Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (28)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

quote:
Originally posted by Sabina

danielle , din picaturile alea se facea laptele.
pur si si simplu nu te-au ajutat sa alaptezi, asta e e parerea mea sincera.
eu aveam doar cativa stropi in primele zile....abia dupa o saptamana am avut mai mult.




Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo
Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.



stai sa vezi cat s-a chinuit moasa sa indoape fata la san si eu am tinut-o dar nu iesea nimic nimic
http://good-times.webshots.com/photo/2702446320101671646GUyMaL?vhost=good-times




Danielle de Ebonee (02/10/2007)
pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Sabinescu.. cumparasi "tualeta" pentru botez? Ca maine-poimaine te duci la beserica!


Auzi mai .. maine-poimaine... unde esti? Te-ai copt de la fursecurile alea?

de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancasilv spune:

Hai ca ma bag si eu in seama, dar daca pliurile nu sint simetrice e suspect de displazie de sold. si noi sintem in situatia asata, mai tb sa mergem la un control peste 2 sapt. am fost la fodor, la grigore alexandrescu. stiti ceva de el? mie mi-a placut.

anca si Bb Vladut...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Io' am votat o maruntzica... acu' astept sa vina dansa sa ne zica cum mai e cu cantarul...

de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxali spune:

Danielle lasa ca si eu de la sfarsitul luni ianuarie ma duc pe baricade...

Mandarinuta multumim

Sabina crezi ca daca pitica sta doar 3 min la un san e consistenta "mancarea", in plus nu mai vrea nici cel artificial...doctorita pana luni nui...tind sa cred ca daca nui e foame sau din cauza ca are brtica plina de gaze.

Tzuc cred ca noi la 3 luni nu vom aveam atata.

Ali , Sonia 22.10.07 si Enrico 7ani
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Danielle... asa sa faci .. sa nu mai stai sa astepti la el.. mare nemernic.. ai grija de tine si de fata.
De ce faci binecuvantarea abia pe 6 daca ai tai pleaca pe 5? Ma gandeam ca poate ar fi frumos sa fiti impreuna pentru evenimentul asta!

de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

mandarinutza o las cu soramea,poate o sa o pot pacali pe maicamea sa ramana la noi cand vine dar nu prea am curajul sa visez la asa ceva ca e satula si ea pana peste cap de tara asta si straini,noi ne-am acomodat mai usor,deh...tineretea asta

iar m-am uitat la pozele de cand am nascut,pe care vi le-am pus si voua,si am inceput sa dau apa la soricei Domane,ce frumos era,parca traiam un vis,totul s-a terminat asa repede (sa nu imi amintesc si de dureri ) daca as putea da timpul inapoi as mai trece o data prin asta,nu mi-ar mai fi frica,offff abia astep sa mai am burtica,numai ca nu o sa se intample prea curand trebe sa imi fac ordine in viatza mai intai si apoi iar planuri de viitor...




Danielle de Ebonee (02/10/2007)
pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Am fost si eu la cumparaturi... initial am zis ca Sabina.. ca-mi cumpar mai aproape de ziua Z, ca poate mai slabesc.. He he he....
Insa mi-a venit mintea la cap... si am fost la un boutique... cu o vanzatoare pe gustul meu... am probat un maldar de haine (ceea ce nu e stilul meu.. urasc sa probez haine in cabine stramte).. mi-am luat 3 costumatii de interior.. (Craciu, botez si Revelion..).Cand am plecat.. m-am mai uitat in vitrina.. si m-am intors.. pentru un sacou de zi... pe care cred ca l-am visat toata viata mea..
Cred ca am "dovedit-o" pe vanzatore.. cand m-am intors dupa sacou.. adica la nici 2 minute dupa ce iesiem din magazin - unde probasem haine pret de 45 minute - mi-a zis " Bine ati venit pe la noi"...


de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

quote:
Originally posted by carpatina

Danielle... asa sa faci .. sa nu mai stai sa astepti la el.. mare nemernic.. ai grija de tine si de fata.
De ce faci binecuvantarea abia pe 6 daca ai tai pleaca pe 5? Ma gandeam ca poate ar fi frumos sa fiti impreuna pentru evenimentul asta!

de Ioana (27.09.2007)


fiindca atunci se face ptr. mai multi bebelushi,nu e ca la biserica ortodoxa,binecuvantarea se face la mai multi bebelushi intr-o zi,bineinteles la fiecare in parte,asa e traditia.
era frumos de erau si ai mei,dar eu sper sa ii pot pacali sa ramana aici




Danielle de Ebonee (02/10/2007)
pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns devylla spune:

daniela tare l-as lua eu de urechi pe al tau.Magar mare....scuza-mi expresia...si stiu ca se intampla mult mai multe acolo la voi,insa tu nu mai vrei sa ne spui nimic.Ti se citeste suferinta printre randuri...imi pare tare rau...mai multe incerc sa nu mai zic.
F bine ca ti-ai gasit de munca,persevereaza si i-a arata-i de ce esti tu in stare cu adevarat.Offf,mama lui de barbat...ce i-as face



Poze
www.desprecopii.com/info.asp?id=1269" target="_blank">Mogaldeata cu ochii migdalati
www.flickr.com/photos/54445410@N00/" target="_blank">Japonia prin ochii unui amator



Sabina Y. si Erika(31 august 2007)

Mergi la inceput