concertul lui Banica, anul trecut m-am trezit tarziu si nu am mai gasit bilete, iar anul asta ... zicem pas, poate la anul, intre timp mi-am luat ultimul dvd cu el si e super

Teomultumim, cat despre cumparaturi, eu am avut ceva rateuri cu crize de nervi de ziceam ca nu mai mananc niciodata, da Miru ce sa manance mititica, asa ca atunci cand mi-am gasit cate ceva care sa-mi vina, am fost super fericita

poze
Marta si Miruna (06.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns urmychance spune:

Tudor a facut azi (de acum ieri) 3 luni. Are 64 cm si 7 kg.

Si prima lui iesire la un supermarket (unde s-a comportat exemplar):


http://picasaweb.google.com/urmychance/APatraLuna

Mergi la inceput