Ai nostri, ca brazii! (56) La multi ani braduti!

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kris spune:

Crinuta, Oana, eram si obosita..dar in nici un caz, suparata. Se incheie anul, si sunt f obosita. Au fost multe schimbari pe plan profesional..si acest lucru m-a obosit.

Mii de scuze..si noua ne-au placut torturile, dar si prajiturile! Crinutei!

Eu tot incerc sa pun poze, dar site-ul in care le-am pus nu-mi permite, sa pun prea multe..este vorba de flickr..trebuie sa gasesc o solutie..

Liviana, si eu ti-am admirat noua coafiura! Sa-ti fie de bine! Se va obisnui si sotul, cu siguranta!

Anda, eu o pot ajuta pe Megg dar cu un cantar mecanic. E aproape nou..nu l-am folosit prea mult la Bianca..numai daca o ajuta..Nu e digital!

Patri, cum te mai simti?

Noi maine avem serbarea! Am foarte multe emotii!

Va imbratisez!

albume foto
Kris si Bianca Maria (26.01.2005) ora 14.00


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monalac spune:

CRINUTA,multumesc pt informatii.totusi,daca poti,da mi si locatia,ca eu habar n am unde sunt cofetariile astea.cat costa kg de tort?ce alte modele mai aveau?
ziceam ca de cand ii dau osteocare mananca mai bine,nu invers.
ANDA,da,stie povestile.are dvdurile si cu cenusareasa,cu alba ca zapada si multe altele.si intr adevar,de acolo e asta cu //a murit//si cu //mama vitrega//si stie ce i aia //a murit//,pt ca m a intrebat si i am explicat...oarecum...cand am facut eu hemoragia aceea si am crezut ca am pierdut sarcina,el m a vazut plina de sange si m a intrebat ce am ,iar eu in disperarea care ma cuprinsese,i am raspuns ca//a murit bebe//.si a plans f mult atunci...
KRIS,mult succes la serbare!
fetelor,ce o fi cu alina maria,ca n a mai scris de mult nici aici si nici la odisee?aveti idee,tb sa vina in romania de sarbatori?
13+


Mami de Cris

Poze Cris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

E clar, am trecut de pragul normal al oboselii. Ma bucur ca mananca mai bine.

Vezi ca au pe net, da cautare pe google si vei gasi link-urile cofetariilor.

Crinuta si Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

http://www.cofetariaalice.ro/
http://www.piticot.ro/
http://www.pasticceriagiuseppina.com/

Crinuta si Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Buna fetele,
eu am cam bolit zilele astea si sigur mi se trage de duminica seara. Cand sa plecam de la party am stat afara cu Bogdanel descheiata la geaca si fara sa-mi pun fularul. Am racit cobza, am facut frisoane 2 seri, am dureri de gat si urechi. Aseara am fost la spital si verdictul a fost: otita! Of, taman acum trebuia sa mi se intample. Sunt pe tratament cu augmentin+cele clasice pt raceala.
Matei m-a vazut ca sunt schimbata la fata si m-a intrebat de ce sunt suparata. I-am explicat ca sunt bolnava, ca trebuie sa ma duc la spital, i-am zis ce ma doare si de ce. Scumpul de el m-a pupat pe gat ca sa-mi treaca durerea, m-a luat in brate, iar seara cand vine de la cresa ma intreaba imediat ce intra pe usa daca mai sunt bolnava.
Iubitul lui mami are maine serbarea la cresa si abia astept sa-l vad. Azi cica a intrat Mosul la ei la grupa cu sacul gol si le-a zis sa fie cuminti caci maine le va aduce si lor daruri. Matei a fost singurul care a protestat si a zis ca el vrea sa vina azi Mosul. D-na l-a linistit si i-a zis ca daca vrea sa vina Mosul, atunci
trebuie sa-i pregateasca o bere. A inceput sa rada si i-a trecut supararea.

Adita, am vazut pozele si vroiam sa-ti spun ca-mi plac tare mult si cele facute la gradinita cu copiii cei mari. Elena e tare frumusica in costum de tarancuta. Antim in ce personaj era costumat?
Kris, multumesc! Te inteleg ca esti obosita, si sper sa-ti revii in mini-vacanta de sarbatori. La noi nu prea va fi linistita urmatoarea perioada, stiu sigur. Sambata plecam la Braila si vom sta acolo pana pe 5-6 ianuarie. Matei se agita tare mult cand merge acolo, poate si pt ca e rasfatat. Fa-ti cont pe Picassa - e f bun pt poze.
Lali, sarbatori fericite si tie!
Anda, ma apuc acum de citit blogul.

Intrebare: ce cumparati sotilot si tatilor vostri pt Craciun?

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007)
www.flickr.com/photos/10550092@N08/sets/72157603235562212/" target="_blank">Poze din NOV-DEV

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Anda, ce dulcica e Irina cand vorbeste! Matei poceste cuvantul "camion". Ii spune "caVion". Frumoase povestioarele si interesante rationamentele fetei.
Se pare ca maine vom avea emotii in grup: tu, eu si Kris, caci vom asista la serbarea de la cresa/gradi!

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007)
www.flickr.com/photos/10550092@N08/sets/72157603235562212/" target="_blank">Poze din NOV-DEV

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Pai si noi avem serbare maine, Rayan este invitat, chit ca la gradi va merge din ianuarie, insa, va fi mai mult spectator cred.
Va spun maine cum a fost.



Liviana, imi pare rau ca te-ai imbolnavit.

Crinuta si Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Witchie spune:

Eu i-am cumparat sotului meu cartea lui supernanny

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

quote:
Originally posted by Witchie

Eu i-am cumparat sotului meu cartea lui supernanny

Anda, mama Irinei
domnisoara Irina
Imperfectul simplu




super! sa ne spui daca o citeste, caci al meu sot nici macar nu s-a atins de ea!

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007)
www.flickr.com/photos/10550092@N08/sets/72157603235562212/" target="_blank">Poze din NOV-DEV

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shobo spune:

am vizionat si eu toate pozele, ce frumos a fost!! noi am fost la tati la serviciu la mosh si ne-a fost frica sa mai venim si party DC, teoretic neavand voie sa mergem in colectivitate pana prin martie pt refacerea imunitatii fara risc de a mai contacta ceva. i-a placut teribil la Mosh si mai vrea insa sa vedem dc acasa reusim sa vina vreunul caci cadoul s-a pregatit, a dorit un tractor maaare, cu pedale si remorca. nu va mai zic cat a costat insa este cadou si pt Sf Stefan si pt ziua lui din febr, asa ca ne-am achitat super pt toate zilele. plus ca va mai primit destule si de la rude/prieteni . vrea sa impodobim bradul in rosu si argintiu, i-a placut acolo la tati la serviciu si acum socotesc dc ne ajung globurile si beteala plus ca acolo erau si luminite doar rosii si albe..

Codrin este din ce in ce mai bine, mananca nespus de bine, nu stiu dc e pt ca ii dam Multisanostol (recomandat de dra din spital) sau pt ca pur si simplu se reface organismul dupa boala. la control a fost ok, mai mergem peste o luna. pana atunci luam 3 sapt nurofen ca antinflamator pt ce a mai ramas pe plaman dupa acea pneumonie.

Amaya, mami, cred ca eu te inteleg cel mai bine, am stat si noi 3 sapt in spital si nu pot spune decat ca a fost oribil! mai ales ca eu fiind si gravida si am trait emotiile la cote cam nasoale, datorita hormonilor... asta e fost, bine ca am scapat cu bine, ceea ce va dorim si voua cat mai rpd!

pupici si sarbatori fericite!

Mamica lui Codrin din 21.02.2005 si in sapt 32

Mergi la inceput