Albinute & bondari de martie-aprilie '07 (59)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ghibuadina spune:

Neata,

KARRA, merci de pont.scriu si eu azi mail sa vad cum negociez cu ei.

STEFIMIC, da nu-mi mai fac griji, oricum mananca cel putin 500 ml de lapte pe zi.iei a mancat si jumatate de banana.
Kg in sarcina , la mine au fost 15-16, stiu ca dupa 40 de zile aveam mai putin cu 10.Ce sa zic acum am 64, cd am ramas insarcinata aveam 62, sunt multumita in mare, numai ca mi-a ramas un mic colacel de burtica si sunculite laterale.m-am apucat de abdomene zilnic, ca eu faceam multe inainte, insa sarcina mi-a slabit muschiul si nu mai am asa rezistenta.Mai merg si la sala sau impachetari, elecro din cd in cd...
PT AMATOARELE DE ABDOMENE, DAT CAUTARE PE GOOGLE..8 MINUTE ZILNIC PENTRU UN ABDOMEN PERFECT...SI VEDETI ACOLO UN PROGRAM DE 8 MIN, CARE NU-I PREA USOR, SI LUCREAZA BINE.EU AM INCEPUT SI AM SI-O FEBRA...

ELYANNE, sanatate multa la printesa si doamne ajuta sa nu ia si baietii....

Alexuta, azi dim a reusit sa cante o bucatica dintr-un cantacel dupa ta-su.A respectat intocmai ritmul..cantareata o face mama...Acum se ridica bine pe patut..Oricum cu dintii e mai bine, seara o mai apuca durerile in somn, si iar gresim si-o luam cu noi in pat, mai ales acum cd nici nu mai are patutul in cam noastra.Aseara chiar simtea nevoia de caldura noastra si nu m-a lasat sufletul s-o las in camera ei...Ei asta e, uneori facem greseli voit, dar pt binele ei si linistea mea, chiar nu am ce face....



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kitty spune:

Buna dimineata! am venit la cafea!

Bine ai revenit Stefaniya, ma bucur ca totul este bine la voi si imi inchipui ca e frumos in casa noua pregatita de Craciun! M-am uitat la pozele din Romania, l-am vazut pe Carl tinut in brate de toata lumea, cred ca a fost foarte rasfatat!

Lilidana daca vede Raul ca l-ai facut ginere se inroseste pana in varful urechilor si se indigneaza de ce scriu de el fara sa-i cer voie.

Tzuna, felicitari pentru progresele Mariei si multa putere sa rezisti cu nazdravana!Opritori pentru sertare ieftine as vrea si eu, ca cele pe care le-am gasit sunt asa de scumpe si noi avem multe multe sertare in camerele lui Raul si a Giuliei.

Roxigeo vizionat printesa!

Loradin, frumos ai scris si despre atmosfera de pe forum! Despre micuta ta nici nu mai spun, ai un mod atat de emotionant de a scrie despre ea, incat ma copleseste dragostea si fug sa o pup pe Giulia!

Mady bine ai revenit si sper sa-ti reuseasca "reeducarea" vampirutului!

Noi raportam primul pipi la olita. Nu sunt prea convinsa ca trebuie sa o pun, am mai explicat ca Raul era f constipat si il ajuta pozitia de la olita si de aceea l-am pus si inainte de un an nu mai vroia sa faca altfel, dar cu pipi a fost greu - dupa 2 ani! Acum sotul a vazut-o pe Giulia ca incerca sa faca kk si m-a intrebat daca nu o pun la olita. Am pus-o si - binenteles intamplator - a facut pipi. Nu o iau ca pe un succes, dar ne-am distrat.

Fug la treaba ca-mi fuge casa si avem mii de chestii de facut azi!




Kitty, Raul 25.05.1999 si Giulia 12.03.2007
Poze
slideshow

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zadi spune:

Buna dimineata.

elyanne - sanatate multa. tine-ne la curent. aveti grija de voi. zi-mi si mie cum ii identifici pe baieti ca seamana foarte mult. Care dintre ei isi suge degetelul?
La capitolul asta si noi continuam acest obicei.....eu ii spun "vai ce rusine" si sa sti ca reactia lui este chiar de rusine, a inceput sa isi ascunda degetelul sub jucarii sau ce are la indemana, numai sa nu vad eu ce face el.
Spune-mi si mie cum se comporta Elena cu fratiorii? Si in general la varsta ei. Ingrid nu mai accepta sa o imbrac, sa o dezbrac, sa o spal, zice mereu "nu, eu singura".

Ian mai nou vrea noaptea sa stau cu el si sa doarma pe mine. Ziua se catara pe mine ca sa il iau in brate si ma pupa apasat mai ales daca ma joc cu zani.

tzuna- parca o vad pe Ingrid cand era de varsta asta. la mine a fost mai bine pt. ca o alaptam si asa crestea ea in greutate, altfel....Te incurajez ca la al doilea bebe va fi perfect. Ian e copilul ideal: mananca bine mancarea, doarme la el in patut, adoarme singur, contrarul lui Ingrid. Imi zicea dr. "legea compensatiei"; daca era si Ian cum a fost Ingrid nu stiu ce faceam.

Dana-mami de zana si zan
Ingrid (25.12.2004)
Ian (16.03.2007)

http://community.webshots.com/user/danazaharia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefimic spune:

buna dimineata stup!
in primul rand felicitam bondarei si albinutele care astazi mai adauga o lunisoara si le spunem "LA MULTI ANI".



MARIA CRISTINA de mami KARRA80
TEODORA IOANA de mami CARMENEFR
LUCA de mami KARLA32

fetelor cred ca si eu trebuie sa ma apuc de abdomene, pt ca s-ar putea sa fie singura solutie.
eu am ramas graviduta la 63 de kg si acum am 68 deci mai sunt de dat jos destule kg si nu stiu daca voi reusi sa le dau jos pe toate, ma mai gandeam si la faza ca daca mai fac un copil sa vezi atunci chin dupa 2 cezariene, ce de burta o sa-mi ramana si cat timp o sa-mi ia sa o dau jos.
apropo voi ati purtat burtiera de cand ati nascut adica imediat(in prima a doua zi?)pt ca mie dr mi-a dat voie abia la 6 saptamani si atunci mi-am luat un corset (perfect slim) si m-a strange de simt ca daca mai mananc ceva i-mi iese pe gura dar asa se vede cand i-l am pe mine arat altfel.
dupa amiaza ne ducem sa ne luam calut tip balansoar pt stefi si sunt tare curioasa sa vad daca ii place.
va pupacesc pe toate si sa aveti o zi minunata.
pupacesc si albinutele si bondarei care au mai facut progrese, care au mai adaugat un dintisor, dar si pe cei care nu au cu ce se lauda deocandata pt ca revin ei in forta si poate ne si depasesc.
felicitam bebiti care stiu ce inseamna olita si speram sa ne alaturam si noi desi nu stim cand.
aha si bine ca mi-am adus aminte pt ca vroiam sa va mai intreb ceva:voi duceti bebeii la munte in iarna asta, si ma refer la fetele care stau la temperaturi mai caldute, este posibil sa raceasca sau altceva? pt ca noi vrem sa ne ducem dupa revelion si am o oarecare teama.


cata mami de STEFAN(9.03.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Multumim muuuult

Scriu repede-repede... scurt si la obiect... ca sunt singura cu toti 3 pe cap...

Stefaniya bine ai revenit!

Kitty bravo!!!

ghibuadina daca ai febra inseamna ca functioneaza

tzuna bravoooooooooo!!!

Ma pun pe vizionat poze, daca ma lasa trupa



Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zadi spune:

elyanne - pai de scurta ai fost scurta, dar la obiect nu prea. eu astept sa imi raspunzi detaliat la ceea ce te-am intrebat. desigur cand ai timp. .

abia astept raspunsul tau

iunita.............iunita pe unde esti?
fetelor stie careva ce face iunia? absoluta tu stii ceva?

stefimic - ce te motiveaza atat de pozitiv pentru a te apuca de slabit? rochia de revelion?
eu am ramas dupa sarcina cu Ingrid cu 4,5 kg (am plecat de la 53 kg si am ajuns la 68 kg) iar la Ian am plecat de la 58 kg si am ajuns la 72 kg. Acum am 59 kg. sunt balena si arat cam asa. la 1 m si 62 de cm. e mult 59 kg. eu vreau sa ajung la 50 kg dar nu stiu in ce secol.
Stii ce e ciudat? Ca in ambele sarcini am luat aceleasi nr. de kg iar diferenta dintre greutatea lui Ingrid la nastere si cea a lui Ian a fost de 1 kg in favoarea lui Ian. De unde concluzia ca nu conteaza cat iei in greutate tu mama, asta nu are influenta asupra greutatii lui bebe. stiu o mamica care a luat 37 kg in sarcina, toti credeau ca va naste gemeni sau un copil foarte mare, dar surpriza bebele ei a cantarit 2 kg si 900 g.
succes in lupta cu kilogramele. daca reusesti, posteaza tipsul !!!

Dana-mami de zana si zan
Ingrid (25.12.2004)
Ian (16.03.2007)

http://community.webshots.com/user/danazaharia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Nag spune:

Bonjur madamelor.

Sunt asa de necajita...cred ca George se intarca singur.Mai suge foarte putin seara inainte sa adoarma si putin cand se trezeste dimineata, asa ca aseara a inceput sa ma doara tare un san.M-am stors cat am putut dar degeaba.Inca nu s-a impietrit dar tot ma doare.Nu am mai patit asa ceva, fetelor care stiti ce ma sfatuiti sa fac?As vrea sa mai alaptez pana la un an totusi...
Banuiesc ca nu mai suge asa mult pentru ca mananca de o saptamana foarte bine...cred ca recupereaza cat nu a mancat de la dinti.
In alta ordine de indei, Martutza cica Pivalone nu e acelasi lucru cu Colargol asa ca te-a pacalit farmacista.Si intradevar se prepara la laboratorul farmaciei.

Sa luati iaurt Tnuva cu mar si scortisoara.E bestial! Nu neaparat pt bebe ....si pt voi e bun
A mai aparut si cu nuca si cozonac dar nu stiu cum e.

Iunia sta pe conferinte si ingrasa lumea de la atata ras.....Mai da si pe forum zapacila.

Mamica fericita de ingerasul mult iubitGeorge Catalin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karra80 spune:

Winnie

Sa cresti mare si frumoasa sa ne aduci numai bucurii!!

Totii puiutii care azi ami adauga o lunisoara.....

Stefanya bine ai revenit.................

Carmina de MARIA CRISTINA (Winnie) 8 martie 2007

Luna 10


www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=28e484a970e514144a5d21" target="_blank">Comoara mea mica
www.youngnutrition.net/member/tickers/76195/ticker4.png" target="_blank">Varsta Winnie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

quote:
Originally posted by Zadi

elyanne - pai de scurta ai fost scurta, dar la obiect nu prea. eu astept sa imi raspunzi detaliat la ceea ce te-am intrebat. desigur cand ai timp. .

abia astept raspunsul tau

scuze, da' n-am vazut ce m-ai intrebat... ce, unde, cum??? Am citit pe fuga seara cand am ajuns de la dr.

EDIT: acum am vazut... am postat cam in caelasi timp, de-asta nu vazusem postarea ta... citesc acum

Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karra80 spune:

Lumi nu fi trista......probabil isi ia cat are nevoie...adac tu spui ca papa mai bine ziua mancare inseamna ca din cauza asta papa lapte mai putzin.....
Si Winnie cand nu papa mancare destula seara baga si 300 ml lapte acuma aproape 200 mai baga.....Mi-a zis dr si am citit si intr-o carte ca un copil care se considera diversificat complet (adica cu doar 2 mese de lapte si restul mancare solida) nu ar trebui sa pape mai mult de 500 ml lapte in 24 h, daca bea mai mult inseamna ca nu e diversificat complet....zic si eu ce am citit......


Carmina de MARIA CRISTINA (Winnie) 8 martie 2007

Luna 10


www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=28e484a970e514144a5d21" target="_blank">Comoara mea mica
www.youngnutrition.net/member/tickers/76195/ticker4.png" target="_blank">Varsta Winnie

Mergi la inceput