PIERSICUTZE de iulie-august 2006 (67)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gina_butnaru spune:

Hai ca am intrat din nou, de acasa, vad ca piticul ma lasa putin. Isi face de lucru cu un pix si o hartie.

Mada, cam ce vrei tu sa faci in viata, e idealul, te-ai gandit? Iti doresc sa ai parte de tot, exact asa cum iti doresti si sa stii ca pana la urma o sa ti se intample.



Mama lui Razvan-Andrei

Ticker


www.flickr.com/photos/21444943@N07" target="_blank">Poze Razvan, mami si altele


www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=460bbbdd576a4f5b884f59&source=category&category_id=all" target="_blank">Filmulete


"Ai grija ce-ti doresti, ca s-ar putea sa ti se indeplineasca!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gina_butnaru spune:

Piticul meu a fost mai bine azi, dupa ce i-am dat antibiotic si nurofen.

Babee, mersi. Augmentin este un antibiotic foarte puternic. I-am dat si eu ospamox, dar cand nu a fost ceva asa urat.

Sabina, mersi, acum ma bucur ca e mai bine, ca mi-era sa nu fie mai rau.


Mama lui Razvan-Andrei

Ticker


www.flickr.com/photos/21444943@N07" target="_blank">Poze Razvan, mami si altele


www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=460bbbdd576a4f5b884f59&source=category&category_id=all" target="_blank">Filmulete


"Ai grija ce-ti doresti, ca s-ar putea sa ti se indeplineasca!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissJJ spune:

Map asta nu se vad la mama. Ms de raspuns.
Julax pupici multi de la noi.
Si noi suntem cu iesitul cat mai mult in weekend cu toate ca Flo ar sta numai la meciuri. Uneori de gura mea mai renunta si merge cu noi ca na sa ne faca pe plac ca altfel stam botoase. Atata timp cat nu e furtuna afara iesim pe unde putem ca numai in weekend apucam sa ne vedem si noi si sa petrecem quality time. Mai ales abia astept primavara/vara ca avem aici langa noi un traseu fain intr-o rezervatie si putem merge la plimbari lungi si frumoase seara pe racoare. Si dupa ce vine bebe 2 si mai creste putin mergem cu totii cu bicicletele la plimbare ca este traseu si special de biciclete.

---------------------------------------------
Mada si Arianna Raisa (21.08.2006)
Bebe 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gina_butnaru spune:

Monica, si al meu arata, dar, cum zici si tu, are prea multe optiuni si se mai razgandeste pe parcurs, cand vede altceva mai interesant.

Mama lui Razvan-Andrei

Ticker


www.flickr.com/photos/21444943@N07" target="_blank">Poze Razvan, mami si altele


www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=460bbbdd576a4f5b884f59&source=category&category_id=all" target="_blank">Filmulete


"Ai grija ce-ti doresti, ca s-ar putea sa ti se indeplineasca!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissJJ spune:

Gina , asta speram si noi oricum incet incet pana acum am facut ce ne-am propus, nu se pot face deodata, toata necesita timp. Sa fim sanatosi sa le ducem la capat pe toate ca asta e cel mai imp.

---------------------------------------------
Mada si Arianna Raisa (21.08.2006)
Bebe 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gina_butnaru spune:

Pai da, Mada, asa e, incet-incet le faci pe toate. Si e cu atat mai mare satisfactia cand reusesti cu fortele tale proprii. Mie daca imi spuneai acum 2 ani si ceva ca o sa am si copil si casa, iti ziceam ca glumesti. Si uite ca s-a intamplat. Am ramas in sarcinata si cand eram in 7 luni ne-am luat si casa, cu credit, dar nu conteaza, e cuibusorul nostru. Asa ca nu inceta sa speri!

Mama lui Razvan-Andrei

Ticker


www.flickr.com/photos/21444943@N07" target="_blank">Poze Razvan, mami si altele


www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=460bbbdd576a4f5b884f59&source=category&category_id=all" target="_blank">Filmulete


"Ai grija ce-ti doresti, ca s-ar putea sa ti se indeplineasca!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amami spune:

M-am intors din lunch break si mai gasesc vreo 2 pag. Ce-ati mai scris!
Cristina_Ioana pai ia-i la intrebari de ce nu posteaza bunatate de articole si online? hah? Ca vrem si noi pe aici sa ne dumirim ce e cu "intrusul".


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaalex spune:

Mada asa bine te inteleg cu parintii. Ai mei au probleme de genul decand cu venitul nostru incoace ca si taica-meu e maniac cu cariera. Faza a fost ca am ajuns sa lucrez in centrala unei banci cu un salar bun si faceam ce-mi place, adica contabilitate. Iti cam dai seama ce soc pe capul lui cand "am dat cu piciorul la asa servici". Oricum eu le-am spus odata ca eu o sa le fac nepoti si sor'mea cariera si o sa le aibe pe toate. S-au cam suparat pe mine dar asta este adevarul.

Buli ce s-a mai intamplat? Tr sa citesc la cap anterior ca-s in urma dar sper ca totul este bine. Apropo mi-am facut si eu analizele pt diabet si se pare ca-s exact la lim maxima cu ele dar astept sa ma sune doctorita sa vad daca trec pe regim au ba.

Doniro apropo de reactia parintilor la bb2, am vorbit ieri cu bunicii mei (care-mi sunt f dragi ca la ei am crescut) si dupa ce povestim si dau raportul cum e Alex ma ia bunica tare: "sper ca nu ne dai ceva vesti", asta insemnand nu cumva sa ne spui ca esti gravida iarasi. Incerca sa-mi explice sa mai stau ca-s singura aici si e greu cu 2 si ca am avut diabet cu primul, etc. Mi-e asa de draga ca nici nu ma pot supara pe ea dar asta nu insemna ca-s de acord cu ea si nu o sa proiectam la anul inca un bb.

Oana si bb Alex(05.08.2006)
Poze Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaalex spune:

Nu stiu daca v-am spus ca lui Alex ii ies maselele. E dezastru. In ultima luna i-au iesit 2 sus si un dinte jos si acum mai are 2 masele jos si un dinte care stau sa sparga gingia. Se trezste noaptea plangand si ziua catodata tipa intruna si nimic nu-i convine. Sper sa scape odata ca mi-e asa mila de el.

Ma bag la citit cap anterior si revin (daca nu se trezeste Alex)

Oana si bb Alex(05.08.2006)
Poze Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amami spune:

Oana si Sebi al meu e ca si Alex al tau in ultimele zile. Noi am avut o pauza de cateva luni fara dinti noi. Insa acum recuperam de zor. Am avut noroc sa doarma peste noapte. Dar ziua e tare maraici si suparici (el fiind in genere o fire super vesela). Il mai dau cu Baby-Oragel pe gingii, mai ales seara inainte de culcare. Daca e chiar rau si nu-l mai multumeste nimic, ii dau uneori si o doza de 0.8oz de Baby Tylenol. Tu ce metode de "alinare" a durerii mai folosesti?

Mergi la inceput