Ai nostri, ca brazii! (56) La multi ani braduti!

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ana maria spune:

Anda, ca de obicei mi-a placut foarte mult ce ai scris. Si mi-ai deschis si mie intentia de a nota din nou perlele piticului meu. Si la noi apare laitmotivul " cum spuneam la.. cand eram mic?" Si uneori se prosteste si poceste cuvintele in excese ca sa arate cat de mititel este.

Shobo imi imaginez cat de cumplita a fost experienta din spital.POate e o idee buna sanu-l mai duci la gradi si pentru a-l pazi pe bebe2.

Si noi am fost luni la mosu la mine la job si a fost super incantat. M-am bucurat foarte mult ca a mers la mos in brate si a vorbit cu el, insa poezie nu a vrut sa spuna. Dar totusi e un progres fata d enaul trecut cand a rupt-o la fuga de cum l-a vazut.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina Maria spune:

Buna seara fetelor , scuzati-ma ca nu am mai scris demult insa am fost toti 3 bolnaviori , si am fost si foarte ocupati .
Mona saru-mana ca ai intrebat de mine , sa sti ca m-ai emotionat . Si eu as vrea un tort special pt. Mandy insa aici sunt mult mai scumpe ca in Ro. unul normal e 30 euro .
Tin sa spun de asemenea cu intarziere La multi ani lui , Alexandru , Victor , Bianca , Rayan , sa fiti sanatosi si frumosi .
Desi voi fii prima trebuie sa va urez si un CRACIUN FERICIT si LA MULTI ANI caci nu stiu daca mai intru , avem foarte multe invitatii si petreceri unde trebuie sa fim .
De mers nu merg eu in Romania iarna la munte ca acolo raman . Cand vor fii copii mari mergem si iarna dar asa doar vara .
Sper sa nu fii uitat nimic important , v-am pupat !

Alina 13+ si Mandy Stephanie 2,11 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Vai, ce activitate slaba azi pe aici.

Eu scriu pe fuga. M-am intors de pe drumuri, mai exact de la serbare si shopping si ma declar multumita. Fac o pauza si o iau din loc iar sa-l iau pe M de la cresa. La serbare a fost SUPER, am baiat destept si "frunchea" clasei. A zis de buna voie repertoriul de poezii si cantecele la Mos, basca ca a ras cel mai frumos, etc etc. E CEL MAI CEL MAI, m-ati inteles, da?
Pe urma am luat masina sotului si am fost la cumparaturi in mag Victoria. Le-am luat la pitici ceva hainute, sotului pijama si tricou cu maneca lunga, tatalui o camasa, bretele si o vesta, pt mine un sutien si un dres si... nu mai stiu.
Voi ce-ati facut azi? Fetele cu serbarea tot azi, hai da-ti raportu'.

Alina, Sarabtori Fericite si tie!

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007)
www.flickr.com/photos/10550092@N08/sets/72157603235562212/" target="_blank">Poze din NOV-DEV

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Hahahaha Liviana, mi-a placut mesajul tau.
Noi am avut serbare, dar itid ai seama ca Rayan nu stia poezii sau cantecele lor, deoarece el va merge la gradi abia din ianuarie, insa, 2 lucruri vreau sa punctez: s-au purtat super cu el, cu multa caldura, si in momentul in care a venit mosul, Rayan s-a dus la el, s-a uitat la sac si spune" uite, a venit mosul si uite ce mi-a adus" ( cu aproximatie, ca nu mai stiu cuvant cu cuvant), dupa care uitandu-se in pungi, spune" ata ete pentru mine", spre deliciul parintilor si a personalului.
O mamica de langa mine ma intreaba daca sunt mama lui, dupa care spune " e teribil pustiul".
Se simtea ca acasa, desi pentru el mediul era complet nou. N-ar nici o problema, e dezghetat, i-a si cantat mosului ( franturi) din " Twinkle, twinkel little star", ca si " Jingle bells".
Trebuie sa il filmez, ca are niste faze super. Am ras cu lacrimi azi, sincer.

Crinuta si Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Un BRAVO pt RAYAN!
Ma bucur mult, Crinuta, ca baiatul tau s-a simtit bine la serbare si ca a facut impresii bune. Nici nu se putea altfel, nu?
M mai merge doar azi la cresa si va reveni abia in ianuarie. Maine plecam la BR cu mic cu mare si vom petrece acolo sarbatorile.

Patricia, te rog frumos, zi-mi si mie cum se cheama plastilina aceea pe care ai gasit-o la Miniblu? Am zapacit vanzatoarele de la librarii cu intrebarea: "aveti plastilina cu forme?". Spune-mi exact cum scrie pe cutie. Daca nu gasesc aici, am posibilitatea sa rog pe cineva sa-mi cumpere din UK, dar nu stiu ce sa-i spun sa caute. Merci mult.

Hai mai fetelor, unde sunteti? Vad ca numai eu si Crinuta mai bantuim pe aici...
V-ati impartasit copiii? Eu n-am reusit din pacate.


Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007)
www.flickr.com/photos/10550092@N08/sets/72157603235562212/" target="_blank">Poze din NOV-DEV

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Liviana, nu stiu la ce plastilina te referi, dar am o vaga banuiala.
Eu i-am adus lui Rayan din UK, dar am vazut si la Carrefour, costa mult, peste 20 RON. Sper ca te referi la acea plastilina.
Nu ramane pe degete, asta imi place foarte mult.
Noi deocamdata am renuntat la plastilina, deoarece peste tot in casa gaseam bucatele de plastilina.
Deocamdata suntem in faza de colorat, desenat, cuburi, si vom reveni la plastilina ceva mai incolo.

Crinuta si Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

La multi ani Bianca! Sa fii sanatoasa si sa le aduci multe bucurii parintilor tai. Iti doresc o viata frumoasa.

Crinuta si Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Da, Crinuta, plastilina din aia. Zi-mi ce scrie pe cutie ca sa o solicit din UK. Merci.

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007)
www.flickr.com/photos/10550092@N08/sets/72157603235562212/" target="_blank">Poze din NOV-DEV

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

quote:
Originally posted by lbelciug

Da, Crinuta, plastilina din aia. Zi-mi ce scrie pe cutie ca sa o solicit din UK. Merci.

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007)
www.flickr.com/photos/10550092@N08/sets/72157603235562212/" target="_blank">Poze din NOV-DEV




Cutia mare nu o mai am, adica ambalajul, dar pe cuiutele mici, unde se afla plastilina colorata scrie " Creative doughs".

Crinuta si Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

La Multi Ani Bianca!
La Multi Ani Rayan pentru miine!
La Multi Ani Dragos pentru joi!

Sa cresteti mari si sa aduceti numai bucurii parintilor!!


Noi plecam miine dimineata din Bucuresti si ne intoarcem dupa craciun. Nu am terminat de amenajat, cred ca nu pot face nici brad dar plecam si mai vedem cind ne intoarcem.

Eu va spun Craciun Fericit cu multe daruri, pentru cei mari si pentru cei mici!

Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005)

Poze la http://www.kodakgallery.com/I.jsp?c=akcecxh.f5u0t6d&x=0&y=nr5bn

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro

Despre Andrei

Mergi la inceput